Invictus (Egy vakmerő római kalandjai a hadseregben 15.) 3 csillagozás

Simon Scarrow: Invictus

HISPANIÁT ​MEGSZÁLLTÁK, DE MÉG NEM HÓDÍTOTTÁK MEG, ÉS TOVÁBBRA IS VESZÉLYES KIHÍVÁST JELENT RÓMA SZÁMÁRA
Kr. u. 54. A római hadsereg katonáinak egyre nagyobb, a Földközi-tengertől az Északi-tengerig, az Atlanti-óceántól a Nílusig kiterjedő birodalom határait kell megvédeniük. Róma könyörtelenül rákényszeríti a leigázott népekre az uralmát, legiói a világ leghatékonyabb és legagresszívabb haderejét alkotják.
Ennek a seregnek két harcedzett veteránja Cato praefectus és Macro centurio, akiket többévi harc után rendelnek vissza Britanniából Rómába.

Csak kevés időt tölthetnek a forrongó, veszélyesen átpolitizált városban: hamarosan útnak kell indulniuk a praetorianus gárdával a lázongó Hispaniába, ahol a római uralommal szembeni ellenszenvet csak tovább fokozza a helyi törzsek közötti keserű versengés. A két régi jó barát és bajtársaik soha nem kerültek még szembe ilyen kihívással – ráadásul olyan földön, amely meghódíthatatlannak tartja magát…

Az Invictus a… (tovább)

Gold Book, Debrecen, 2017
Gold Book, Debrecen, 2017

Vác_nembéli_István_fia_istván
Simon Scarrow: Invictus

Egy sorozat 15 részéhez már nehéz bármit is írni, aki ismeri aki olvassa az nem fog csalódni.
Továbbra is nagyon jó sorozat én nem tudtam eddig megunni és nem is volt olyan rész amit nem kedveltem volna .
Az összes részről azt tudom írni hogy nincs felesleges oldalak, nincs felesleges időhúzás az elejétől a végéig akció lehetetlen lerakni jó oké sikerült de már nagyon álmos voltam.
Szóval itt van a két kedvenc romai katonánk akik az egyik bajból a másikba esnek valahogy mindig valaki lábára lépnek és ezért jutalmul megkapják a legrosszabb melókat. meg jelenek régi ellenségek és persze szereznek újakat mert hát igy izgalmas az élet.
Jó pont, hogy nem nagyon van benne felesleges moralizálás ha meló van megcsináljuk ha valaki fegyvert rá az rosszul teszi .
További jó pont hogy az ellátmány nem csak ott terem a semmiből jó ellőre gondolni kell rá vagy szerezni út közben …
Sok kis harc mire elérik a végcélt de csak azért hogy egy végső nagy ütközetben bizonyítsanak..

colman
Simon Scarrow: Invictus

Egyszerűen nem tudok 5-nél kevesebbet adni. Ennyi!