Az ​apáca (A pap 2.) 26 csillagozás

Sierra Simone: Az apáca

Nem ​vagyok jó ember, és soha nem is akartam annak látszani. Nem hiszek a jóságban, nem hiszek Istenben, és nem hiszek semmilyen boldog befejezésben, amelynek nem fizettük meg előre az árát.

Megvan a saját kis szentháromságom, név szerint: pénz, szex, és a 18 éves Macallan prémium minőségű whisky, ámen.

Szóval amikor a ragyogó, briliáns Zenny Iverson megkér, hogy tanítsam meg a szexre, igent akarok mondani, nagyon is. Sajnos számos oka van, hogy nemet mondjak, olyan okok, melyeket még az olyan rosszfiúk sem hagyhatnak figyelmen kívül, mint amilyen én vagyok.

1. Ő a legjobb barátom húga

2. Túl fiatal hozzám. Sokkal, de sokkal fiatalabb.

3. Apáca, vagy legalábbis hamarosan fogadalmat tesz.

De kívánom, még ha a legjobb barátom és Isten is állnak az utamban, tanítani akarom a szexre és megérinteni őt és szeretni. Mégha tudom is, hogy ez valami még rosszabbá tesz, mint ami eddig voltam, rosszabbá, mint egy nagyon rossz ember.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Művelt Nép, Budapest, 2019
400 oldal · ISBN: 9786156022066 · Fordította: Medgyesi Csilla
Művelt Nép, 2019
400 oldal · ISBN: 9786156022059 · Fordította: Medgyesi Csilla

KATARYNA
Sierra Simone: Az apáca

– Sean van egy rossz hírem. Én apáca fogok lenni.
– Ezt nem teheted..
– Van 1 hónapom. Haladékot kaptam, hogy felszakísd a szűzhártyámat.
Apáca
– Nem hallottad amit mondtam. SZŰZ VAGYOK, MINT A CSILLAGJEGYEM! Örülj már egy kicsit.
– Most szívinfarktust kaptam. Hiszen ez csodás! A p.nád mint a zárt lakat.
– És csak a te kukid nyitja.
– Ó..
– Óóó..
– Most feküdj hanyatt. Kiny.lom azt a szilvaízű p.nádat.
– Óhh Sean!
– Old ki az övem.
– De nem d.gunk? Pedig olyan göröngyös a kukid. *-*
– Eddig csak 1 ujjam fért beléd.. nem bírod el még az 1 centis f.rkamat.
– Óhhh Sean.. ♡

Ó.. hogy vesznék meg!
Ne olvassátok, ezt mélyen el kellene ásni.
Ez még az első résznél is pusztítóbb volt. Meglátta a p.náját, és akár még egy toronyról is leugrott volna csak hogy nyalogassa.
Kiakasztott.. félbehagytam és nem tudtam meg, hogy megd.gta-e. És nem is akarom.
Remélem azóta összeragadtak. A szétválasztás kizárt..

Trice29 P
Sierra Simone: Az apáca

Megpróbálom összeszedni a gondolataimat a könyvvel kapcsolatban.
A történet igen vegyes. Addott egy túlfűtött, tabukat döngetni akaró apácajelölt és idősebb férfi kapcsolatát bemutató szerelmi vonal. Ami számomra nem azt hozta, amit vártam. A kémia rendben volt, de abszolúte kiszámítható és számomra kissé rózsaszín történet volt.
Ugyanakkor futott egy másik szál is, a rákbeteg családanyáé és családjáé. Elmúlás, tisztába tevés, elengedés, gyász. Ezt a részt viszont meglepően erősnek és mélynek találtam.
Azt egyenlőre őszintén nem tudom eldönteni, hogy e két nagyon különböző történet hogyan fért meg egymással. Olykor jól, olykor kevésbé.
A szereplők tetszettek, de kedvencet nem avattam.
Hasonló polcra került nálam, mint az első rész. Jó volt egyszer.

BTN
Sierra Simone: Az apáca

Összetett téma, remek kivitelezés. Olvastatja magát.

Sierra Simone: Az apáca

Egyszerre okozott kellemes és kellemetlen csalódást a könyv.
Szóval: azt gondoltam, hogy ez ilyen „rohadt kemény és érzelmentes vagyok, aztán jön egy nőcike és én leszek a legromantikusabb férfi a világon"-típusú könyv. Kellemeset csalódtam, mert úgy tűnt, hogy tévedtem, és nem ez fog történni, jó lesz ez.
Ez az érzésem nagyjából a 147.-ig oldalig tartott, amikor bebizonyosodott, hogy igazam lett az első megérzésemmel.
spoiler Itt be kellett csuknom a könyvet.
Ha a „kemény, ja, nem, mégsem"-kategóriához mérem a könyvet, akkor nem volt rossz. Elég meredek a témaválasztás(amit személy szerint én imádok), vannak benne elgondolkodtató részek, gondolatok is. Viszont kiszámítható, nem túl izgalmas-simán abba tudtam hagyni, a szereplők kicsit olyan semmilyenek-Zenny nekem túl ártatlan, olyan tudatlan módon, nagyon sok benne az érzelmi túlzás.
Élvezhető, de senki ne várjon valami nagy dolgot.

Detty77
Sierra Simone: Az apáca

A cím alapján azt hittem, ez egy Lány története, aki kétségekkel lenne novícia.. de nem!! Ez a történet egy 36 éves férfi és egy 21 éves fiatal lány szenvedélyes története, mely először csak a testi vágyakról szól, de aztán… nagyon tetszett!!

Cintia_

Ráadásul én szeretem is az alapvetően mocskos dolgokat.
Én magam is alapvetően mocskos vagyok, és a belátható jövőben nem is áll szándékomban változtatni ezen.

Cintia_

Az ember egy megfelelő tollal irányíthatja az egész világot.

KATARYNA

– Korlátok – közlöm. – Tudnom kell a tieidet. (…)
– Nincs nyál, vér vagy harmadik fél. Ha valami perverzet csinálunk, akkor előtte meg kell beszélnünk, és mindketten választunk menekülőszót. És nyilvánvalóan nem kockáztathatom meg a terhességet vagy nemi betegséget. Pár éve fogamzásgátlót szedek, mert enyhíti a migrénemet, de ragaszkodom az óvszerhez.

BTN

AZ EMBER EGY MEGFELELŐ TOLLAL irányíthatja az egész világot.

Cintia_

[…], és úgy néz ki, mintha…mintha kibontana egy párnahuzatot?
Rásandítok, próbálom megfejteni az elém táruló jelenetet, mert kilencvenkilenc százalékban biztos vagyok, hogy van párnahuzatom. Nem vagyok egy igazi háziember vagy ilyesmi, de elértem a felnőttkor „párnahuzat" szakaszát. És ráadásul nagyon párnahuzataim vannak.