A ​jó vezetők esznek utolsónak 34 csillagozás

Hogyan építsünk összetartó, lelkes és sikeres csapatot?
Simon Sinek: A jó vezetők esznek utolsónak

Miért ​csak kevesen mondhatják el magukról, hogy imádják a munkájukat?
Mit tehetünk, hogy alkalmazottaink biztonságban érezzék magukat a munkahelyükön?
Hogyan motiváljuk Y generációs munkavállalóinkat?
Képzeljünk el, hogy reggel mindenki lelkesen indul dolgozni, tudja, hogy megbíznak benne, és értékelik a munkáját, este pedig jó érzésekkel tér haza! Az igazán sikeres vállalatok és más szervezetek máris így működnek – kiváló vezetőik olyan környezetet teremtenek, amelyben az emberek jól érzik magukat, szívesen dolgoznak együtt és figyelemre méltó eredményeket érnek el.
Simon Sinek vezetési tanácsadó magával ragadó – a hadseregtől a gyártósorig, a kormányzati intézményektől a befektetési bankokig számos területről vett – igaz történetekkel illusztrálja, hogy vezetőnek lenni elsősorban azt jelenti, hogy gondoskodnunk kell azokról, akiket ránk bíztak. Azokat a vezetőket, akik hajlandók utolsónak enni, a beosztottaik a legfontosabb pillanatokban végtelen… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

HVG Könyvek, Budapest, 2017

kvzs P>!
Simon Sinek: A jó vezetők esznek utolsónak

Simon Sinek: A jó vezetők esznek utolsónak Hogyan építsünk összetartó, lelkes és sikeres csapatot?

Olvasás közben többször eszembe jutott, hogy „miért kell ezt leírni? ez egyértelmű!”. Aztán mindig figyelmeztetnem kellett magamat, hogy lehet, hogy nekem egyértelmű, de sajnos sokaknak nem, és az általam ismert szervezetek és vezetők nagy része a közelében sincs az ideális állapotnak…
Ha valakit érdekel a vezetés, vagy a munkahelyi csoportképzés, akkor nagyon ajánlom elolvasásra ezt a könyvet. Néha nagyon amerikai, vagy éppen szájbarágós, de sok megfontolandó dolog van benne.

Simon Sinek: A jó vezetők esznek utolsónak

Nagyon rég olvastam ilyen jó könyvet. Elsőre is gondoltam, hogy érdekes lesz, viszont sokkal, de sokkal többet hozott és adott. Én szívem szerint minden vezetőnek kötelezővé tenném ezt a könyvet. Nagyon hasznos és érdekes témákat boncolgat a könyv. Remgeteg gyakorlati példával találkozhat az olvasó és nagyon sok ténynek kutatói hátterét is felfedi. Végre egy könyv, ami nem az alapvető kliséket tartalmazza arról, hogy milyen a jó/rossz vezető, hogyan kell vezetővé válni, hanem egészen a vezetővé, alfává válás biológiájához lenyúlik. Csak ajánlani tudom.

Simon Sinek: A jó vezetők esznek utolsónak

Egy könyv, amit már két éve ajánlott az unokatestvérem – kb. akkor azonnal beszereztem, de várta a sorát. Most, hogy a munkámból fakadóan rengeteg emberrel kell együtt dolgoznom, akikre hatnom kell, foglalkoznom velük mind emberileg, mind szakmailag, előtérbe kerültek az évek során felhalmozott szakirodalmak.
Ez egy olyan könyv lesz szerintem, amit évről évre fel fogok csapni. Nagyon érdekes és fontos, elgondolkodtató mondatok, életszerű példák gyűjteménye, amit minden embernek, vagy vezetőnek érdemes lenne elolvasnia, és megszívlelnie. Simon Sinek további talán 3 könyve még rám vár a polcról, remélem, azok is hasonlóak lesznek.

Sándor_Aranyi>!
Simon Sinek: A jó vezetők esznek utolsónak

Sajnos kevesen értik ezt a könyvet itthon. :( Ismeretlen nagyrészt maga az író is. Pedig a leírtakat részben alapkompetenciaként kellene tudni alkalmazni. Kár, hogy a legtöbb pozícióhoz 3-5 év vagy ennél is nagyobb tapasztalatot várnak el. Na várjunk csak… :D

Leo>!
Simon Sinek: A jó vezetők esznek utolsónak

Vezetőnek nem születik az ember: azzá válik. Hogyan? És miért? Vezetőknek és beosztottaknak egyaránt érdekes olvasmány: avagy a bizalom köre.

Részletek a blogomon: https://kbkonyvesblog.wixsite.com/kbblog/post/simon-sin…

Anikó_Szalai_3>!
Simon Sinek: A jó vezetők esznek utolsónak

Ez a könyv nagyon jó… lenne, ha nem érezném azt, hogy Simon Sineknek megadtak egy oldalmennyiséget, hogy mennyit kell írnia, és ezért indokolatlanul sokszor mond el újra és újra dolgokat. Így csak jónak tudom mondani.
Ezt az egy problémát leszámítva nagyon sok gondolatot indított el bennem arról, mit jelent vezetőnek lenni, milyen a jó vezető, és hogy vajon én Y-generációsként valóban jól dolgozom-e, vagy csak elvárom a dicséretet? Megteszek mindent azért, hogy a munkahelyemen létrejöjjön a biztonság köre és minél nagyobb legyen?
Bárcsak sok vezető olvasná el ezt a könyvet (a hibái ellenére)! Sokkal több ilyen szemléletű vezetőre lenne szükség, aki törődik az embereivel. Milyen jó lenne, ha sokkal több olyan munkahely lenne, ahol ennyire foglalkoznak a kollégák egymással! A biztonság körét nagyon jó lenne minél inkább megteremteni, szorosabbra fűzni minden munkahelyen.
Szóval szemléletformálónak, gondolatindító könyvnek ajánlom :)

Delfinlány>!
Simon Sinek: A jó vezetők esznek utolsónak

Mást kaptam mint amit vártam, de nem volt rossz. Történetek sokaságán keresztül mutatja be a könyv, hogy milyen hatása van a jó és a rossz vezetésnek. Gazdagodtam a könyv által, mert számos esetet megismertem az amerikai üzleti világból, melyekre korábban nem volt rálátásom. Alapvetően hasznos olvasmány volt.

vargajudit P>!

A vezetés nem rendfokozat, amit a gallérunkra tűzve hordhatunk. Inkább olyan felelősség, amely szinte teljes mértékben a jellemen áll vagy bukik. A vezetés a tisztességről, az őszinteségről és az elszámoltathatóságról szól. A bizalom alkotóelemeiről. A vezetés ott kezdődik, hogy nem azt mondják nekünk, amit hallani szeretnénk, hanem azt, amit hallanunk kell. A folyamat, amelyben valaki igazi vezetővé válik, aki képes másokban mély bizalmat és hűséget ébreszteni maga iránt, az igazmondással kezdődik.

Damson>!

Senki sem azzal a reménnyel ébred reggel és indul munkába, hogy valaki majd elirányítgat bennünket. Azzal a reménnyel indulunk reggel munkába, hogy valaki vezetni fog minket.

IV. rész, 12. fejezet

pandikornis>!

Nem az elvégzendő feladat miatt vagyunk stresszesek, hanem attól, hogy mennyire lehetünk a munkahelyünkön a magunk urai. Önmagukban nem a munkával járó kihívások a stressz okozói, hanem az aránytalanság a befektetett energia és a kapott elismerés között. Röviden: minél kevesebb az önállóságunk, annál több a stressz.

pandikornis>!

Ha gyanítjuk, hogy a vállalat vezetői azért mondanak valamit, hogy magukat vagy a céget a ténylegesnél jobb színben tüntessék fel, vagy hogy ezzel elkerüljék a megalázást, illetve a felelősségre vonást, akkor a beléjük vetett bizalmunk meginog. Ez a természetes reakció.

pandikornis>!

Ebben a modellben a vezető ahelyett, hogy maga próbálna meg mindent irányítani és ellenőrizni, arra fordítja az energiáját, hogy az embereit építse, képezze és óvja – tehát életben tartsa a biztonság körét –, hogy majd ők is képesek legyenek irányítani és ellenőrizni bármilen helyzetben. Ez a legjobb mód arra, hogy a vezető megóvja az örökségét, és a távozása után is hosszú évekre biztosíts a vállalat sikeres működését.

pandikornis>!

Ha az új vezető nem képes olyan hatékonyan irányítani és ellenőrizni, mint az elődje, kétséges, hogy a cég dolgozói hajlandók lesznek-e kockázatnak kitenni magukat, hogy megvalósítsák a vezető terveit; inkább azzal lesznek elfoglalva, hogy megvédjék magukat egymástól.

Hajnalka_Ferencsák>!

Mivel az, aki rosszul érzi magát a munkahelyén, mindent megtesz – aktívan vagy passzívan – azért, hogy másoknak is elrontsa a kedvét, valóságos csoda, hogy manapság egyáltalán dolgozik még valaki. Tehát a nyomor szereti a társaságot, de ebben az esetben azok a társaságok szenvednek a leginkább, amelyek kedvelik a nyomorúságot.

Hajnalka_Ferencsák>!

Ha tudjuk, hogy munkahelyünkön vannak olyanok, akiket érdekel a hogylétünk, az csökkenti a stressz szintjét.

pandikornis>!

Az a gond, hogy a tetteinkért akkor kell felelősséget vállalni, amikor elkövetjük őket, nem pedig akkor, amikor elkapnak érte.

pandikornis>!

Minél nagyobb figyelmet szentel egy vezető saját gyarapodásának és hatalmának, annál kevésbé fog vezetőként viselkedni. Annál több, zsarnokokra jellemző tulajdonságot alakít ki.