A ​Caesarok napja (Egy vakmerő római kalandjai a hadseregben 16.) 4 csillagozás

Simon Scarrow: A Caesarok napja

RÓMA, KR. U. 54

Claudius halott. Nero császár került hatalomra, ám féltestvére, Britannicus is igényt tart a trónra. Rómában hatalmas a zűrzavar.

Cato praefectus csak a katonák egyszerű életére vágyik, azonban mindkét rivális oldal felfigyel rá, és mindent megtesznek, hogy maguk mellé állítsák. Catónak be kell szállnia a fondorlatos játszmába, segítségül híva az egyetlen embert, akiben megbízik: hűséges barátját, Macro centuriót.

Ahogy az összeesküvés egyre növekszik, a hatalmasságok sakkfigurákként mozgatják a legionáriusokat és a praetorianus gárdistákat. Vajon meg lehet még akadályozni a polgárháborút? A Birodalom jövője Cato kezében van…

Eredeti mű: Simon Scarrow: Day of the Caesars

Gold Book, Debrecen, 2018
352 oldal · ISBN: 9789634264934 · Fordította: Sándor Zoltán
Gold Book, Debrecen, 2018

Simon Scarrow: A Caesarok napja

Aki rajong a történelmi regényekért, (amelyek hűek az adott korhoz és lebilincselően izgalmas történeteket szőnek a ténylegesen megtörtént események láncolatára) azoknak tökéletes választás ez a kötet. Scarrow könyve ugyanis a történelmi események hitelességével ugyan szabadosan bánik, de a környezet ábrázolásában eredetiségre törekszik. Hit, szerelem, bosszúállás, gyilkosság, áldozathozatal, erényes római hazafiság, mindez első századi Rómájába helyezve. Megismerhetjük az uralkodóház mocskos titkait, belső harcait, végtelen hatalomvágyát, szeretet nélküli világát. Ugyanakkor a társadalom minden szintjén élő emberek mindennapjai is a szemünk előtt zajlanak: a katonák és a rabszolgák világán túl, a köznépén át az arisztokráciáig. A karakterek mozgatása egy pillanatra sem érződik nehézkesnek. Példának okán Néró pont olyan, amilyennek a történelemkönyvek lapjairól megismerhettük: rajongó, érdeklődő, művészi és kifinomult, akinek érdemei gyakran valóban olyan nagyok, mint ahogy híreszteli magáról, néha pedig alatta maradnak saját hírének, mégis veszélyes, hisz ha a hangulata úgy hozza, bárkit könnyedén megölet. Nem nyitja meg az irodalmi mű értelmezésének új lehetőségeit, nem mélyíti el, nem árnyalja új színekkel a szembetűnő, kézenfekvő olvasatokat, de mindenképpen egy kiváló munkát eredményez. Nemcsak egy klasszikus, történelmileg is hiteles, akcióban, bővelkedő kalandregény-sorozat tizenhatodik kötete, hanem egyben egy jól megírt, igazi tudásról árulkodó szórakoztató, mégis könnyed regény is.

mate55

Sajnos nem hiszek abban, hogy léteznek jóságos diktátorok.

mate55

Mint mindig, ez is egy ital mellett kezdődött.