Balázs ​történetei 3 csillagozás

Simon István: Balázs történetei

A gazdagon illusztrált kiadvány, közel két tucat humoros történeten keresztül mutatja be egy alsó tagozatos kisfiú hétköznapjait.

Pesti Könyv, 2012
174 oldal · ISBN: 9789638853950 · Illusztrálta: Koska Zoltán

RandomSky>!
Simon István: Balázs történetei

Kb. mintha a saját, tíz éves korom körüli naplómat olvasnám, csak persze ez azért jobban van megírva (de nem olyan jól, mint pl. Böszörményitől a Lúzer Rádió, Budapest, ami mondjuk eggyel idősebb korosztályhoz szól). Meg nyilván nem múlt évezredbeliek a körülmények, a háttér. Alapvetően humoros, semmi kis sztorik ezek, azzal a naiv-keresetlen szókimondással és világlátással, ami az ekkora kölykök sajátja. Halom olyan dolog van benne, amin minden valamirevaló fiúgyermek keresztül megy ebben a korban, meg szóval a tipikus iskolai dolgok, meg hogy milyen ma Magyarországon az élet, de semmi nem szájbarágósan, hanem ahogy a kölykök látják. Ha az ember túl sok Bartos Erikát kénytelen olvasni a gyerekeinek (mi épp kezdünk túllendülni ezen a nagyobbiknál, de majd még a kisebbik…), akkor különösen üdítően hat ez a könyv. Persze, minden kornak megvan a maga szépsége és csúfsága, meg kis gyerek kis gond, blablabla, de leginkább: mindenkinek, aki volt kölyök, csinált pár gyermeki csínyt a haverjaival, vagy ugyanez jelenidőben.
Bővebben: http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2012-07-06+…

Etike P>!

Miután Szandra csokit kapott, többen is fellelkesedtek, és mindenki próbálta felidézni azokat a dalokat, amelyeket az iskolai ünnepségeken hallottunk. Az Evelin Kossuth Lajosra tippelt, mint híres magyar zeneszerzőre, mert a március 15-i iskolai ünnepen mindig el kell énekelni a Kossuth nótát. A Lentai pedig jelentkezett, hogy szerinte Himnusz is zeneszerző, bár nem tudja a keresztnevét.

Ének-zene

Etike P>!

Én az idén elég jó verset kaptam, mert csak nyolc soros volt. Arról szólt, hogy az én anyukám a legdrágább nekem a világon, és mennyire szeretem. Ez a vers nem csak azért jó, mert rövid, hanem mert igaz is. De a Gyúró olyan verset kapott, ami egy Nagyanyókának nevezett nagymamáról szól, akiről olyanokat írnak, hogy milyen megható, amikor reszkető kezével rétest gyúr az unokáinak, ezüst hajának egy tincse pedig kilóg a kendője alól.
A Gyúró azt mondta, hogy ez a vers hülyeség, mert az ő nagymamája csak 57 éves, egy vállalat vezérigazgatója, fodrásznál festeti a haját, gyakran úszik, ejtőernyőzik, egy szuper sport Audival jár. Ráadásul soha életében nem sütött rétest, ugyanis ha nagy ritkán ráér az unokáival foglalkozni, akkor japán étterembe viszi őket, mert szerinte a nyers hal és a hínárleves nagyon egészséges. Még jó, hogy úgy sem tud eljönni erre a műsorra, mert nagyon mérges lenne.

Anyák napja