Mirza 41 csillagozás

Simon István: Mirza

"Ahogy első gazdája hívta, mi is csak így becéztük, Mirza.
Sejtelmem sem volt, mit jelent a szó, mit magával hozott a kiscsikó,
mikor egy tavaszi vásár után, udvarunkba vezette apám.
Mirza, Mirza, mint rejtelmes talány csendült a szó nagyanya ajkán.
Sehogy se akart békülni vele, aztán ráhagyta, egye a fene ezt a bolondos furcsa szót, és így hívta ő is a kiscsikót, kinek deszkából tákolt kaloda volt istálónkban külön otthona…"

Eredeti megjelenés éve: 1989

Forma-Art, Budapest, 1989
16 oldal · ISBN: 9630273829 · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa

Ibanez MP
Simon István: Mirza

Báááá, de hát miért kell csikót venni (amelyik még nem tud ugye dolgozni), ha nincs annyi pénz, hogy eltartsuk? És ezzel összetörni szegény nagyi (meg mindenki) szívét? :-(

ga_liba
Simon István: Mirza

Ezzel a verssel indultam életem egyetlen versmondó versenyén. Az egyik legnagyobb nehézség az volt, hogy ne sírjam el magam.

Ingryd
Simon István: Mirza

Imádom Füzesi Zsuzsa rajzait, ezért szívesen olvasom az általa illusztrált könyveket. Mirza története szép és szomorú, de épp ez teszi olyan bájossá.

Dalma_Szikszai
Simon István: Mirza

Nagyon sokat mesélte nekem anyukám…nem is értem, valahogy bennem nem maradt meg, hogy ez egy szomorú mese. Lehet anyukám mesélési készsége (mai napig kívülről fújja), hanglejtése tette kedvessé számomra ezt a mesét, de szerettem és szeretem most is.

Hana_ P
Simon István: Mirza

Nővérem könyve volt, és emlékeszem, amikor felolvasta apukám. Olyan szinten meghatott ez a történet, szinte nincsennek rá szavak.

hmargit
Simon István: Mirza

Gyermekkori nagy kedvencem. A nagymamám olvasta nekem mindig, sőt egy időben kívülről fújtuk. Most a kisfiamnak is gyakran olvasom, nagyon tetszik neki is.

BoneB
Simon István: Mirza

Nagyon sajnáltam a Mirzát, mikor elvitték a háztól, megszerettem a többi szereplővel együtt.

Forma-Art, Budapest, 1989
16 oldal · ISBN: 9630273829 · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa
juju
Simon István: Mirza

Nagyon szerettem kiskoromban ezt a könyvet. A képei is annyira szépek, és a történet is olyan kedves-szomorú. Én is mondtam szavalóversenyen, és még ma is tudom kívülről az egészet, néha ha eszembe jut, elmondom magamnak.

Brigi1994
Simon István: Mirza

Kedvenc mesém, a legcsodálatosabb, és az egyik legszomorúbb, amit valaha olvastam. Még ma is képes vagyok sírni rajta. Talán ez a történet is közre játszott abban, hogy imádom a lovakat, sőt… biztos! (:

Szanya
Simon István: Mirza

Nagyon szomorú, de pont emiatt olyan szép és olyan bájos. Az illusztráció telitalálat hozzá, de azért én ezt nem szánnám esti mesének, mert pityergés lesz a vége.