Ahány ​király, annyi mese 43 csillagozás

Simon Réka Zsuzsanna: Ahány király, annyi mese

A mesékből ismert királyok többsége bölcs és öreg uralkodó, aki biztos kézzel irányítja birodalmát. Simon Réka Zsuzsanna királyai egészen mások, mindegyiküknek van valamilyen furcsa szokása, hóbortja.
Hallottatok már például a hiphiphurrá királyról? Na és arról a királyról, aki mindent kékre festetett? Ugye, hogy nem! A kötetből megismerhetitek őket, sőt, azt is megtudhatjátok, hogy vajon talált-e megfelelő helyet rengeteg könyvének a könyvgyűjtő király, kivel csatázik az ellenség nélküli király,vagy kell-e spenótot ennie egy uralkodónak.
A tíz fordulatos, humoros mesét szeretettel ajánljuk az óvodás és kisiskolás korosztálynak. A kötetet Gyöngyösi Adrienn képei díszítik.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: 5 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2013
78 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155220609 · Illusztrálta: Gyöngyösi Adrienn

ziara>!
Simon Réka Zsuzsanna: Ahány király, annyi mese

Ez a könyv legalább annyira jó, mint a Majdnem egy tucat királylány, nagyon élveztük. Ezt az is bizonyítja, hogy minden este, sőt többször délutáni alvásnál is olvastunk egyet. Máskor Adélka minden nap mást akar, de most csak ezt akarta. Mindig. Mi szeretjük a hagyományos meséket, a népmeséket, de ezek a modern uralkodók szuperek, egyik történet jobb, mint a másik. A rajzok is kedvesek!

Simon Réka Zsuzsanna: Ahány király, annyi mese

Azt a hapcikás hajnali pittymalattyát!
Simon Réka Zsuzsanna kedves, pajkos, vidám, játékos mesélése, nagyon szép nyelven beszélő könyve engem elvarázsolt. Királyok minden mennyiségben: ellenség nélkül, könyveket gyűjtögetve, bújócskázva „körömfújtató, toporogtató birodalom” lakói között, spenóttal hadakozva, rötyögve, országalmát elgurítva, minden kékre festetve, játszadozva, állandóan ünnepelve.
A kedvencem A könyvgyűjtő király volt, de a többi is nagyon szerethető.
Gyöngyösi Adrienn jópofa rajzai remekül kiegészítik a történeteket.
Nagyon el tudnám képzelni egy ölembe ülő unokának mesélgetni.
Még az oldalszámozás is nagyon ötletes, egy-egy meséhez ugyanazokat a jelképes rajzokat használja.
Volt szerencsém az egyik könyvhéten a szerzővel találkozni, az is nagy élmény volt.

meseanyu P>!
Simon Réka Zsuzsanna: Ahány király, annyi mese

Ez annyira helyes, a királyok, a rajzok, minden. Ismét egy tökéletes mesekönyv. Gyöngyösi Adrienn meg új kedvenc, annyira jókat csinál mostanában. A Csomótündér, most meg ez. A Kallantyúra vagyok még nagyon kíváncsi.

Gabye>!
Simon Réka Zsuzsanna: Ahány király, annyi mese

A majdnemnyolcéves imádta úgyhogy gondoltam ezt megnézem magamnak, mielőtt visszaviszem a könyvtárba. Hát igazán bűbájos. Minden mese egy-egy királyról szól, gyönyörű, igényes nyelvezettel, és imádnivaló hangutánzó szavakkal. Az illusztrációk is nagyon szépek és pont passzolnak a mesékhez. Ami külön tetszett, hogy minden mese egyedi volt, minden király más és más és főleg, szerethető.

Szamღca>!
Simon Réka Zsuzsanna: Ahány király, annyi mese

Nagyon eredeti. nagyon cukker, nagyon bájos szivetmelengető, mosolyrafakasztó mesék. Őröm volt olvasni.

Simon Réka Zsuzsanna: Ahány király, annyi mese

Tünemény. Ezzel tudom összefoglalni a lényegét. Persze Pukka után ezen nincs mit csodálkozni! ;) A túlzások királyai, akik mégis nagyon szerethetőek. Az illusztrációk nagyon illenek a történetekhez, és az oldalszámozás nekem is nagy kedvencem!

Nyctea P>!
Simon Réka Zsuzsanna: Ahány király, annyi mese

Hogy nekem mennyire tetszettek ezek a bohókás királyok! Főleg a könyvgyűjtő király meg a bújócskakirály meg a hiphiphurrá király meg a mindent kékre festő király, meg a …
Nagyon sokat nevettem, amihez a rengeteg aranyos ötleten kívül hozzájárult a vicces, játékos nyelvezet is. Még, még sok ilyen mesét! :)
A könyv utazókönyvként került hozzám (amit ezúton is köszönök @Simiréka-nak), de azt hiszem, muszáj leszek beszerezni egy saját példányt is belőle. :)

dianna76 P>!
Simon Réka Zsuzsanna: Ahány király, annyi mese

Ismét rendhagyó mesék, ezúttal különc királyokról. Nekem ez most kicsit alulmaradt a királylányos után. Aranyosak, kedvesek voltak a mesék, de nem éreztem azt amit a „nőnemű” párjánál. Egy-egy mondanivaló itt is levonható a történetekből. Szerettem a bevezető mesét és a kékfestőset, kedveltem a játszani szerető királyt. Az illusztációk tetszettek, de lehetett volna több belőlük.
A kötetnek méltó helye van a polcon a párja mellett. Majd télen, egy bevackolódós hideg napon újraolvasom őket.

Manó Könyvek, Budapest, 2013
78 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155220609 · Illusztrálta: Gyöngyösi Adrienn
Lahara IP>!
Simon Réka Zsuzsanna: Ahány király, annyi mese

Megannyi különc, excentrikus király! Nagyon jól szórakoztam,

Kis_Andrea>!
Simon Réka Zsuzsanna: Ahány király, annyi mese

Nagyon igényes, szép nyelvezetű könyv. Jók a mesék is, és az illusztráció is passzol hozzá. Szemet gyönyörködtető, de nincs agyonillusztrálva. Bőven hagy helyet a belső képalkotáshoz. Jó szívvel ajánlom!

olvasóbarát P>!

– Te boszorka, honnan a csudából szereztél ennyi izgalmas könyvet magadnak?
– Cserebere, varázslat, királyom! – felelte a néne.
A felséges úr kezdeti csodálkozása határtalan örömmé változott. Hangosan olvasgatta a polcokon elhelyezett feliratokat:
– Jó szíveknek való könyvek, harcos lelkeknek ajánlott, szerelemre fakasztó olvasmányok, beszédkészséget javító, bátorságot növelő, kedvességet csíráztató, irigységet tompító, csalódást csillapító, jó cselekedetet elősegítő, türelmet kicsikaró, szeretetet ápolgató, ismereteket elültető könyvek.

17. oldal, A könyvgyűjtő király

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Sicc>!

Hol volt egyszer egy király, hol meg nem volt.

19. oldal, A bújócskakirály

Sicc>!

– Felséges királyom, életem kezedbe ajánlom, az a birodalmi tényállás, hogy egy királyi birodalom nem is birodalom országalma nélkül. Országalma nélkül nem lehet uralkodni, uralkodás nélkül nincs király, király nélkül nincs birodalom, birodalom nélkül nincs nép – magyarázta higgadtan a királyi főtanácsos.

51. oldal, Az országalmás király

Sicc>!

Ez a szemüveges király nem akármilyen király volt ám! Amikor semmi királyi teendője nem akadt, hóna alá csapott egy-két könyvet, kiült a palota kertjének legeldugottabb zugába és egész nap csak olvasott. Olvasott reggel, olvasott délben, még ebéd közben is könyvet tartott az egyik kezében. (Látszólag ő nem tudta, hogy evés közben nem illik olvasni).

12. oldal, A könyvgyűjtő király

Sicc>!

No, nem is kellett sokat várni, a bokor mögül előtipegett egy bibircsókos halántékú, meggörnyedt anyóka. Kezében egy öl zsályával, fején margarétakoszorúval.
– Jééé, egy boszorka! – mosolyogta el magát a király. – Hát ti a valóságban is léteztek?
– Dehogy, csak a mesében! – vicceskedett az anyóka.

15. oldal, A könyvgyűjtő király

Sicc>!

– Jaj, imádom a lázadást! – ujjongott a királyi könyvtáros.

74. oldal, A hiphiphurrá király

Kapcsolódó szócikkek: könyvtáros · lázadás
olvasóbarát P>!

A király úgy felugrott a trónjáról, mint egy zöld lombszöcske. Akkorára tátotta a száját, hogy akár egy sült galamb is belerepülhetett volna. Nem győzte csodálni, amit látott. Horka Borson térdig érő ibolyakék dolmány, nadrágja tengerkék színű. Kezében égszínkék süveget tartott. Az őt kísérő kompánia minden tagjának szilvakék bársony felöltője és azúrkék nadrágja volt. Főfödőjük pedig mind gyönyörű ultramarin.
– Ez a szín, ezek az árnyalatok, ez a kék csoda! – ámuldozott a király a követ ruházatát vizsgálva.

59-60. oldal, A király, aki mindent kékre festetett

Sicc>!

Azt a kutya harapta, macska karmolta jókedveteket! Azonnal bújjatok elő, mert lesz itt prunyákolás, virnyákolás, brünnyögés, ha előkerültök!

23. oldal, A bújócskakirály

Sicc>!

– Mégis meddig megy ez még így? – fordult a többiek felé a kincstárnok. – Tegnap azt ünnepeltük, hogy esik az eső, tegnapelőtt azt, hogy szombat van, pénteken azt ünnepeltük, hogy nincs mit ünnepelni, csütörtökön meg azt, hogy végre csütörtök van. Szerdán azt ünnepeltük, hogy kibújtak a kankalinok, kedden pedig azt, hogy vége a hétfőnek. Ma pedig újra azt ünnepeljük, hogy…
– Hétfő van – zúgták mind egyszerre az alattvalók.

73. oldal, A hiphiphurrá király

Sicc>!

Ne légy málé, cselekedj okosan!

64. oldal, A király, aki mindent kékre festett