Star ​Wars: Szereplők nagykönyve 15 csillagozás

Simon Beecroft: Star Wars: Szereplők nagykönyve Simon Beecroft: Star Wars: Szereplők nagykönyve

Indulj el egy lélegzetelállító utazásra a Star Wars univerzumba, hogy megismerd a bátor hősöket és a romlott gonoszokat. Tudj meg minél többet a furcsa lényekről, hatalmas állatokról és hűséges droidokról a Star Wars filmek világából!

Eredeti cím: Star Wars Character Encyclopedia

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Star Wars: Szereplők nagykönyve Kolibri

Kolibri, Budapest, 2016
Kolibri, Budapest, 2015
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155541384 · Fordította: Kabdebó Flórián

Kek P>!
Simon Beecroft: Star Wars: Szereplők nagykönyve

Hasznos volt lapozgatnom, mert idestova vagy 30 éve láttam utoljára Leia hercegnőt (mái napig is Lejla-ként emlékszem rá a suliszünetekből, mi így mondtuk), Han Solot, meg Luke-ot… És igen, Csubakka is előjött, meg Yoda, meg a 2 robot. Emlékszem az egyenruhákra, a Vödör hangjára, piros-kék kardcsapásra… De aztán ennyi! Semmi több. És bár a sztár-univerzum pénznyerőként pörög-pörög, dübörög, valahogy elkerült eddig mindenféle űrszél. Nem is értem – de így esett. A saját családuniverzumunk következő generációjának viszont 2 padavanja is fertőzött – így aztán ajándékozósdi előtt gyorsan gyorstalpaltam, hogy behozzak némi lemaradást. Jelentem: történet nélkül is bőven elég ez a sztárlista! Ki kivel van, meghalt, nem halt, ki győzi le… Miért? Fontos az? Na jó, néha ilyesmi is akad. Még jó, hogy annak idején olvastam is, így nem ebből a könyvből kell megfejtenem, hogy ki vált nevet, ki kinek a testvére, fia, lánya, apja, anyja. Szóval, majdnem nulláról is megfejthető, kibogozható, de nem tudom, hogy a nemnullásoknak ez a könyv elegendő-e… Mit adna hozzá, ha épp most jöttem volna ki a moziból, vagy épp most olvastam volna el a regényt? Tartok tőle, hogy akkor túl gagyinak tartanám. De ki tudja? Ezt csak jó pár időuniverzummal később tesztelhetném le. De nem kaptam hozzá kedvet. A történetet meg így is kirakosgattam közben az elszórt és beugró mozaikokból.
     És el ne felejtsem: a legújabb rész (Az ébredő erő) új sztárjait még véletlenül se keresse benne senki – az már más vödör.

serengeti>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 5
Tartalom (mondanivaló): 5

Simon Beecroft igazán kitett magáért. Munkája eredményeként remek nagykönyv született a Star Wars szereplőiről. A részletgazdag, csodálatos grafikával készült illusztrációk és fotók részletesen bemutatják a Star Wars-univerzum különböző karaktereit. Nem csak a képekben gyönyörködhetünk, de emellett leírásokat is olvashatunk az egyes szereplők legfontosabb jellemzőiról. Rajongó gyerekeknek és „ifjú lelkű” felnőtteknek egyaránt szívesen ajánlom a kötetet.

kriszmanesz P>!
Simon Beecroft: Star Wars: Szereplők nagykönyve

a Star Wars-univerzummal most ismerkedő gyerekeknek bizonyára tetszeni fog, de bennem nem hagyott maradandó nyomot. viszont a nem ember fajokról végleg bebizonyosodott számomra, hogy Lucas maszkmesterei annak idején bizonyára fogadtak, hogy ki tudja a leggusztustalanabb élőlényt megalkotni, íme a galaxis leggusztustalanabb lényei: Droppy McCool, J'Quille, Jar Jar Binks (na jó, ő inkább csak a legirritálóbb karakter az egész univerzumban…), Muftak, Ponda Baba, Rankor, Saelt-Marae. :D

negoti P>!
Simon Beecroft: Star Wars: Szereplők nagykönyve

Nagyon rövid, ismertető leírások. Amiért készült, annak nagyon jó, hisz színes, képes ismertető. Aki nem ismeri még az SW világát, annak jó figyelemfelkeltő könyv lehet, de csak úgy lapozgatni is jó.

serengeti>!

Grievous tábornok a droid seregek vezérlő parancsnoka a klónok háborúja idején.