Totális ​háború 2006-ban? 5 csillagozás

Simon Pearson: Totális háború 2006-ban?

Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

A ​könyv világsiker. Szerzője katonapolitikai tanácsadó a brit védelmi minisztériumban. Könyve a jövő története a jelen tényeiből kiindulva.

Simon Pearson vette magának a bátorságot arra, hogy kimondja, aminek mások még csak a gondolatától is iszonyodnak. Ebben a briliáns könyvben feltérképezte a jövőnket; a vészjósló jövőt, a riasztó lehetőségeket, melyekkel a kormányok félnek szembenézni.

Az események folyama könyörtelen: a maffia hatalmától megbénított Oroszország kimerül, megtapasztalja a hadsereg által vezetett Második Forradalmát, újjáéled, és veszélyessé válik. Észak-Korea betör a déli országrészbe, és kiteszi magát az USA által vezetett összehangolt megtorló erőnek. Az iszlám forradalom hulláma Marokkótól Szaúd-Arábiáig végigsöpör az egész arab világon. A szocialista és centrista kormányok gazdasági és politikai kudarcai miatt az új millennium beköszöntésével elvész a köztudatban Európa-szerte szertartásosan táplált reménység. Ahogy a munkanélküliség és a… (tovább)

>!
Magyar Könyvklub, Budapest, 2002
384 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635477775 · Fordította: Béky Bognár Attila

Most olvassa 1

Várólistára tette 1


Kiemelt értékelések

Szencsike P>!
Simon Pearson: Totális háború 2006-ban?

A könyv 2002-ben jelent meg, furcsa belegondolni, hogy bizonyos dolgokat, akár a mai eseményekkel is lehetne rokonítani (Észak-Korea, kibertámadások, ISIS). rÉmisztő jövőképet vázolt fel, akkor, 2006-ra vonatkozóan, de a lehetséges forgatókönyvek, még ma is elég félelmetesnek tűnnek. Elég csak Észak-Koreára gondolni és tuti biztos, hogy egy hasonlóan gyors, de annál megrázóbb katonai csapásoknak lennénk a tanúi. Egy nagyobb háború az iszlám térséggel pedig alaposan megrengetné a világot. Nem értek a nagypolitikához, nagyobb rémülettel töltenek el azok a dolgok, amelyek a háttérben zajlanak le, mint amelyek a szemünk előtt történnek meg. Csak reménykedni tudok abban, hogy senki sem lesz olyan bátor vagy épp botor, hogy megnyomja azt a bizonyos indítógombot, vagy beüsse az indítókódot, amivel jó pár alvó oroszlán bajszát megcibálná. De mivel támadna vissza vajon az oroszlán? Remélem, hogy nem lesz a világnak egy Szaladinja se, aki ennyire feltüzelné a népeket. A legrémisztőbb forgatókönyv természetesen a tömegpusztító fegyverek bevetése lenne, beláthatatlan következményekkel járna az egész világnak. Csak remélni tudjuk, hogy egy ilyen háború nem fog bekövetkezni…

paf P>!
Simon Pearson: Totális háború 2006-ban?

Fogalmam sincs, milyen műfaj, de annak jó… ha van tudományos fikció, akkor ez világpolitikai fikció haditechnikai beütéssel. Egy olyan forgatókönyvet vázol fel, ami kihasználja a nyugati társadalmak létező gyengeségeit úgy politikai, mint katonai téren – és ezzel akkora katasztrófához vezet, amiről szeretjük azt hinni, hogy nem lehetséges… Olvasni is nagyon érdekes (bár az első fele számomra kissé száraz volt, lévén majdnem tiszta politika), és ami a technikát illeti, ott a fikció épp csak csipetnyi, ezért is érzem azt, hogy az egész akár meg is történhetne. (Ne történjen!) A(z elképzelt) harcokban részt vevő katonák személyes beszámolói pedig külön élményt nyújtanak.

1 hozzászólás

Hasonló könyvek címkék alapján

George Orwell – Fido Nesti: 1984
George Orwell: 1984
Carl von Clausewitz: A háborúról
Roger Moorhouse: 100 beszédes tárgy a Harmadik Birodalomból
Ignacio Iturralde Blanco: Machiavelli
George R. R. Martin: Kardok vihara
Khaled Hosseini: Egyezer tündöklő nap
Raana Raas: Árulás
Khaled Hosseini: Ezeregy tündöklő nap
Frank Robin – Lars Ritter – Havassy Gergely: Politikai filozófiák zsebkönyve