Robogunk ​az Észtrabanton 12 csillagozás

Simai Mihály: Robogunk az Észtrabanton

A Kékszömörce-erdő mellett, a Bazsalikom-majorban él Nagykópé Haspók – becsületes nevén Bazsalikom Miklós –, a zseniális feltaláló.
\"Nagykópé Haspókot látnotok kellene: tiszteletreméltó sárga szakálla csak úgy hullámzik hatalmas pocakján, amikor nevet. Márpedig leginkább nevet: vagy mosolyog, vagy vigyorog, vagy kacarász , vagy harsányan hahotázik saját tréfáin. Nagyon szereti megtréfálni az embereket különleges találmányaival. Csípdmegfalván egyszer egy lépcsőt átalakított mozgólépcsővé, de olyanná ám, hogy aki lefele akart menni, azt fölfele vitte, aki meg fölfele ment volna, azzal lefele szaladt. Máskor egy futószőnyeget repülőszőnyeggé változtatott: porolás közben egyszer csak felszállt, és repült, repült, mint valami papírsárkány.\" – De az igazi nagy találmány az Észtrabant! A mindentudó autóval fergeteges-fantasztikus kalandokba bonyolódik Gazsi, Nagykópé unokaöccse.

Móra, Budapest, 1982
234 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631130568 · Illusztrálta: Gaál Éva

XX73>!
Simai Mihály: Robogunk az Észtrabanton

Pihent agyú szerző zavarba ejtő könyve. Néhol annyira belecsavarodik a szóviccekbe, hogy felnőtt fejjel is hosszan gombolyítom vissza. Nem tudom, egy átlagos szókincsű mai gyerek hogyan viszonyulna hozzá. (Viszont nagyon tudom ajánlani egy nyolcosztályos gimnáziumi anyanyelvi felkészüléshez.)

A krumpliposzátás fejezet, az valami fenomenális. Nekem az tetszett legjobban.

Eltiron>!
Simai Mihály: Robogunk az Észtrabanton

Ahogy szedegetem össze kedvenc gyerekkönyveimet, egyre több furcsaság jut eszembe :) Ebből pl. a mai napig tudnék idézgetni, a kezdőbetűket összekeverő költőt, a repülő pulit, a fagyosszenteket, Hétmeghetedik Túrósmazsolás Palacsinta Péterpált, stb. Pedig megvan pár évtizede, hogy utoljára kezemben volt :)

Mileva>!

Überkedvenc!
Milliószor újraolvastam, fordulatos történet, egészen eredeti karakterek, rengeteg poén és a nevek!!! Herrmorr Morgovitz, a kutyaviadal-rendező, Popozán Szvetozár, a tojásgyűjtő, Hisztéria Mizéria, a samandán királylány … briliáns.
Gaál Éva illusztrációi bámulatosan szépek, részletgazdagok, szinte filmszerűek.
(Ebből a szövegből+grafikából világsiker animációs filmet lehetne csinálni sztem.)

pat P>!
Simai Mihály: Robogunk az Észtrabanton

Ó igen, ez mennyire jó! Azonnal el akarom olvasni! De fogalmam sincs, hol lehet pillanatnyilag.
Picsoda mocsék mertkozi!