Sisi ​családi körben 18 csillagozás

Sigrid-Maria Grössing: Sisi családi körben

Erzsébet császárné és királyné sugárzó személyisége és tragikus sorsa napjainkban is nagy érdeklődést vált ki. Bajorországban nevelkedett, majd 16 éves korában Ferenc József császár feleségeként került a bécsi császári udvarba, ahol addigi szabad és vidám élete drámai fordulatot vett. Családtagjai gyakran támogatták, elkísérték élete kanyargós útjain, de sok ellensége is akadt. Kora egyik legszebb asszonya volt, kivételes egyéniségének, a magyarok iránti szeretetének köszönhetően történelmünk egyik legnépszerűbb személyisége.

Eredeti cím: Sisi und ihre Familie

Eredeti megjelenés éve: 2005

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Királyi házak GABO

GABO, Budapest, 2013
234 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636896263 · Fordította: Kajtár Mária

Vanda_Zsolnay P>!
Sigrid-Maria Grössing: Sisi családi körben

Rögtön csalódás volt, ahogy kinyitottam. Fényes lapokat és fényképeket vártam.
El akartam merülni fotókon keresztül Sissi családjában. Hiányoltam Miksáról és Ludovikáról egy fejezetet. És Még jobban hiányoltam Ferenc Józsefet.
Gyerekkorom óta egy álomvilágnak képzeltem Sissi életét, a filmnek köszönhetően, amit újra és újra megnézek. Pedig az elolvasott könyvek már leromboltak minden illúziót és tudom, hogy semmi nem volt olyan rózsaszín.
Mégis imádom a róla szóló könyveket. Ez most egy kicsit történelemkönyv jellegű volt, bár ennek ellenére tetszett. Eddig ez volt az egyik leghitelesebb nekem a témában. De nem tudtam még hogy Ferenc József mit gondolt a házasságából, hogy érzett Sissi iránt valójában

doresz93>!
Sigrid-Maria Grössing: Sisi családi körben

Erzsébet legenda lett még életében, és gyanítom az is marad még egy darabig – nem véletlenül. De ez nem jelenti azt, hogy családja többi tagja ne lett volna legalább olyan érdekes, mint császári és királyi rokonuk. Nekik állít emléket ez a könyv, gyermekeinek, nővérének és húgainak, akiknek akár nápoly exkirálynőjéről, akár II. Lajos régi jegyeséről van szó, külön-külön is regénybe illő életük volt. De a legnagyobb kedvencem Károly Tivadar, Sisi öccse, aki hercegként született ugyan, de elismerést mint sikeresen praktizáló szemészorvos szerzett – no ilyen történetet se sokat hallani :) Bár a könyv a szerző bevallása szerint is szórakoztató és nem történelmi, mégis jó politikai és társadalmi korrajz is. A képanyagot azért hiányoltam, illetve furcsálltam néha az indokolatlan felkiáltó mondatokat! De csak hogy belekössek valamibe :)

csilla0923>!
Sigrid-Maria Grössing: Sisi családi körben

Rég olvastam olyan könyvet a Sisi-témával kapcsolatban, ami hiteles és új infókat is közöl. Engem meggyőzött.

Csiza_Georgina>!
Sigrid-Maria Grössing: Sisi családi körben

Végre egy jó könyv, ami az igazi királynét és családját, rokonait mutatja be.

Margaréta_6_11>!
Sigrid-Maria Grössing: Sisi családi körben

☺Ez volt az első könyvem amit Sisről olvastam.Ezzel lehet megszerezni Sisiről az alapismereteket: kik voltak a rokonai mit éretek el stb.
Ennek a könyvnek nem Sisi a fő témája hanem a családja(pontosabban testvérei).