A ​hódító (A hódító 1-5.) 7 csillagozás

Simon Scarrow – T. J. Andrews: A hódító

Britannia provincia, Kr. u. 44.
Caratacus lázadását leverték, de a tartományt még nem sikerült leigázni. A törzsek gyűlölik a rómaiak bábkirályát, és nem fogadják el Róma uralmát.

A harc Horatius Figulus optio vérében van. Bajtársai gyakran gúnyolják kelta származása miatt, mégis annak köszönheti az életben maradáshoz elengedhetetlen keménységét. Egy, az ellenséges terület mélyére indított küldetés pedig a végsőkig próbára teszi ezt a keménységet, illetve Figulus és az emberei bátorságát.

Figulus a kelták gondolkodásmódját is érti. Tudja, hogy hiába zúzzák őket szét a csatákban, hiába fűzik rabláncra a harcosokat, hiába űzik ki a druidákat az erődjeikből, Britannia törzsei inkább meghalnak, mintsem behódoljanak.

Figulus Macro és Cato oldalán küzdött Simon Scarrow nagy sikerű Római Sas-sorozatában. A hódítóban egyedül veszi fel a harcot.

Gold Book, Debrecen, 2017
Gold Book, Debrecen, 2017

ZsúésKrisz_Olvas>!
Simon Scarrow – T. J. Andrews: A hódító

Ez a könyv nagyszerű választás volt. Minden Hozzá fűzött reményemet teljesítette. Eddig a szerzőtől egy könyvet olvastam (Kard és handzsárt) az is nagyon tetszett. Így reménykedtem, hogy ez is jó kis olvasmány lesz. Így lett!!
Egy nagyon jó és izgalmas történetet mesél el Kr.u.44 -ben Britannia provinciában. Minden bent van ami egy igazán jó és izgalmas könyvnek tartalmaznia kell (sok véres csata, jó szereplők, jó helyszínek). Nagyon élveztem minden oldalát, és szerencsére volt időm olvasni, így hamar le is gyűrtem. Ezzel a könyvel új kedvencet avattam!!

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Simon Scarrow – T. J. Andrews: A hódító

Nem tudom igaz nem is néztem utána, hogy a druidák tényleg ilyen gonoszak voltak vagy csak a szerző nem kedveli őket.
Na mindegy Scarrow nagyon érzi ezt a romai kort, igaz ez a rész egy mellék adás itt nem szerepelnek kedvenc romai katonáink csak célozgattak hogyan is győzték le a nagy romai seregek a lázadó törzseket vespasianus vezetésével .
Nekem nem hiányoztak a sas sorozat szereplői itt is megkaptuk a kedvelhető és utálható szereplőket. Ahogy az kell volt sok harc, volt árulás hullottak az emberek mind két oldalon.

Akos_Kirsch I>!
Simon Scarrow – T. J. Andrews: A hódító

Simon Scarrow és T.J.Andrews közös alkotásai úgy tűnik, hogy pont nekem valók. Bár Cato és Macro nem szerepelnek a könyvben, Figulus optio karaktere képes felnőni hozzájuk. A könyv lapjain izgalmas kaland kel életre, véres csaták, bajtársiasság, árulás és római virtus gondoskodik a megfelelő hangulat eléréséről. Rendkívül élveztem ezt a regényt is. A sorozat rajongóinak csak ajánlani tudom.