Dan ​Brown kézikönyv 6 csillagozás

A regények mögött rejtőző igazság
Simon Cox: Dan Brown kézikönyv

Milyen szerepet játszik egy álmos francia kis falu A Da Vinci-kódban? Milyen nyomokat hagyott hátra Leonardo a festményein? Jézus vérvonala valóban létezik, vagy csak kitaláció? Valós események állnak az Angyalok és démonok hátterében? Melyik pápa meggyilkolása adhatta a könyv alapötletét? Az Illuminátusok titkos szervezete valóban egy új világrend kialakításán munkálkodik? A többi között ezekre a kérdésekre is választ kaphat…

Tóth, Debrecen, 2008
272 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635965786 · Fordította: Somogyi Gyula

Nicolas Flamel · Dan Brown

Ferger_Jolcsi P>!

Simon Cox: Dan Brown kézikönyv A regények mögött rejtőző igazság

Pár résztől eltekintve nagyon érdekes olvasmány volt. Összességében nagyon részletesen van kidolgozva, csak pár résznél éreztem azt, hogy én erről többet is olvasnék.
A könyv második fele tetszett a legjobban, ahol színes képekkel illusztrálva mutatja meg nekünk az író a Da Vinci-kód és az Angyalok és démonok helyszíneit, illetve szereplőit.

Risus P>!

Simon Cox: Dan Brown kézikönyv A regények mögött rejtőző igazság

Simon Cox alapos ember és ez látszódott a könyvön is.
Rengeteg információ fellelhető: személy, évszám, helyszín, műalkotás. Ezért is vontam le fél csillagot, mert elolvastam 3-4 oldalt és egyszerűen zsongott a fejem ettől a sok infótól, de ettől függetlenül érdekes és érdemes volt olvasnom.

SophiaS25>!

Simon Cox: Dan Brown kézikönyv A regények mögött rejtőző igazság

Egyszerűen lenyűgöző az a rengeteg munka, amit ebbe a könyvbe belefektettek.
Hogy megérte-e összeállítani ezt az egészet? Szerintem mindenképp. Változtatott-e a Dan Brown-könyvekhez kötődő véleményemen? Nem igazán. És a döntő kérdés: Megérte-e elolvasni? Bár nem vagyok teljesen elégedett, mégis azt mondom, hogy igen.
A könyv valóban hasznos, és érdekes kérdéseket boncolgat. De talán ebben rejlik a legnagyobb gyengesége.
Kíváncsian vágtam bele, de rövid időn belül rá kellett ébrednem arra, hogy ezt az összegyűjtést nem nekem szánták. Bár számos új infóval gazdagodtam, a könyv végére mégis úgy éreztem, hogy túl alapos leírást kaptam, így a két könyv kezdte elveszíteni a maga egyedi varázsát. Félreértés ne essék, a Tárlattal teljesen elégedett voltam, és sokkal hamarabb végeztem vele, mint az első részével.
Ennek ellenére elismerésem Simon Cox részére, amiért ezt a könyvet megírta, és még nagyobb elismerésem a Tescónak, amiért jelentős árkedvezménnyel szerezhettem be eme becses könyvecskét.

Szegény vagy gazdag, mind egy sorsban osztozik a halálban.

SophiaS25>!

…az arrogancia azt hiteti az emberiséggel, hogy rendkívüli alkotás, s így méltó is egy isteni lény közbeavatkozására, ám én ennél azonban sokkal szerényebb vagyok, és úgy gondolom, hogy valójában mégiscsak állatoktól származunk.

114. oldal, Az egyház és a tudomány

Sheska P>!

Victor Hugo, aki a Rendi Dokumentumok szerint maga is Sion-rend Nagymestere volt, említi is a Párizsi Notre Dame című regényében Flamelt.

Kapcsolódó szócikkek: Nicolas Flamel
Sheska P>!

Itt az ideje megkérdezni magunktól azt a kérdést, hogy Dan Brown többet tud-e Rennes-le-Château rejtélyekről, mint amennyit elárul?

Kapcsolódó szócikkek: Dan Brown