A ​praetorianusok (Egy vakmerő római kalandjai a hadseregben 11.) 28 csillagozás

Egy vakmerő római kalandjai a hadseregben
Simon Scarrow: A praetorianusok

Róma ​városa Kr. u. 51-ben még Claudius császár számára is veszedelmes hely. Minden sarokban árulók lapulnak, a „Felszabadítók” köztársasági érzelmű mozgalma pedig egyre kiterjedtebbé válik. Félő, hogy a legújabb keletű összeesküvés gyökerei egészen a praetorianus gárda sorai közé nyúlnak, melynek tagjai szabad bejárással rendelkeznek a császárhoz, és köztudottan könnyen megvesztegethetőek. Mivel nem tudja, kiben bízzon, Narcissus, a császár titkára Rómába hív két bátor embert, akiknek hűségéhez kétség sem férhet: Cato praefectust és Macro centuriót, a hadsereg veterán katonáit.

Ám amellett, hogy be kell jutniuk a gárda soraiba, meg kell találniuk Róma eltűnt gabonakészletét is, mielőtt az éhező tömeg haragja elszabadulna. A kutatás előrehaladtával lassan világossá válik, hogy nem csupán egyetlen összeesküvést szőnek az árulóktól körülvett Claudius ellen. Amint veszedelmes versenyfutásba kezdenek az idővel, hogy megmentsék a császárt, az esélyek csakhamar Cato és Macro… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

Gold Book, Debrecen, 2012

Quintus Licinius Cato

jehuka P>!

Simon Scarrow: A praetorianusok Egy vakmerő római kalandjai a hadseregben

Az egyik kedvenc részem lett a sorozatból :)
A történet kissé eltér a korábban megszokottaktól, most nem a csatatéren, hanem a császári udvarban játszódik a cselekmény. Kevesebb ugyan a harci jelenet, de ezt egy csöppet sem bántam, így a 11. kötet körül jó volt egy kis változtatás. Kaptam helyette rengeteg összeesküvést, árulást és intrikát. Hőseinknek fel lett adva a lecke, Scarrow alaposan összekuszálta a szálakat, amiket a praetoriánus gárdába beépülve kell kibogozniuk. Narcissus is végre méltó riválisra akad :) Külön érdekesség volt számomra az ifjú Néro alakja azok után, hogy nemrég olvastam a Quo Vadist.

mcgregor P>!

Simon Scarrow: A praetorianusok Egy vakmerő római kalandjai a hadseregben

Talán a sorozat többi részéhez képest még több az intrika, de egy kicsit kevesebb a harc. Ez nem feltétlenül gond, de a párbeszédek szerintem nem mindig sikerültek acélosra, helyenként nyögvenyelősnek, vagy nem teljesen életszerűnek éreztem őket. Ettől függetlenül a sorozat ezen része jól illeszkedik Cato és Macro kalandjainak történetébe, és bepillantást enged a császári udvar és a praetoriánusok bizantikus cselszövéseinek hálójába. Azt külön örömmel vettem, hogy a szerző az utószó alapján ismerte Robert Graves remek történelmi regényeit Claudius korszakáról. További erénye, hogy Róma hétköznapi életét valósághűen, szépelgés nélkül ábrázolta: tele szennyel, bűnözéssel, éhezéssel és bűzzel.

Fater>!

Simon Scarrow: A praetorianusok Egy vakmerő római kalandjai a hadseregben

Pár éve teljesen véletlenül botlottam bele Simon Scarrow regénysorozatába, és a kezdetektől fogva az egyik kedvencemmé is vált. A tizenegyedik kötetben tovább követhetjük Macro és Cato sorsát, egy újabb – ezúttal Rómában játszódó – történeten keresztül. Ezúttal a császári udvarba szólítja őket küldetésük; nem kisebb feladatot kell megoldaniuk, mint megakadályozni egy – a császár halálát célzó – összeesküvést. Talán a sorozat kedvelői előtt nem árulok el nagy titkot azzal, hogy tevékenységüket ismét siker koronázza, persze az addig vezető út nem éppen egyszerű…
A sorozat ezen része is a már megszokott sodró lendülettel viszi magával az olvasóját, továbbra sem kell hiányolnunk a vérben kicsit sem szűkölködő, enyhén szólva is nagy részletességgel leírt összecsapásokat, ember ember elleni küzdelmeket.

coleman>!

Simon Scarrow: A praetorianusok Egy vakmerő római kalandjai a hadseregben

Scarrow-t nem kell bemutatni a történelmi-kaland és a római hadsereg életéről szóló regények kedvelőinek.Ez e rész engem mégsem fogott meg annyira.Talán keveseltem a harcokat.Remélem hamarosan visszatérünk Britanniába.-)

jehuka P>!

Ha van igazi ellenfele a civilizációnak, az az éhezés. A birodalmakat, legyenek bármilyen nagyok is, csupán néhány étkezés választja el a teljes összeomlástól.

Kapcsolódó szócikkek: Quintus Licinius Cato

Simon Scarrow: Vérhollók Egy vakmerő római kalandjai a hadseregben