A ​mezőgazdasági növények termelési tényezői 0 csillagozás

Sigmond Elek: A mezőgazdasági növények termelési tényezői

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szent István könyvek Szent István Társulat

Szent István Társulat, Budapest, 1930
188 oldal · puhatáblás

Fisu>!

E kis könyvben röviden összefoglaltam azokat a mezőgazdasági-chémiai és talajtani ismereteket, melyek gazdáinkat és általában a magyar művelt olvasó közönséget érdekelhetik. Igyekeztem az aktuális kérdésekre, még ha azok vitathatók is, legjobb tudásom és meggyőződésem szerint megfelelni. Mégis előfordultak olyan kérdések is, melyekre a választ nyitva kellett hagynom, mert még végleges megoldás vagy döntés nincs. Azzal is számolnom kellett, hogy e kis könyv keretében nem lehetett minden apró részletre kiterjednem s így akadnak majd olyanok e könyv olvasói között, akik hiányosnak találják e munkámat. Szolgáljon mentségemül, hogy e mű nem is célozta azt, hogy minden részletkérdést megtárgyaljon, hanem csak azt, hogy általános tájékoztatást, irányt és ismertetést nyújtson a művelt olvasó közönségnek.
Midőn ezekkel olvasóim elnéző jóindulatába ajánlom szerény munkámat, nem mulaszthatom el, hogy köszönetemet ki ne fejezzem dr. Józsa István műegyetemi tanársegédemnek és dr. de Gleria János kisegítő tanársegédemnek, akik a munka táblázatainak és ábráinak megszerkesztésében segítségemre voltak.