Az osztrák írónő dokumentumok alapján írja le Sisi gyermek- és ifjúkorát. Vajon hogyan alakult volna a történelem és a szereplők sorsa, ha a tizennyolc éves császár nem tiltakozik a kiszemelt menyasszony ellen, és nem Erzsébetet veszi feleségül, hanem nővérét, akit császárnénak szántak és neveltek.
Sisi titkos szerelme 24 csillagozás
Enciklopédia 1
Szereplők népszerűség szerint
Kedvencelte 4
Várólistára tette 13
Kívánságlistára tette 17
Kölcsönkérné 2

Kiemelt értékelések


Időnként a könyv mondatai simán visszarepítettek a sokszor látott és még mindig nagyon kedvelt filmbe (Sissi – A magyarok királynéja – német–osztrák film (1955), rendező: Ernst Marischka) és az sem tudott ebben megzavarni, hogy a film sokkal rózsaszínebb, habos, cukros, egyszerű és szórakoztató. A könyvből pedig jóval emberközelibb, hús-vér szereplők néztek vissza rám, nagyon is emberi vágyakkal, félelemmel, magánnyal, irigységgel, és nagyravágyással… Sisi vadóc, hirtelen viselkedése mögötti természetes szabadságvágya jóval hangsúlyosabb itt, ahogy Ludovika és Miksa ellentétei, a férfi nemtörődöm, csalárd és kicsapongó jelleme, Nené törekvő és szófogadó jámborsága. Talán a végétől (illetve a befejezés hiányától, összecsapottságától) éreztem némi csalódottságot.


Ez egy nagyon jó és érdekes téma, kissé szögletesen megírva. Sok minden bele van zsúfolva a viszonylag kicsi terjedelembe, ez nagy kár. De tényleg érdemes elolvasni.


Nagyon jó könyv :) sok érdekes dolog van benne :) szeretem az Erzsébet királynéról szóló könyvet gyűjtőm őket :)


A Sisi-gyűjteményem díszpéldánya. Elragadó, könnyed hangvételű és meglehetősen érdekes szemszögből láttatja az eseményeket.
Újraolvasás-kihívásra: Tudom, miért szeretem ezt a könyvet. Azért, mert próbál személyes hangot megütni. Bár ez nem mindig sikerül, mégis közvetít valamit a családi becenevekkel és Sissi belső gondolataival, verseivel. Mint az írónő maga is leírta, próbált minél több anekdotát feldolgozni, és én ezt értékelem. Ami még megragadja az embert az Possenhofen- Possi – és az ottani hangulat. Ad a könyvnek valami különös, otthonos bajor ízt :)


Csodás borító. Rövid tömör írás, rengeteg információ. Nekem nagyon tetszett. Sisit már születésekor úgy tartották, hogy különleges, igazán szerencsés, és sokra hivatott. Karácsonykor született, vasárnap és egy foggal a szájában. Mint utóbb kiderült nem akármilyen életutat adott neki a jó Isten, de azt mindenki maga dönti el, hogy ez áldás vagy átok.
https://konyveskertunk.blog.hu/2018/09/26/sisi_titkos_szerelme
Népszerű idézetek




A cipészek tizenhárom pár cipőt varrnak nekem, el tudod képzelni? –
Gackel a szemét forgatta és megrázkódott.
– Beleszédül az ember – mondta.
226. oldal




– Táncolj nekünk valamit, Sisi, talán megjön Ferenc és Ilona bátorsága is.
Erzsébet szófogadóan felállt, a lezét nyújtotta a fiatalembernek, aki ismét meghajolt, majd a táncparkettre lépkedtek.
192. oldal




– Azt gondolom , fenség, ön táncol egyedül a császárnak. Én csak körítés vagyok.
– Badarság. Bocsánat,azt hiszem, az nem lehetséges. Egyébként csak magamnak táncolok és ez le is köti minden figyelmemet.
Erzsébet lentről rámosolygott fiatal táncosára és kezdte élvezni a táncot. Felhangzott egy akkord, majd a záróakkord.
193




Sis hajának színe olyan volt, mint a fiatal gesztenye és úgy is fénylett.
44. oldal




Miksa herceg felemelte a kezét, mint a karmester az operàban, ránézett a lányára, aztán leengedte a kezét a hangszerre és muzsikálni kezdett. Vibráló hangok töltötték meg a termet. A harmonikás is bekapcsolódott és a hegedűs is rákezdte. Sisi felemelte a karját és forogni kezdett.
57. oldal




Nené egy vastag könyvet bújva az egyik falmélyedésben ült, mindössze egy lépésre a ruháskamrától, ahol egy pillanat alatt eltűnhetett, ha az édesanyja közeledett. A könyv címe A párizsi Notre Dame volt. Péter, a tanáruk csalafintán úgy vélekedett, hogy egyrészről romantikus a regény, ezért nyilvánvalóan tiltott, de olyan súlyos, hogy legalább a franciatudása szempontjából előnyös.
113. oldal
→ |
---|




Erzsébet nyugtalanul aludt és rosszat álmodott Richardról. Beesett arccal és láztól gyötörten vonszolta végig magát a kerti utakon, amelyeken előző nyáron még gondtalanul és ruganyosan járt-kelt. Ha Sisi kinyújtotta felé a karját, eltávolodott, minden felé tett lépéssel egyre messzebb került. A haja ritkás volt, a szemürege vak. A feje lassan halálfejjé változott, amit Sisi a Robinson Crusoe-ból ismert, mire Sisi kiáltozva elszaladt. Erre ébredt, remegve és verejtékben úszva.
125. oldal
→ |
---|
Említett könyvek
Hasonló könyvek címkék alapján
- Daisy Goodwin: Sisi angol szerelme 61% ·
Összehasonlítás - Daisy Goodwin: Viktória 92% ·
Összehasonlítás - Marieluise von Ingenheim: Sissy fia, a trónörökös 89% ·
Összehasonlítás - Juliet Grey: A fényűzés napjai 79% ·
Összehasonlítás - Nancy Horan: A csillagos, nagy ég alatt 76% ·
Összehasonlítás - Nyáry Krisztián: Így szerettek ők 2 92% ·
Összehasonlítás - Petróczki Kitti: Lujzi élete 86% ·
Összehasonlítás - Syrie James: Charlotte Brontë titkos naplója 86% ·
Összehasonlítás - Jim Hutton – Tim Wapshott: Mercury és én 82% ·
Összehasonlítás - Jean-Christophe Rufin: Vad tengereken 75% ·
Összehasonlítás