Pukka ​és az évszakok 16 csillagozás

Simon Réka Zsuzsanna: Pukka és az évszakok

Kapukki Pukka, az erdei manó, huncut, játékos és gondoskodó koboldok rokona: a Lombgyűrű erdőben lakik számos barátjával. Konfliktusokat old meg, kibékít és megvigasztalja az erdő lakóit, segít nekik, de meg is tréfálja őket. Szereti a csodákat, odafigyel az apró dolgokra, örömökre. Ha meg szeretnéd ismerni, barangolj e könyv által a Lombgyűrű erdőben!

Eredeti megjelenés éve: 2011

Koinónia, Kolozsvár, 2011
106 oldal · ISBN: 9789731650463 · Illusztrálta: Kovács Katalin

Simon Réka Zsuzsanna: Pukka és az évszakok

„Bodzaillat osont végig az erdőn.”

Nagyon kedves mesék manókról, virágokról, madarakról, egy aprócska sárkányról, a mesegyártás fortélyairól, az évszakok váltakozásának fontosságáról. Olvashatunk arról, hogy mindenkinek el kell végeznie a faladatát (Könyv Balázs), meg kell vigasztalni a szomorúakat (A törpesárkány története), ragaszkodnunk kell a nevünkhöz (Padlizsán Balambér) és, hogy nagyon fontos dolog a mesegyártás. A meséket remekül kiegészítik Kovács Katalin kedves, színes képei.

Szimirza>!
Simon Réka Zsuzsanna: Pukka és az évszakok

Aranyos, vicces, kellőképpen szórakoztató kicsiknek, nagyoknak egyaránt.

Uzsonna>!
Simon Réka Zsuzsanna: Pukka és az évszakok

Jó volt Lombgyűrű erdőben barangolni és belelátni kedves lakóinak életébe ott a Gombóchegyen is túl, illetve egy arasszal errébb…

Chöpp >!
Simon Réka Zsuzsanna: Pukka és az évszakok

Sajnos haza kellett jönnünk és ezt pedig visszavinni a könyvtárba. Csodálatos kötet, csodálatos mesékkel, rajzokkal és szójátékokkal. Kapukki Pukka! Szívesen happolnám!
Ja, és mostantól a kedvenc mesekönyv illusztrátorom Kovács Katalin.
Elolvastuk, és a véleményem nem változott. Csodás, varázslatos mesekönyv!
Ja, és igazán méltánytalan lenne 4,5 csillagosnak hagyni.

Fapicula>!
Simon Réka Zsuzsanna: Pukka és az évszakok

Nagyon kedveltem a mesèket ès igazàn szerettem olvasni is, az illusztràciók is tetszettek, àm Pukka rajzolt karakterével sehogyan sem tudtam megbaràtkozni – annyira màsnak kèpzelnèm.

Gabye>!
Simon Réka Zsuzsanna: Pukka és az évszakok

Nagyon kedves, helyes mesecsokrot kapunk, ami ideális esti mesének, mert a történetek nem hosszúak, elnyújtottak, ugyanakkor mindegyikbe sikerült elég cselekményt, kedvességet, bájt belesűríteni. Imádtam Kapukki Pukkát de nyilván Hapci Franci a kék sárkány a kedvencem :-) De van itt könyvmanó, meg mérges galóca, és civakodó gombok meg hontalan lila béka..Igazán jól sikerült könyv..És mindenkképp megjegyzendő, hogy csodaszép az illusztráció.

Simon Réka Zsuzsanna: Pukka és az évszakok

Végtelenül tüneményes mesekönyv. A nevek nagyon találóak és érdekesek. Pukka és Hapci Franci valami haláli figurák. Hol csigát festenek, hol palacsintát sütnek, vagy szánkóznak. Pukka elég leleményes és okos manó. Míg a mini tüsszögő sárkány, nálam elérte és megütötte a maximális cukisági indexet. Pedig nem is szoktam semmit sem…vagy csak ritkán cukinak találni. Minden esetre nem bugyuta mesék, és ennek örülök, mindenképpen olvasós, akár többször is. A kisgyerekek még jobban élvezik gondolom, és azok a csodaszép illusztrációk. Még ilyen szép mesekönyvet!!

matka>!
Simon Réka Zsuzsanna: Pukka és az évszakok

Nagyon szerettem a hangulatát!
A mesék kedvesek, bájosak,szerethetőek.
A rajzokkal viszont nagyon nem vagyok kibékülve, egyáltalán nem tetszenek!

Bimbam>!
Simon Réka Zsuzsanna: Pukka és az évszakok

Nagyon aranyos, rövid kis történetek, esti meséknek (is) kiváló. :)

Vörös_Brigitta>!
Simon Réka Zsuzsanna: Pukka és az évszakok

6 éves fiamnak tetszett, esti mesének olvastuk – szünetre való tekintettel többet is egyszerre, de volt, hogy reggel ébredés után is kérte.
Kedves történetek, és mivel nem egymásra épülnek a mesék, bármelyik fejezetnél abba lehet hagyni.
Nekem az illusztráció annyira nem tetszett, Pukka nekem így nagyon nem tetszik, de a fiam nem mondott rá semmit, nem figyelte. (Egy ideje már megfigyeltem, hogy nem nézi a képeket annyira, eleinte azt hittem nem figyel, ezért visszakérdeztem, de mindent tudott. Bár úgy vettem észre, hogy könyve-illusztrátora válogatja, hogy melyiket nézi jobban. Viszont örülök, mert gondolom, hogy ő nagyon is élénken látja maga előtt a mesét.)

olvasóbarát>!

– Hogy lehet ilyen komor-szomor napon vidáman csicseregni? – kérdezték egymástól az erdei madarak, és gyorsan elnapolták a trillázást.

19. oldal, Napbánat

olvasóbarát>!

– Szelek, szelek, segítsetek!
Nap tányérját simítsátok,
Legyen újra arany fénye,
Kéklő égnek tüzes éke!

20. oldal, Napbánat

olvasóbarát>!

Kapukki Pukka a kedvenc domboldalán üldögélt és dudorászott. Örült a nyugtató melegnek, és csodálattal bámulta a táncoló virágokat. A nap jókedvűen ébredhetett, mert szokatlanul bőkezű volt, ami a fénysugarait illeti. Pukka nagyon szerette a nyarat, a domboldali sütkérezést, a nyár különös esti illatát.

45. oldal, Pukkaa és az évszakok

olvasóbarát>!

Nagypapa öreg zöld kalapja évek óta az előszobai fogason lógott. Szeretett itt pihenni, unalmában olykor elbóbiskolt, s a régi szép időkről álmodott. A bejárati ajtón beözönlő vendégek csevegése vetett véget ezeknek a varázslatos álmoknak.
Nagypapa fiatalkorában még a sarki fűszeresig sem ment Zöld Kalapúr nélkül.

30. oldal, Kalapúr

Kapcsolódó szócikkek: kalap
Jeffi P>!

Ahelyett, hogy mérgelődsz, dühöngsz, dörögsz, mint egy apafelhő, inkább mond el végre, ki vagy.

Jeffi P>!

Ha bármikor belétek költözik a szomorúság, úgy lehet leghamarabb messzire űzni, ha egy kedves emléket idéztek fel magatokban. A szomorúság nagyon utálja a kedves emlékeket.

Jeffi P>!

– A nagy könyvemben azt írja – magyarázta, orrán pápaszemét igazítva, Argosz- láz és náthaszomorúság elűzéséhez a legfontosabb gyógyír egy nagy adag szeretetteljes mosoly, aztán jöhet a lábmelegítő, torokizzasztó, lázelűző és orrkidugasztó.