Robin ​Hood – A tolvajok fejedelme 34 csillagozás

Simon Green: Robin Hood – A tolvajok fejedelme

A bátorság, a fordulatok, a mágia és a kalandozás korszakában a Robin Hood: A tolvajok fejedelme a kapzsiság és a gonoszság erői ellen igazságért harcoló törvényen kívüli hős izgalmas történetét meséli el. A legenda tovább él. Akár a lángoló nyílvessző, Robin of Locksley a Sherwoodi erdő homályából bukkan fel, és lángoló ösvényt vág a szegényeknek és sanyargatottaknak. Erős, bátor harcosokkal az oldalán – Tuck atya, Vörös Will, Azeem, a szaracén nemes, meg mások – Robin magasztos háborút vív Nottingham bűnös seriffje ellen… és egy hasonlóképpen szenvedélyes csatát folytat a szépséges Marian meghódításáért. Az íjával és nyilaival halálos pontossággal bánó Robin of Locksley új néven, újfajta hőssé válik, aki nem más, mint: Robin Hood, a tolvajok fejedelme.

Phoenix Könyvek, Debrecen, 1991
254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637457224 · Fordította: Csörögi István

Robin Hood · Azeem · Skarlát Will · Little John · Marian Dubois · Nottingham hercege

sherwoodi erdő

Nikymeria P>!
Simon Green: Robin Hood – A tolvajok fejedelme

Ez is rövid volt, de nem éreztem rajta akkora kidolgozatlanságot, mint az Éjszaka a múzeumban-nál. És nem tudom, miért, de imádom a filmkönyveket, a filmből készült regényeket, filmadaptációkat, satöbbi, satöbbi. :D
A filmet valaha láttam, de most kedvet kaptam megnézni megint.
Robin Hood a hős története! Kalandos, izgalmas, nem unatkoztam, csak megint nincs elég időm olvasni.

Phoenix Könyvek, Debrecen, 1991
254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637457224 · Fordította: Csörögi István
h_kincsoo>!
Simon Green: Robin Hood – A tolvajok fejedelme

Mivel a filmet oda-vissza eltudom mondani annyira szeretem, így szerintem nem csoda, hogy a könyvnek is adtam egy esélyt.
Furcsálltam az elején, meg kicsit zavaró is volt a sok hosszú mondat, amikből mire egyet elolvastam már nem emlékeztem az előzőre, de pár fejezet után hozzászoktam és onnantól egyáltalán nem zavart.
Tetszett, hogy a filmből már ismert párbeszédek is megjelentek, meg egy kis plusz is, ami esetleg az adaptációból kimaradt.
Összességében nem bántam meg, hogy elolvastam, ugyanúgy kedvencem lett a könyv, ahogy a film is az.

Panni777>!
Simon Green: Robin Hood – A tolvajok fejedelme

Sosem olvastam még filmből készült könyvet (általában fordítva történik a dolog), de csalódnom kellett. Arra számítottam, hogy kicsit több hátteret kapunk Robin Hoodról, esetleg a bíróról, Anglia akkori történelméből… De nem. Ez a film szó szerint leírt változata, még a szövegkönyv is teljesen megfelel neki. Ha választani kell, akkor a kettő közül inkább a filmet ajánlanám mindenkinek, hiszen mégiscsak Alan Rickman szerepel benne meg Morgan Freeman. :D

soksokx_Csilla>!
Simon Green: Robin Hood – A tolvajok fejedelme

A filmet jobban szeretem. Nyilván nagy eltérés nem volt a filmtől hiszen az alapján íródott, de ehhez képest meglepően jól sikerült. A szöveg szinte egy az egyben a film szövege és rettenetesen élveztem is. Gyorsan olvasós, nem bonyolult sztori. Mindenképp előveszem újra a filmet, mert nézni tényleg jobb, mint olvasni.

knitta02>!
Simon Green: Robin Hood – A tolvajok fejedelme

„Érdekes hely ez az … Anglia!”

Ez a könyv nagyon sokáig várakozott a könyvespolcomon, mire elolvastam. Imádom a filmes könyveket és tetszett, hogy nem csak a száraz forgatókönyvet láttam viszont, hanem egy könyvet, ami önmagában is megállta a helyét. Azért örültem volna hosszabb sherwoodi erdős részeknek és elviseltem volna valamivel több romantikát, de az árulások és az igazságtalanságok mellett a humor sem hiányzott, a gonoszok is szép sorjában elnyerték méltó büntetésüket, úgyhogy végül is elégedett voltam. Kicsit úgy éreztem, mintha egy kibővített verziót olvasnék, de már kicsit megkoptak az emlékeim, így nem vagyok biztos benne.
Aki a filmet szerette, annak a könyv is tetszeni fog.

Eynregiujkonyvek I>!
Simon Green: Robin Hood – A tolvajok fejedelme

Tökéletesen megformált történet, a film és a regény is nagy élmény volt számomra. Talán a legizgalmasabb Robin Hood történet, és rengeteg szereplőt mozgat. Letehetetlen könyv, minden pillanatát élveztem. Bár a filmre épül, a részletek kidolgozottabbak, s ad némi többletet a mozihoz képest. Bemutató írásom a regényről: http://regiujkonyvek.blogspot.hu/2018/01/robin-hood-tol…

GentleRain P>!
Simon Green: Robin Hood – A tolvajok fejedelme

Újraolvasva is pont olyan élvezetes volt, mint először. Mintha a filmet láttam volna magam előtt, amit már számtalanszor megnéztem és gyerekkorom óta imádok. Szerintem egy nagyon jó filmadaptáció, szépen átülteti a filmet a könyvbe, sőt még kis adalékokat is adogat hozzá, amikről nem tudhattunk. A szöveg ugyan kissé más, a történések is néhol meg vannak változtatva, de ettől még nekem nagyon bejött. Nagyon örülök, hogy végre kézzel fogható változatban is megvan a regény, mert méltó helyet foglal majd el a könyvespolcomon. Amint lesz elég hely, hogy feltegyem. Biztos sokszor olvasós lesz még.

Shawn_Spencer>!
Simon Green: Robin Hood – A tolvajok fejedelme

Ez is tipikusan az a könyv, amit egy nap alatt ki lehet olvasni :) Megannyi Robin Hood feldolgozás közül nekem ez a kedvencem, de lehet, csak azért, mert Alan Rickman játszik a filmváltozatban és a könyvet olvasva is mindig őt látom magam előtt XD Nem lehet nem imádni azt a figurát, így ez a könyv is kincs :) Biztos, hogy még többször el fogom olvasni.

krisztina990>!
Simon Green: Robin Hood – A tolvajok fejedelme

Tetszett a könyv. Nagyon rég láttam a filmet és csak arra emlékeztem, hogy nagyon tetszett. Ahogy olvastam a könyvet eszembe jutottak a dolgok. Pár résznél meglepődtem, mert azóta mióta láttam a ennek a filmváltozatát láttam más Robin Hood feldolgozásokat és egyes dolgokban nagyon eltérnek egymástól.

Sunshine>!

Little John újra magára vonta Robin figyelmét, mikor a mellette ülő kezéből kikapta a kancsót, és büszkén Robin felé nyújtotta.
– Mézsör. Magam főztem. Ilyet még biztos nem ittál!
Robin óvatosan megszagolta a sötét löttyöt, majd szájába vett egy kortyot, hogy megízlelje. Nem volt sok ideje, hogy eldöntse, lenyeli-e vagy kiköpi, ha nem akarta, hogy leszáradjon a nyelve. Végül a diplomáciai érzéke győzedelmeskedett, igaz, éppen hogy csak, és nagy nehezen legyűrte a kortyot. Valami kemény maradt a szájában, amit diszkréten a tenyerébe köpött. Egy döglött méh volt.
– Vadmézből csináltam – magyarázta John készségesen. – És úgy szeretem, ha jó testes.
Elismerő hahota méltányolta a humort.

Kapcsolódó szócikkek: Little John · Robin Hood
Sunshine>!

– Azt mondta egyszer egy bölcs: Nincs tökéletes ember ezen a világon, csak tökéletes szándék.

Kapcsolódó szócikkek: Azeem
Sunshine>!

A báró komoran nézett rá.
– A bíró is tudni fog erről.
– Remélem is – mondta Robin. – Mondd meg neki, hogy a vérdíj, amit a fejemre kitűzött, megalázóan kevés.

Kapcsolódó szócikkek: Nottingham hercege · Robin Hood
Sunshine>!

– Hogy lehet az, hogy egy arrogáns nemesfiú nyugalmat talál az egyszerű pórnép között?
Robin lassan körbenézett az erdőlakók táborán, látta a szórakozásaikba merült embereket, és tudta, hogy a büszkeség, amit miattuk érzett, kiül az arcára.
– Láttam fejvesztetten menekülő lovagokat, és láttam fegyvertelen közrendbeli embert, aki az életét adta azért, hogy megvédjen egy lovat. Az efféle látvány megváltoztatja az embert.

157. oldal, 9. fejezet - Kezdetek (Phoenix Kiadó, 1991)

Kapcsolódó szócikkek: Marian Dubois · Robin Hood
Sunshine>!

– Nem vonz engem az udvari élet. Csupa pletyka és számító törtetés.

Kapcsolódó szócikkek: Marian Dubois
Sunshine>!

– Tizenegy éves voltam, mikor édesanyám, meghalt. Apám összeállt egy rangján aluli nővel. Gyűlöltem érte. Azért mentem el a keresztes háborúba, hogy kalandok közepette leljek nyugalomra. Ehelyett csak vérözönt és borzalmat találtam, s megtanultam, hogy nincs tökéletes ember ezen a világon, csak tökéletes szándék.

Sunshine>!

– Tudjátok meg: több okom van gyűlölni, mint bárkinek! És én mégis hinni kezdtem benne.

Kapcsolódó szócikkek: Skarlát Will
Sunshine>!

Ha másra nem is, arra az egyre megtanította a keresztes háború, hogy az ember sohasem lehet eléggé felkészült.

Sunshine>!

– Sose láttam még ekkora vihart. Nálatok mikor van nyár?
Robin akaratlanul is felkacagott.
– Most.

Kapcsolódó szócikkek: Azeem · Robin Hood
Sunshine>!

– Minden a mórok hibája! – kiáltott fel hirtelen. – Ha nem lettek volna istentelenek, Robin úrfi sose ment volna el.
Lázongott még magában egy darabig, de aztán eszébe jutott, hogy nincs egyedül.
Azeem felé fordította fejét, és azon gondolkodott, mit is mondhatna. Az udvarias csevegés sosem volt erős oldala.
– Azeem… Miféle név az, hogy Azeem? Cornwalli? Vagy ír?
– Majdnem – felelte Azeem. – Mór!
A vakrémület kifejezése, mely szavai nyomán kiült Duncan arcára, sok mindenért kárpótolta Azeemot.

Kapcsolódó szócikkek: Azeem