Az ​utolsó ork (Az utolsó ork 3.) 52 csillagozás

Silvana De Mari: Az utolsó ork

Rózsapír, ​az utolsó tünde felesége a portyázó orkok elől Daligarban keres menedéket. A város kapuit Arduin neve, Angkeel, a sas merész röpte, és a városlakók reményvesztettsége nyitja meg előtte, a kegyetlennél is gyávább Kormányzóbíró ugyanis teljes udvartartásával és seregével északra menekült. Daligar az orkok ostromgyűrűjében magára marad. Fegyveresek és vezető nélkül könnyű préda volna – csakhogy Rózsapír nem arról híres, hogy harc nélkül feladna bármit is. Arduin örököseként joggal tart számot a trónra, s megszervezi az ellenállást. Mindenkit meglep a törékeny, várandós asszony mint agyafúrt stratéga és kemény kezű hadvezér – de őt is érik meglepetések, hiszen szövetségeséül épp azok ajánlkoznak, akiket mindeddig esküdt ellenségeinek vélt: Aurora, a gyűlöletes Bíró lánya, vagy Rankstrail kapitány, aki leterítette az utolsó sárkányt, vagy a város szolgalelkű, ostoba népe. Rózsapír, a „boszorkánykirálynő” vezetésével az ostrom alatt mind együttesen küzdenek a gyermekeikért, a… (tovább)

Eredeti cím: L'ultimo orco 32. L'ultima orco

Eredeti megjelenés éve: 2005

Európa, Budapest, 2010
386 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630789745 · Fordította: Vaszócsik Crista

gybarbii>!
Silvana De Mari: Az utolsó ork

Új kedvenc sorozatot avattam! Egyszerűen beszippantott Silvana De Mari fantasztikus világa. És ha jól tudom, nem is itt ér véget a sorozat, hiszen van(nak) további kötet(ek)… Ha ez igaz, nagyon haragszom a magyar kiadóra, hogy nem folytatták, hiszen ez egy olyan történet, ami egyszerre szól a gyerekeknek, a fiataloknak és a felnőtteknek.
Bár talán ez a kötet nem éppen a legkisebbeknek való… vagy ők nem érzik át annyira a halál jelenlétét és kegyetlenségét egy könyvben?? Ez a kötet erről szólt, a háborúról… spoiler
Egy kicsit aggódtam amiatt, milyen lesz ez a rész Yorsh nélkül… De a félelmem alaptalannak bizonyult, hiszen Yorsh továbbra is velünk volt, a szívünkben, és Erbrow tolmácsolásában…
Gyönyörű történet csodaszép kivitelben nagyszerű mondanivalóval…
Azzal harcolok, amim van, és csakis a győzelemért!

pat P>!

2010. 10. 19.
Érdekes kis sorozat ez. Első ránézésre semmi extra, fantasy a kisebbeknek, tündékkel, törpékkel, orkokkal, csatákkal, tizenkettő egy tucat. De mégis, annyira okos, érzékeny, vicces és emberi történet, életről, halálról, szeretetről, igazságosságról, könyörületességről, felelősségről, gyászról, életörömről, gyerekekről…. Azt gondolom, igencsak pozitív irányba terelheti azt az emberkét, aki 10-12-14 (én ezt sose tudom eldönteni) éves korában olvassa.

2013. 11. 01.
Nagyon jó kis sorozat ez, és nagyon jó kis zárókötet. A gondolati mélységeiről nemigen ömlengenék már tovább, de azt még feltétlenül elmondanám, hogy ez a könyv volt a legizgalmasabb az összes közül. És milyen szép vége lett!

Galagonya33>!
Silvana De Mari: Az utolsó ork

Nagyon jó volt, nagyon szerettem.
Picit hiányzott Yorsh. Szerettem a sziporkákat, amit egymásnak odamondogattak a szereplők.
Megnevetetett, megríkatott kicsit.
Kár, hogy az Európa Kiadó nem folytatta a sorozatot, szívesen olvasnám.

Silvana De Mari: Az utolsó ork

Komolyan nem számítottam jóra a Főnix után. Hogy ezért, vagy másért, ez a rész számomra majdnem olyan remek lett, mint A Medve és a Farkas! Izgalmas, szívmelengető, felemelő kötet. Nem utolsó sorban sok titokra derít fényt. Nem szándékoztam túlzottan spoilerkedni az idézetekben, ezért közel sem idéztem annyit, mint akartam.
Annyit elárulhatok, hogy nagyon sokszor könnybe lábadt a szemem és alig láttam tovább olvasni. Minden eddigi kedvencem nagyon szépet „alakított” és a történet számomra remekül záródott – bár remélem, és sejtem – nincs még itt a történet vége.
Ó, és még annyit, hogy talán csak Az utolsó tünde volt a sorozat egyetlen kicsit gyerekeknek szóló része. Gyönyörű a történet, de legalább annyira fájdalmas, kegyetlen és véres is. Csodálatosan illene a Tolkien-galaxisba!

Habók P>!
Silvana De Mari: Az utolsó ork

Ott folytatódik, ahol az előző kötet abbamaradt. Háború, hátország, háború. Sötét, fenyegető, kegyetlen. Aztán egy elég szirupos békevég. Az előző sem volt nagy durranás, ez még annál is sablonosabb.

fezer>!
Silvana De Mari: Az utolsó ork

Ez így a végére egy elég gejl tündérmese lett. Bár biztos felkerestem volna az írónőt különböző fenyegetőüzenetekkel, ha nem így lesz. :)
A sorozat kihozta a szentimentális énemet, melyet rég láttam. Üdv néked köztünk!

Indignation I>!
Silvana De Mari: Az utolsó ork

A többihez képest hosszú és komor ez a kötet. Nyomokban sem lelhető fel az élet vidámsága spoiler. Örülök, hogy bezárult a kör (talán nem a leghelyesebb kifejezés, mivel az első kötetben megtörnek egy kört), de viszontagságos egy út volt, na.
Talán emészthetöbb lett volna, ha kicsit másképp tagolja az írónő a köteteket, mondjuk ennek az első felét még Az utolsó főnixben hagyja (a főnixet pedig kiírja belőle…) vagy csak simán ezt a kötetet vágja ketté. Hagyott bennem egy kis kétkedést a szereplők egyensúlyozása is. Nagyon sokáig Robit követtük, mint főszereplő, mégsem szurkoltam neki annyira, mint Rankstrailnek. Tudom, hogy más a szerepük, de nem kellett volna azt éreznem, hogy van két főszereplő, akik egyformán kedvelhetőek és más eszközökkel, ám ugyanazon célért küzdenek?
Robi sajnos alulmaradt Aurorával szemben is (szerintem), de nem azon oknál fogva, amiért ő gondolná. Ennek nincs köze ahhoz, hogy ki milyen származású. Aurora módszereiben, hozzáállásában, természetében is közelebb áll hozzám. Lehet, hogy sosem vezetne el egy királyságot, de nem is süllyed az irgalmatlanság és a bosszú lápjába. Ezen kívül én sosem fordultam áhítattal az anyaság eszméje felé, amint az talán társadalmilag elvárt lenne tőlem, mint nőtől, így korántsem egyszerű azonosulnom Robival.
Végeredményben jó volt, de ne felejtsük el, hogy a címe okkal utolsó ork és nem utolsó boszorkánykirálynő :)

Shion_Blanc>!
Silvana De Mari: Az utolsó ork

Nem hittem volna, hogy még meg tud lepni ez a sorozat, de olyan fordulatokat csempészett bele ez a csodás írónő, hogy ámulok a tehetségén. Tény, hogy továbbra is az első két kötetet tartom a legjobbnak, de kellett ez a lezárás. Igaz, kissé már túlnyújtotta a történetet és már néha kifejezetten sok volt a „gyerekcsinálás a legfontosabb az életben” című tanmeséből. Viszont két remek női karaktert hozott létre, ami szerintem manapság ritkaság számba megy. Bár egymás után faltam a könyveit, mégsem bánom amiért vége, mert rengeteg csodás olvasási élményt adott már eddig is. Mindenkinek szívből ajánlom a teljes sorozatot és megérdemelne egy filmváltozatot is, bár a hangulata visszadhatatlan lenne a vásznon.

Lahara IP>!
Silvana De Mari: Az utolsó ork

Nem volt olyan rossz, mint indult. Átlagos fantasy, mégis van benne valami, amitől nem az. Vagy mégis? A sorozat négy kötete valójában egy könyv. Néhol elkapkodott vagy épp kissé unalmas. Nem emlékszem, Elbrow mennyi idős, de zavaró, hogy még mindig nem tud beszélni.

Lahara IP>!

A játékoknak az a sorsuk, hogy elveszítsék őket, eltörjenek, elfeledkezzenek róluk.

Niann>!

A boszorkánykirálynő azt kívánta, bárcsak lenne az alvilágban egy kör az ostobáknak, és nem túl messze attól, ahova a gyávák kerülnek, hogy az alattvalói könnyűszerrel átszaladgálhassanak egyikből a másikba.

Chöpp >!

A düh megsokszorozza az erőt, a félelem felemészti.

Quiconque>!

– […] Hé, kapitány, tudod, miért nem állította meg semmi azt a tündét, miért nem félt senkitől? Egy ilyen feleséggel, mint ez, valószínűleg még az orkok is csak viaszbábuknak tűntek a szemében. Bár kicsit idegeske, azért csak nagy vezér a fiatal, terhes királynő, azt meg kell hagyni.

Chöpp >!

– Megölted a sárkányt. A barátom volt, a hitvesem testvére. Fenséges volt. Viszont megmentetted a gyermekeimet. Ha egy nap megszólal a kürtöd, harcolni fogok érted, és ugyanazt teszik majd az utódaim. Ha a kürtöm megszólal, tudom, hogy eljössz.

Quiconque>!

– Daligar nem fog elpusztulni holnap – válaszolta kimérten tagolva a szavakat. – Ugyanezt nem mondhatom el önökről. A türelmem nyilván elveszett valahol a lábbelimmel együtt, és még fénykorában sem volt különösebben híres. Azt ajánlom, ezt tartsa észben.

Quiconque>!

– De hát nem akarlak megijeszteni – mondta kedvesen, szinte megnyugtatóan. – Csak a lehető legrövidebb idő alatt el akarom választani a fejedet a nyakadtól, hogy aztán hazamehessek aludni, mert, tudod, mióta gyermeket várok, bedagad a lábam az álldogálástól, és sok pihenésre van szükségem.

Viv_>!

A kislány megint lépett egyet az ork felé, aki már teljesen felé fordult.
– Megteszem, amit akarsz – sziszegte a kapitány. – A becsületemre. Esküszöm. Tiszta víz és ennivaló.
– Ez még az anyjánál is rosszabb – jegyezte meg a törpe.
– Igen. Az anyjának legalább meg kellett tanulnia beszélni, mielőtt mindannyiunkat térdre kényszerített. Ez a fél ábécével megteszi.

gybarbii>!

– Ebben a kislányban megvan az utolsó tünde hatalma, ereiben folyik Arduin vére, és az utolsó sárkányról kapta a nevét. […]
– No igen – dörmögte kevésbé lelkesen és meghatottan. – Ha a keverékben benne van valahol az anyja természete is, tiszteltetem, aki elveszi feleségül, mert az aztán bátor lesz, mint egy oroszlán.