A ​Nagy Bumm 34 csillagozás

Simon Singh: A Nagy Bumm Simon Singh: A Nagy Bumm

„A ​világmindenséggel kapcsolatban az a leginkább fölfoghatatlan, hogy meg lehet érteni”
/Albert Einstein/

Simon Singh hisz abban, hogy nem csak az Einsteinhez hasonló géniuszok képesek fölfogni a világegyetem természetét meghatározó fizika lényegét. Mindnyájan képesek vagyunk rá. Könyve az ókori teremtés-mítoszoktól a görög filozófusokon és későbbi évszázadok gondolkodóin át kiváló, olykor hóbortos tudósok sorával ismertet meg, akik a világ keletkezésének megértéséért küzdve már-már megszállottan szegültek szembe az örökkévaló, változatlan kozmoszt hirdető akadémikus tudományossággal. Könnyed és világos stílusban magyaráz el bonyolult tudományos gondolatokat. Megérthetjük például, mi rejlik a kozmikus tágulás, a vöröseltolódás, a gravitációs tér vagy a szférák zenéje kifejezések mögött, s közben nagy ívű és lebilincselő történeti áttekintést kapunk a világegyetem létrejöttét magyarázó ősrobbanás-elmélet kialakulásárol. A Nagy Bumm élvezetes és kalandos… (tovább)

Eredeti cím: Big Bang: The Origin of Universe

Eredeti megjelenés éve: 2005

Park, Budapest, 2007
624 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635307807 · Fordította: Szécsényi-Nagy Gábor
Park, Budapest, 2006
624 oldal · keménytáblás · ISBN: 963530725X · Fordította: Szécsényi-Nagy Gábor

Sai_home>!
Simon Singh: A Nagy Bumm

Lépésről lépésre haladva meséli el az egész történetet, kontextusba helyezve a történéseket, ráadásul érthető módon. Ugyan a matematikai hátteret nem igazán mutatja be, de így is kerek egésznek érzi az ember.

Davidinak>!
Simon Singh: A Nagy Bumm

Lenyűgöző! A témához kapcsolódóan minden fontosabb felfedezés hátterét kellően részletesen leírja és elmagyarázza!

HSzabolcs28>!
Simon Singh: A Nagy Bumm

Nagyon jó cucc, ennyit mindenkinek érdemes tudnia erről az egészről, ami körbevesz minket. Döbbenetes, hogy erre rájöttek.

Simon Singh: A Nagy Bumm

Nagyon jól és részletesen összefoglal mindent ami a témához kapcsolódik. E részletesség a témájából adódóan a tudományos szakterületre is kiterjed. Ezeket a részeket én csak részben értettem meg. De ez nem vett el a téma megértéséből. (Úgy tekintettem rá, mint egy ráadásra, kiegészítő információra). Lineáris a felépítése a könyvnek, így szinte egy történetet olvashatunk el (vagy mondhatjuk történetét) a Nagy Bumm teóriának. Én a teória szót használom, mégpedig azért, mert pont e könyv is rávilágít, hogy hányszor, de hányszor voltak már a történelemben olyan felfedezések melyekre az egész emberi lét és ember helye a világban épült. Később viszont ezeknek igazát megcáfolták és be is bizonyították azoknak a régi felfedezések helytelenségét. Nincs kizárva, hogy egyszer a Nagy Bumm is erre a sorsra juthat.

ppayter>!
Simon Singh: A Nagy Bumm

Csillagászattörténetből alapmű, magamfajta laikusok is bátran fogyaszthatják.

Molu P>!

Tejútrendszer csupán egy a sok milliárd csillagrendszer közül, amelyek legtöbbjében szintén milliárdszámra találhatók csillagok.

Molu P>!

Manapság ismerünk már olyan extragalaxisokat is, amelyek távolsága fényévmilliárdokban mérhető.

Molu P>!

Az univerzumban több mint 100 milliárd galaxis található, amelyek mindegyike nagyjából 100 milliárd csillagból áll.