Kezdj ​a miérttel 19 csillagozás

Hogyan ösztönöznek a nagy vezetők mindenkit cselekvésre
Simon Sinek: Kezdj a miérttel Simon Sinek: Kezdj a miérttel

"Ez ​a könyv azoknak íródott, akik másokat akarnak inspirálni és azoknak akik találni akarnak valakit aki őket inspirálja.
Simon Sinek egy vezető mozgalom egy olyan világ építésében, ahol a legtöbbünket inspirálja az a munka amit végzünk. Milliók látták már a videóját a TED.com-on arról, mennyire fontos, hogy tudjuk, mit miért csinálunk. A KEZDJ A MIÉRT-tel még mélyebbre viszi ezt a koncepciót.
Bárki és bármelyik szervezet meg tudja mondani mit csinál; néhányan eltudják mondani hogyan csinálnak ők dolgokat másként vagy jobban; de csak nagyon kevesen tudják egyértelműen elmondani a miértet. A MIÉRT nem a több pénz vagy a profit – azok eredmények. A MIÉRT az, ami minket és a körülöttünk lévőket inspirálja.
Martin Luther King Jr.- tól Steve Jobs-on át a Wright Fivérekig, a KEZDJ A MIÉRT- tel bemutatja, hogy azok a vezetők akik inspirálnak mind ugyanúgy gondolkodnak, cselekednek és kommunikálnak – teljesen ellenkezőleg mint mások. Életből vett történetek széles… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2019
280 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633047873 · Fordította: Garamvölgyi Andrea
HVG Könyvek, Budapest, 2019
280 oldal · ISBN: 9789633048320 · Fordította: Garamvölgyi Andrea
Mayer Consulting, Komarno, 2013
282 oldal · ISBN: 9789638950628 · Fordította: Mátrai Szilárd, Juhos Gábor

Cata15>!
Simon Sinek: Kezdj a miérttel

Simon Sinek: Kezdj a miérttel Hogyan ösztönöznek a nagy vezetők mindenkit cselekvésre

utolsó mondat: „ha ez a könyv inspirált téged, kérlek, hogy add tovább valakinek, akit inspirálni szeretnél.” --> olvassátok! :) tipikusan olyan könyv, ami megváltoztatja az ember gondolkodásmódját, természetesen pozitív értelemben- és ezt nem sok könyvre szoktam mondani.

Renáta_G>!
Simon Sinek: Kezdj a miérttel

„Bármelyik szervezet meg tudja mondani, mit csinál; a legtöbb azt is el tudja magyarázni, hogyan csinálja; de azt csak nagyon kevesen tudják világosan megfogalmazni, miért csinálják…”
[…]
Simon Sinek nem valami távoli, misztikus dologról beszél. Közérthetően fogalmaz és példákkal, tényekkel támasztja alá az elméletét, mely tökéletes elegye a marketingnek, a menedzsmentnek és a személyes motivációknak. Bárkinek szívből ajánlom, izgalmas, egyedi könyv, ami mindenkinek csak adhat. És simán kötelező olvasmánnyá tenném a középiskolákban. Talán néhány diákot elgondolkodtatna és máris okosabban futnának neki a jövőjük építésének.

Bővebben: https://kulturpara.blog.hu/2019/07/15/simon_sinek_elaru…

Nibela I>!
Simon Sinek: Kezdj a miérttel

Nagyon hasznos könyv. Mindenkinek ajánlom, nem csak üzletembereknek. Szemfelnyitogató élmény, mennyire áthatja életünket a manipuláció. Meg mi is számít kőkemény manipulációnak, hányszor dőlünk be neki… Pedig van alternatíva, ami hosszútávú sikert hordoz magában. Már ha arra vágyunk, nem a hamar lefölözhetőre.

A fókusz, amit javasol, az élet egyéb területére is sikerrel alkalmazható, és jó darabig fogok még ezen töprengeni, azt hiszem.

Simon Sinek: Kezdj a miérttel

Számomra csalódás volt a könyv. „A vezetők esznek utoljára” Sínek könyv sokkal, de sokkal jobb volt. Ebben folyamatosan ugyanazt ismételgeti és lényegi megállapítások nem találhatóak benne, szinte csak és kizárólag példák és anekdoták sorozata. Már már unalomig csak mesél és mesém és 30-40 oldallal később visszaugrunk a példához. Gyakorlati tanácsok nem nagyon vannak a könyvben, inkább arra van kiélezve, hogy megtudjuk a nagy „vezérek” hogyan építettek ki/fel a birodalmukat.

viktike>!

Amikor arra kényszerítesz embereket, hogy csak az agyuk racionális részével hozzanak döntéseket, majdnem mindig „túlgondolják”. Ezek a racionális döntések általában lassabban születnek, – mondja Restak; és gyakran alacsonyabb színvonalúak. Ezzel ellentétben azok a döntések, amelyeket a limbikus aggyal hoztak, a zsigeri döntések általában gyorsabb, magasabb minőségű döntések. Ez egyike azon fő okoknak, amiért a tanárok arra buzdítják a tanulókat, hogy az első ösztönükre hallgassanak, amikor egy több válaszos tesztet írnak és bízzanak a megérzéseikben. Minél több időt gondolkodnak a válaszon, annál nagyobb a veszélye, hogy a választ talán rossz lesz.

viktike>!

Mindössze két módja van annak, hogy befolyásold az emberi viselkedést: manipulálhatod vagy inspirálhatod.

viktike>!

Nehezünkre esik például megmagyarázni, hogy miért azzal a személlyel kötöttünk házasságot, akivel. Küzdünk azzal, hogy szavakat találjunk a valódi okokra, amiért szeretjük őket, ezért körbeírjuk vagy racionalizáljuk. „Ő vicces és okos” – mondjuk. De sok vicces és okos ember van a világon, mégsem szeretjük mindet és nem kötünk velük házasságot. Nyilvánvalóan több kell a szerelembe eséshez a személyiségnél és alkalmasságnál. Igazából tudjuk, hogy a magyarázatunk nem a valós ok. Inkább az, ahogy érzünk a szerettünk iránt, de azokat az érzéseket nehéz szavakba önteni. Szóval, amikor erőltetik, elkezdjük körbeírni. Talán olyasmiket is mondunk, aminek nincs racionális értelme. „Ő kiegészít engem” – mondanánk például. Ez mit jelent és hogyan keresd meg azt, aki ezt teszi, hogy hozzámenj? Ez a probléma a szerelemmel; csak akkor tudjuk, amikor megtaláltuk, mert „egyszerűen jó érzés”.

viktike>!

Az emberek nem azt veszik meg AMIT csinálsz, hanem azt, hogy MIÉRT csinálod. A MIÉRT kommunikálásának hiánya nem teremt mást, csak stresszt vagy kétséget.

viktike>!

Vannak vezetők és vannak, akik vezetnek.

viktike>!

Nagy különbség van aközött, hogy ejtőernyővel ugrasz ki a repülőből vagy anélkül. Mindegyik kivételes tapasztalatokat produkál, de csak az egyik növeli az esélyét annak, hogy képes leszel újra megpróbálni máskor.

viktike>!

A vezetői szerep nem arról szól, hogy minden nagy ötlettel neked kell előállni. A vezető szerepe megteremteni egy környezetet, amelyben a nagy ötletek megszülethetnek.

viktike>!

Ezzel ellentétben, a nagyszerű vezetők képesek cselekvésre ösztönözni másokat. Azok, akik képesek inspirálni, céltudatosságot vagy hovatartozást adnak, aminek kevés köze van a külső ösztönzéshez vagy megszerezhető haszonhoz. Azok, akik ténylegesen vezetnek képesek olyan követőket létrehozni, akik nem azért cselekednek mert befolyásolva, hanem mert inspirálva lettek.

viktike>!

Azok az emberek, akik szeretnek munkába járni, sokkal produktívabbak és kreatívabbak. Boldogabban mennek haza és boldogabb családjuk van. A kollégájukkal, ügyfelükkel és vevőikkel jobban bánnak. Az inspirált alkalmazottak erősebb cégeket és erősebb gazdaságot jelentenek.

viktike>!

Ha a legtöbb cég nem igazán tudja, hogy az ügyfeleik miért az ő ügyfeleik vagy az alkalmazottaik miért az ő alkalmazottaik, akkor honnan tudnák, hogy miképp lehet további alkalmazottakat vonzani és építeni a lojalitást azokban, akik már ott dolgoztak? A valóság az, hogy a legtöbb vállalkozás napjainkban egy sor hiányos vagy még rosszabb, teljesen hibás feltételezés alapján hoz döntést arról, hogy mi mozgatja az üzletüket.