Az ​apáca (A pap 2.) 73 csillagozás

Sierra Simone: Az apáca

Nem ​vagyok jó ember, és soha nem is akartam annak látszani. Nem hiszek a jóságban, nem hiszek Istenben, és nem hiszek semmilyen boldog befejezésben, amelynek nem fizettük meg előre az árát.

Megvan a saját kis szentháromságom, név szerint: pénz, szex, és a 18 éves Macallan prémium minőségű whisky, ámen.

Szóval amikor a ragyogó, briliáns Zenny Iverson megkér, hogy tanítsam meg a szexre, igent akarok mondani, nagyon is. Sajnos számos oka van, hogy nemet mondjak, olyan okok, melyeket még az olyan rosszfiúk sem hagyhatnak figyelmen kívül, mint amilyen én vagyok.

1. Ő a legjobb barátom húga

2. Túl fiatal hozzám. Sokkal, de sokkal fiatalabb.

3. Apáca, vagy legalábbis hamarosan fogadalmat tesz.

De kívánom, még ha a legjobb barátom és Isten is állnak az utamban, tanítani akarom a szexre és megérinteni őt és szeretni. Mégha tudom is, hogy ez valami még rosszabbá tesz, mint ami eddig voltam, rosszabbá, mint egy nagyon rossz ember.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

412 oldal · ISBN: 9786156022059 · Fordította: Medgyesi Csilla
400 oldal · ISBN: 9786155622066 · Fordította: Medgyesi Csilla
400 oldal · ISBN: 9786156022066 · Fordította: Medgyesi Csilla

Trice29>!
Sierra Simone: Az apáca

Megpróbálom összeszedni a gondolataimat a könyvvel kapcsolatban.
A történet igen vegyes. Addott egy túlfűtött, tabukat döngetni akaró apácajelölt és idősebb férfi kapcsolatát bemutató szerelmi vonal. Ami számomra nem azt hozta, amit vártam. A kémia rendben volt, de abszolúte kiszámítható és számomra kissé rózsaszín történet volt.
Ugyanakkor futott egy másik szál is, a rákbeteg családanyáé és családjáé. Elmúlás, tisztába tevés, elengedés, gyász. Ezt a részt viszont meglepően erősnek és mélynek találtam.
Azt egyenlőre őszintén nem tudom eldönteni, hogy e két nagyon különböző történet hogyan fért meg egymással. Olykor jól, olykor kevésbé.
A szereplők tetszettek, de kedvencet nem avattam.
Hasonló polcra került nálam, mint az első rész. Jó volt egyszer.

BezTina>!
Sierra Simone: Az apáca

Összetett téma, remek kivitelezés. Olvastatja magát.

Sierra Simone: Az apáca

Egyszerre okozott kellemes és kellemetlen csalódást a könyv.
Szóval: azt gondoltam, hogy ez ilyen „rohadt kemény és érzelmentes vagyok, aztán jön egy nőcike és én leszek a legromantikusabb férfi a világon"-típusú könyv. Kellemeset csalódtam, mert úgy tűnt, hogy tévedtem, és nem ez fog történni, jó lesz ez.
Ez az érzésem nagyjából a 147.-ig oldalig tartott, amikor bebizonyosodott, hogy igazam lett az első megérzésemmel.
spoiler Itt be kellett csuknom a könyvet.
Ha a „kemény, ja, nem, mégsem"-kategóriához mérem a könyvet, akkor nem volt rossz. Elég meredek a témaválasztás(amit személy szerint én imádok), vannak benne elgondolkodtató részek, gondolatok is. Viszont kiszámítható, nem túl izgalmas-simán abba tudtam hagyni, a szereplők kicsit olyan semmilyenek-Zenny nekem túl ártatlan, olyan tudatlan módon, nagyon sok benne az érzelmi túlzás.
Élvezhető, de senki ne várjon valami nagy dolgot.

Sierra Simone: Az apáca

A cím alapján azt hittem, ez egy Lány története, aki kétségekkel lenne novícia.. de nem!! Ez a történet egy 36 éves férfi és egy 21 éves fiatal lány szenvedélyes története, mely először csak a testi vágyakról szól, de aztán… nagyon tetszett!!

DeathQueen>!
Sierra Simone: Az apáca

„Az ember egy megfelelő tollal irányíthatja az egész világot.”

Ezzel bevégeztetett. Ennek a könyvnek sem olvastam az eredetijét még. Valamiért úgy érzem, hogy ez a könyv is jobb lesz majd eredetiben. Látom az írónőn a fejlődést, de még mindig nem az igazi a dolog. Sean meg tudtam volna csapkodni. Vonakodott, de csak meghozta a gyümölcsét ez a vonakodás. Az elején még igazi férfinak éreztem, de aztán valahogy mintha alá szállt volna a „pokolba”. Nem értettem őt. Zenny karaktere nekem egy picit semleges volt.

Gyucha_Pálma>!
Sierra Simone: Az apáca

Ez a rész tetszett a legjobban. Jobban meg lehetett ismerni a karaktereket. A rengeteg helyesírási hiba dühítő. És a borítót sem értem. Fekete lány van a regényben mégis fehér bőrű lány van a borítón. Mindegy. Összességében tetszett.

Nyuszika91 P>!
Sierra Simone: Az apáca

Örülök, hogy az első rész után nem hagytam abba az olvasást. Sokkal jobb volt mint az első rész. A könyv borítója és a történetben megismert Zenny teljesen más, spoiler
A történet tetszett, sokkal jobb volt mint Tyler és Poppy története. Kidolgozottabb volt és itt nem csak ők, hanem Sean családja, főleg az édesanyjuk is szerepet kapott. A könyv vége felé már csak úgy zúdultak ránk a történések.
Ami még furcsa volt, hogy spoiler
A szereplők szimpatikusak voltak, de igazán kedvencet nem tudok kiemelni.

viluska84>!
Sierra Simone: Az apáca

Mondjon bárki bármit szerintem ez egy szép szerelmes történet jó sok erotikával. Nekem teszett. Sokkal jobban, mint az előző. Nagyon tetszettek benne az ok fejtések, a tanácsok. Tyler útmutatása, Zenny válaszai. Az egész felépítése a könyvnek. Főleg, hogy Zenny fekete és ezt Seant egyáltalán nem zavarja. Éppen ellenkezőleg. Megpróbálja őt megvédeni minden atrocitástól, bántalmaktól.

Könyvmánia>!
Sierra Simone: Az apáca

Az első két rész után nem gondoltam volna, hogy a 3. történetre 5 csillagot fogok adni, de egyszerűen olyan tökéletesen átgondolt és megfogalmazott történet, ami méltó befejezése a trilógiának. Az első két részhez hasonlóan ez a rész is bővelkedik különböző erotikus, sőt néha 18-as karikás szösszenetekkel, de ahogy ezt az egészet átitatja a vallás és hit értelmének kutatása, a szeretet és a szerelem létfontosságú szerepének a hangsúlyozása, az élet múlandóságának a szemléltetése, tetszetőssé, mozgalmassá és szinte letehetetlenné teszi Sean és Zenny történetét. :-)

Cintia_ P>!

Az ember egy megfelelő tollal irányíthatja az egész világot.

Cintia_ P>!

Ráadásul én szeretem is az alapvetően mocskos dolgokat.
Én magam is alapvetően mocskos vagyok, és a belátható jövőben nem is áll szándékomban változtatni ezen.

Bookaholic77 >!

– Ne veszítsd el az örömöt – közli Zenny, amikor megtorpan előttem.

KATARYNA>!

– Korlátok – közlöm. – Tudnom kell a tieidet. […]
– Nincs nyál, vér vagy harmadik fél. Ha valami perverzet csinálunk, akkor előtte meg kell beszélnünk, és mindketten választunk menekülőszót. És nyilvánvalóan nem kockáztathatom meg a terhességet vagy nemi betegséget. Pár éve fogamzásgátlót szedek, mert enyhíti a migrénemet, de ragaszkodom az óvszerhez.

Bookaholic77 >!

Maga alá temetett az építmény, amelyet emeltem, a düh és szerelem és vágy pusztító fala, és nem kapok levegőt.

Cintia_ P>!

[…], és úgy néz ki, mintha…mintha kibontana egy párnahuzatot?
Rásandítok, próbálom megfejteni az elém táruló jelenetet, mert kilencvenkilenc százalékban biztos vagyok, hogy van párnahuzatom. Nem vagyok egy igazi háziember vagy ilyesmi, de elértem a felnőttkor „párnahuzat" szakaszát. És ráadásul nagyon párnahuzataim vannak.

vklara>!

Szentelheted Istennek az életedet, és szexelhetsz naponta hétszer. Szentelheted Istennek az életedet, és élheted le egy barlangban az egész életedet. Egyik út sem szentebb a másiknál, mert bármi történjen is, a testünk a szent, bármi történjék is, az életünk a szent. A szerzetesi élet és a laikus élet csak különböző mód ugyanannak az Istennek a szeretetére, és arra, hogy megmutassuk az Ő szeretetét a világnak.

Tenkei_Attiláné>!

… aki kétségek nélkül hisz, az hazudik önmagának, de éppen ez a cél, nem? Hogy kétségek nélkül higgy.

SEra17>!

– Az a sok izom csak mutatóban van, vagy tényleg erős is, fiam?