A ​szabadulóművész (Star Wars: Doktor Aphra 4.) 17 csillagozás

Simon Spurrier: Star Wars: Doktor Aphra 4. – A szabadulóművész

DOKTOR APHRA ISMÉT BÖRTÖNBE KERÜL – ÉS NAGY TERVEKET FONTOLGAT!

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL Doktor Aphra sorozatának 20-25. számát foglalja magában. A kötetben található történeteket Si Spurrier írta, és Kev Walker rajzolta.

Senki nem lepődik meg rajta, hogy a renegát régész már megint börtönben találja magát. Helyzetét tovább nehezíti egy kínos dilemma: robbanószerkezetet ültettek be a testébe, amely megöli őt – és csak akkor távolítják el, ha hajlandó a Birodalom ügynökeként harcolni a galaktikus háborúban. Természetesen erre a helyzetre is van terve, de nem számol egy fontos körülménnyel: a börtönállomás kísértetjárta hely. Doktor Aphra ezúttal valóban kilátástalan helyzetbe kerül, de a hírhedt archeológus még ezt is képes tovább rontani…

Szukits, Szeged, 2020
152 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634975663 · Fordította: Sándor Zoltán · Illusztrálta: Marc Deering, Kev Walker

ViraMors P>!
Simon Spurrier: Star Wars: Doktor Aphra 4. – A szabadulóművész

Kötet nagyja határozottan tetszett, az egyéb börtöntöltelékekkel összeeresztve, vagy éppen a rosszfiúk és még rosszabbak elől menekülve Aphra láthatóan elemében van, és nagyon élveztem, hogy változatlanul a végletekig hű marad saját karakteréhez. A legeslegvégével viszont nem vagyok kibékülve. Nagyot kell villantania a következő résznek, hogy elhiggyem, hogy ez tényleg kellett.

ftamas>!
Simon Spurrier: Star Wars: Doktor Aphra 4. – A szabadulóművész

Egy egyszerű történet, amely drámainak akar látszani, de nem eléggé az. Viszont elég drámai, ahhoz, hogy ne legyen szórakoztató. Viszont azt gondolná, az ember, hogy az eddigiekhez hasonlóan a látvány elviszi, de nem. Ez a kötet sokkal csúnyább mint az eddigiek.
Viszont Aphra szerelmi háromszöge elég fontos elem és mindenki döntse mennyire tetszik neki.

Na, ez nagyon jó volt!
Pörgős, érdekes, szomorú, vicces és olyan nagy benne a kavarodás, hogy alig győzzük követni az eseményeket és az újonnan felbukkanó szereplőket. :D
Szegény Aphra egyre mélyebb gödörben találja magát, valamint spoiler miatt is elszomorodtam kissé, de ezekkel együtt is remek olvasmány volt, ráadásul a végére is marad egy komoly csavar.
A rajzok tetszettek, Aphra rövid hajjal is jól fest (a többiek ábrázolása is tetszett), de imádtam az oldalas/kétoldalas képeket is.

Darth_Revan>!

Doktor Aphra: A szabadulóművész
Az utóbbi években a Marvel nagyon rámászott a klasszikus trilógia filmjei közötti hézagok kitöltésére. Bennem is már megfordult az a gondolat, hogy egy kissé már agyonhasznált ez a korszak. De szerencsére mégis tudnak újat és izgalmasat mutatni. Erre jó példa Aphra első önálló sorozata az Egy új remény és A Birodalom visszavág közötti időkből. Ez a széria abszolút az újítások ösvényén halad. Nem illeszthető be a hagyományos SW történetek sorába. Ez az újító szellem a sorozat egyik legnagyobb pozitívuma. Kieron Gillen még a fedélzeten maradt az Újtratöltve sztoriszál idejéig (14-19. számok), de már ekkor színre lépett a sorozat új írója, Si Spurrier. A szabadulóművész kötet füzeteit már teljes mértkében Spurrier jegyzi önállóan.
Többször olvastam, hogy Spurrier történetei csak 32. számtól lettek igazán jó, A 20-31. számok sokak tetszését nem nyerte el annyira. Nos, ellenkező véleményen vagyok, a 20-25. számok zseniálisak lettek, maximálisan elnyerte a tetszésemet A szabadulóművész. spoiler
Megint csak nagyon élveztem ezt a történetet is. Fordulatos, izgalmas, van kellő idő a karakterekre is. És persze a kötet végi fordulat miatt várós a folytatás is. Ötös.

Monty>!
Simon Spurrier: Star Wars: Doktor Aphra 4. – A szabadulóművész

Az eggyel korábbi Aphra-kötethez hasonlóan most is szomorú vagyok. A börtönből szabadulni igyekvő hölgy története egyszerűen túlságosan kusza volt, több helyen nem értettem, mire megy ki a dolog, és egyes karakterek motivációival sem kerültem tisztába. A rajzstílussal nincs gondom, itt-ott kimondottan hangulatos, a borítófestmény pedig kifejezetten szép, Aphra-rajongóknak be fog jönni.

A_S1M0N P>!

A gonoszság csupán annak a mértéke, hogy a döntéseiddel mennyire veszed el mások választási lehetőségeit.

21. szám

A_S1M0N P>!

Meg kell értened, hogy ő nem áll le. Nem fárad el. Nem felejt, és nem bocsát meg. Mert nem tudja, hogyan kell.

25. szám

Star Wars: Doktor Aphra sorozat · Összehasonlítás