Az ​igazság arcai (Ígéret 2.) 70 csillagozás

Mennyit ​ér az életed?
A Missy Jones-gyilkosság után Nicholas Benning rendezi a sorait, és egy újabb nagyratörő terv megvalósításán dolgozik. Számításait azonban váratlanul keresztülhúzza egy ellenség a múltból, akit egyetlen cél vezérel: a Benning család teljes megsemmisítése. Nicholas megoldhatatlannak tűnő helyzettel szembesül: akár a törvényes, akár a törvénytelen utat választja a fenyegetés elhárítására, mindenképpen veszíteni fog.
Joyce Saunders nyomozó elszántan igyekszik Nicholas közelébe férkőzni, de ezúttal személyes indítéka is van. Amióta a Benningek felbukkantak az életében, úgy érzi, mintha a sors folyamatosan tesztelné az igazságszolgáltatásba vetett hitét. Vajon létezik egyáltalán igazság abban a formában, ahogy látni szeretné? Minél inkább bevonódik az ügybe, annál kevésbé képes már különbséget tenni jó és rossz között, és abban is elbizonytalanodik, hogy ő melyik oldalon áll.
A hajsza kegyetlenebb, agyafúrtabb és véresebb, mint ahogy bármelyikük… (tovább)

Álomgyár, Budapest, 2023
Álomgyár, Budapest, 2023

ProKontra>!
Sienna Cole: Az igazság arcai

Sienna Cole ismét megmutatja, milyen profi, ha egy izgalmas sztorit kell megírni. Az igazság arcai egy olyan történet, amelyben a szereplők egytől egyig álarcot viselnek, tagadásban élnek, vagy éppen a nárcisztikus ember mintapéldányai. Az egyikük a manipuláció nagymestere, a másikuk az őrület határát súrolja, és ott vannak a gyalogok, akik ebben a háborúban szimplán járulékos veszteségként vannak jelen. Mindenki mindenkinek ellensége, és nem tudni kiben lehet megbízni, kinek hihetünk, ki az elkövető, ki az áldozat, és kit ér a legnagyobb tragédia. Izgalmak, fordulatok, csavarok és rengeteg kérdés, aminek egy részére választ kapunk. Sienna Cole nem kis meglepetést tartogat a története végére, amitől kapargathatjuk az állunkat a földről. Egy kérdésem van: Hol a harmadik rész?

mate55>!
Sienna Cole: Az igazság arcai

Ez egy nagyon kanyargós hullámvasút, amely rávilágít arra, hogy a velünk élő egyetemes félelmek legfőbb oka nem a sötétbe burkolódzó ismeretlen, hanem a velünk élő ember, akinek „kötése alatt” valami más is van. És ebben a világban nincs helye az ábrándozásnak. Mert amikor az illúzió magasabb fokáról lehullik a lepel, akkor szembesülünk azzal, hogy egy megtévesztett, sérülékeny nővé váltunk. És ahogy a háló szövődik, az ember akaratlanul is gyaloggá válik, amiért árat kell fizetni, nagyon magas árat. A többnyire rövid, a cselekmény sokféle témát felvillantó mozaikjait gyorsan pergő jelenetek alkotják, amibe a szerelem, a megcsalás, a bosszúvágy és a gyerek eszközként való felhasználásának érzelmi skáláját is beleszövi az írónő. A főszereplők mellett (akik nem oszthatók el a jó, a rossz tengely mentén) a mellékkarakterek nagyrésze is kellőképpen kibontakozik, árnyékot húznak maguk után, kulcsszerephez jutnak, ugyanis ott termelődik az az atmoszféra, ami ezt a krimit, feszültséggel teli történetté teszi. A nagy adag érzékeny emberismeret, a „mindenki” számára ismerős házastársi kapcsolatok, az akció, a nyomozás, a fájdalom és szenvedés mellett, azonban a kitartás és a remény inspiráló üzenetét is megosztja. És a végén ….. még bármi lehet.

Sienna Cole: Az igazság arcai

Vannak olyan könyvek, amelyeknek egyszerűen már az olvasása előtt tudom, hogy a blogon lesz majd a helye. Amelyekhez hatalmas bizalmat fűzök, és minduntalan be is váltják ezt a hozzájuk intézett reményt.
Sienna Cole kiemelkedő a műfajában, úgy olvas és úgy ír az emberi pszichéről, mint a legjobb klinikai szakpszichológusok, de közben pedig hátborzongató thrillerek világába vezet, ahol nem a vérre menő fegyverkezésben van az erő, sokkal inkább az elemek, az elmék harcába nyerünk betekintést.
Több könyvet is olvastam már tőle, és ahogyan haladok az alkotói életművében előre, úgy lesz mindig magasabb és magasabb az általa felállított mérce, de újabb könyveivel minduntalan megugorja ezeket . Azt hittem nem lehet letaszítani az írónő könyveiből alkotott saját szubjektív dobogóm csúcsáról a Lefelé a folyón-t, és mégis. Az Ígéret – sorozata méltón vette át az első helyet és valószínűleg jó sokáig elfog még ott időzni.

A regénynek erőssége az, amelyen sok másik elbukik: sok szereplőt és sok szemszögöt mozgat. Nem véletlen. Belelátunk egy kicsit mindenki bensőjébe, és akármennyire is szeretnénk, mindenki felé fogunk egyfajta empátiát érezni. Paradoxonnak tűnhet, de megmutatja, hogy nincs eredendően csodálatra méltó és szánni való lélek. Mindannyiuk felé ott fogod hordozni az irgalmat és a megértést is, annak ellenére is, hogy nem tudsz azonosulni a tetteikkel.
Ebben a regényben megtanulod, hogy lehet úgy is olvasni és szeretni egy regényt, hogy nem feltétlen lesz kedvenc szereplőd. Arra is tökéletes példa, hogyan lehet a leghamarabb elolvasni egy 400+ oldalas regényt akkor is, ha épp a szemeszter utolsó hete van és bizony ahhoz, hogy haladj vele, sokszor éjszakába nyúlóan fent kell maradni az olvasáshoz. De amikor a reggeli kávédat iszod, vagy épp igyekszel elérni az ingatag tömegközlekedési járatot is azt fogod gondolni: megérte! Megérte elmerülni benne, megérte tovább olvasni, megérte a „csak még egy fejezet” elvét követni .

Érezni fogod, ahogy a pengét belemártja az igazság szérumának vödrébe , kiveszi, majd pedig elkezdi lefejteni a rétegeket. Szinte hallod, ahogyan az agyuk legkülső rétege elválik az alatta futó erektől, érzed, ahogy darabjaira válik, majd lebenyeire esik szét. Mindez persze képzeletben, hiszen egy pszichológia thrillernél nem vár az ember tényleges gyilkosságokat. Vagy mégis?!

Sienna az emberi lélek mérnöke, pontos ismerője. Regényei addiktívak és rendkívül kidolgozottak! Minden perc kincs és öröm vele.

Az irodalom hatalmas művészeti erejével körbeölelve ír , nem lehet elégszer az egekbe dícsérni, bármilyen témával foglalkozik, biztosan mesterien teszi ezt, lenyűgöző írói stílussal .

Az előző regényben megismert képpel indít, festményeket ismerünk meg, az aukciós ház dübörög tovább, ám a Benning család fogaskerékszerűen, óramű pontossággal működő rendszerébe hamarosan tüske kerül, akik eddig mindent elkövetettek annak érdekében, hogy magukat makulátlan színben tüntessék fel, szépen lassan mérlegelniük kell. Az életet egészen idáig játsszották „tisztességtelenül, kockáztatva, falakat döngetve, adrenalinmámorban úszva.”
Mennyit ér a becsület , mennyit a család, mennyit a hatalom és mennyit az egyéni élet?

Ez a könyv lüktet, lélegzik , fáj és végül önálló életre kel.

Vigyázz! Mert olvasás közben akaratlanul is többször figyelsz majd a hátad mögé! Lehetetlen lesz kiszabadulni a vonzásából!

Mi lesz az igazság? Leemelhető az álarc, mit fogunk kapni amikor lehullanak a maszk összes rétegei? Mi lesz akkor, amikor makacsul arcul csap az igazság arca?!

Az írónő könyvei világviszonylatban is egyedülálló. Ritka az ilyen könyv, ami ennyire megfog.
Köszönöm az élményt! ♥️

Kovaxka P>!
Sienna Cole: Az igazság arcai

Nagyon kedvelem Sienna Cole krimijeit, de ez a rész nem lett olyan erős, mint az előzménykötet. Persze jól van megírva és a szereplők karakterformálása is remek, de valahogy nem volt elég izgalmas. A festészeti szál szinte teljesen háttérbe szorult, de Saunders nyomozóról és Nicholasról jóval többet megtudhattunk. Tipikus második rész, sok átvezető elemmel, kíváncsian várom a végkifejletet.

Niitaa P>!
Sienna Cole: Az igazság arcai

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

Az Ígéret sorozat első része, az Ígéret szép szó című kötet önmagában is teljesen megállja a helyét. Sienna Cole egy teljes, kerek történetet alkotott meg, ám a lezárásban valóban hagyott magának egy-két kiskaput, hogy igény szerint lehessen a folytatásban is gondolkodni. Nem gondoltam volna, hogy ennyire gyorsan testet ölt majd a második kötet, de ez igazán örvendetes tény, hiszen ez azt a jelentést is magában hordozza, hogy a szerzőben még ott munkálkodtak a karaktereinek a gondolatai, amelyeket nem lehetett csak úgy elhallgattatni. Mondjuk az tény, hogy Nicholas és Saunders hangja is olyan, amire az olvasó felkapja a fejét és feszült várakozással csüng a kiejtett szavakon.
Az általános felállás egy krimi esetén vagy az, hogy a nyomozó szempontjából válik láthatóvá az esemény vagy az elkövető mutatja be az eltorzult világát, esetleg a kettő váltva jelenik meg, de minden esetben jól elkülöníthetőek a szerepkörök. Sienna Cole csavart egyet az általános nézeten és egy olyan személyt tett meg áldozatnak, aki közel sem az együttérzést váltotta ki az olvasóból az első részben. Nicholas abszolút nem az a férfi, akit alapvetően sajnálni lehetne, hiszen a bűnök lajstroma végtelen, ami a kezéhez tapad. Vérlázító a magabiztossága és az, hogy ennyire bejött neki az élet. Az ő életvitele mellett nevetségesnek hat a gondolat, hogy indul a Los Angeles polgármestere titulusért, de mégis így van. A propagandáját elnézve az esélyesek közé is tartozik, s már-már az olvasó is úgy érzi, hogy helye lenne ott, hiszen annyira el tudja adni magát, de közben ott lobog a szeme sarkában piros vészjelzésként az a tudás, amit eddig összeszedett róla. Ez a kettősség végigköveti a teljes cselekményt. Egyszerre ébreszt taszító és vonzó erőt az olvasóban. Próbálja nem kedvelni, nem átérezni azt, min mehet most keresztül a főszereplő, de egyre inkább közel kerül hozzá és már csak a pozitív végkifejletbe kapaszkodhat. Ez a disszonáns hangulat mélyen megalapozza a regény mibenlétét, üdítő újdonságként hat.
Nem csak Nicholasról mondható el, hogy teljes személyiséggel rendelkezik. A könyv további szereplői hozzá hasonlatosan a saját keresztjüket hordozó védtelen emberek. Senkire nem lehet ráhúzni, hogy jó vagy rossz lenne, sokkal inkább az esendő, emberi a megfelelő jelző. Megbotlanak, felállnak, döntéseket hoznak impulzív alapon vagy épp alapos mérlegelést követően. Mindegyikőjüknek megvan a maga életútja, a mozgatórugója és az Achilles-sarka is. Oly mértékű alapossággal van minden kidolgozva, amely által a fikció már-már súrolja a valóság határát. Utóbbit a téma aktualitása is mindinkább alátámasztja. Korrupt világunk egy szelete jelenik meg a lapokon a maga sajátos módján, de ettől még nem lesz kevésbé igaz.
A cselekmény fokozatosan épül fel. Az eleinte egyszerűnek tűnő helyzetbe egyre több váratlan esemény kapcsolódik be. A helyzetbővítések következtében válik egyre komplexebbé, színekkel és árnyalatokkal telt alkotássá. Ahogy a műben szereplő Damilola Sami Az igazság arcai című festmény részletei és az általa közvetített üzenetek, úgy a regény története is többrétű, témában, érzésekben gazdag. A fokozott figyelem által a köröttes tágas tér elkezd beszűkülni, mígnem csak a tárgy és a néző marad a végső igazság pillanatában. Olvasás közben megszűnt körülöttem létezni a tér és idő. Az utolsó oldalaknál már éreztem, ahogy a mellkasomban dübörög a szívem, egyre erőteljesebben verve az ütemet. A vége… hát igen. Tagadhatatlanul a regény szépen ível, a végponton megtalálható a sajátos lezárása, hiszen az aktuális ügymenet kimenetele immáron megpecsételődött, de ez az a pont, ahol kegyetlenség abbahagyni. Nyakig dagonyázunk a mocsokban, a titkos lapok is ki vannak már játszva, az elme és a test is megfáradt, s ekkor egy gúnyos hang a következőt mondja: ez még csak a kezdet. Szóval várni kell és csak remélni tudom, hogy nem túl sokat. Addig is csak remélem, hogy sok könyvmolyhoz eljut az Ígéret sorozat és hasonlóan vélekednek majd róla. Nektek se legyen könnyebb, mint nekem.

zsanna525>!
Sienna Cole: Az igazság arcai

Ez a rész is letehetetlen, nagyon várom a következőt!!!

BarbyMalik0112 P>!
Sienna Cole: Az igazság arcai

Nehéz megszólalni Az igazság arcai után. Sienna Cole számos alkalommal bizonyította már, mennyire a vérében van az írás. Bármit, amit kiad a keze közül, azt a profizmus és a kiszámíthatatlanság jellemzi, és ez nem volt másként a legújabb regényében sem.
A történet másfél év távlatából láttatja Az ígéret szép szó eseményeit, de vannak olyan mély atrocitások, melyek talán sosem gyógyulnak be. Ezen lélektani és emberközi dinamikák nagyszerűen lettek ábrázolva Az igazság arcaiban, ahol arra is rávilágít az írónő Nicholas Benning és Joyce Saunders karakterein keresztül, milyen sokszínű is az emberi lény, valamint habár olyan egyszerűen ráégetjük a másikra a jó illetve a rossz billogot, talán mégsem ilyen könnyű e két tulajdonság megítélése. Hiszen az igazságnak nem csak egy arca van.
Sienna Cole egy összetett nyomozásra invitálja ismét az olvasóját, ahol semmi sem az, aminek látszik.

Azoknak ajánlom ezt a könyvet, akik szeretik az ízig-vérig kifürkészhetetlen történeteket, a nyomozás izgalmát és az emberi lélektan eltemetett mélységeit.

Bővebben » https://barbyesakonyvek.blogspot.com/2023/04/sienna-col…

Vien P>!
Sienna Cole: Az igazság arcai

Amíg Az ígéret szép szó talán kicsit lassabb lefolyású, de érdekfeszítő, addig Az igazság arcaiban ehhez képest felgyorsulnak az események.

Két évvel a Missyvel történtek után beleláthatunk az eddigi szereplők aktuális életébe; többek között, hogy Joycenak milyen csapással kell megküzdenie lelkileg, hogy David hogyan próbálja feldolgozni a történteket és hogy mentálisan milyen hatással van rá az, hogy Nicholas hozza a formáját, azon gondolkodva, hogy polgármesternek áll – ami természetesen azzal járhat, hogy megint előveszik a múltat és ezáltal a gyilkossági ügyet, ami tönkretette őket.

Az események láncolata valahol a könyv negyedénél hirtelen fordulatot vesz, amikor Nicholas elkezd fenyegetéseket kapni, miszerint el fog veszteni mindent és nem tehet ellene semmit, majd tényleges tettekig fajulnak a dolgok… innentől kezdve a könyv konkrétan a legvégéig annyira addiktív, hidegrázós és letehetetlen, hogy se éjjele – se nappala az olvasónak.

Eljön az a pont, amikor Nicholas beismeri, hogy ezt egyedül képtelen kezelni és segítséget kér – itt jön a képbe újra Joyce Saunders nyomozó (aki egyébként valamilyen formában úgy érzi, adósa is a férfinak.)
Amit feltétlenül ki kell emelnem a könyvben, az első körben Nicholas és Joyce dinamikája: ahogy az írónő ezzel a két karakterrel állítja szembe a jót és a rosszat – és a kapcsolatuk, az őket ért események által mégis árnyalja a képet; hiszen azért semmi nem ennyire egyértelmű (semmi, de a köztük lévő kémia eléggé). Nicholas is tett valamit, ami miatt az ember látja, mégsem csak rossz tulajdonságai vannak, és Joyce is megijed attól, mire lenne képes, ha ő lenne a férfi helyében, veszélyben tudva a szeretteit.

Ezen felül Joyce igazi identitás válságon megy át, ugyanis megkérdőjelezi a törvényrendszer igazságosságát is, aminek az egész eddigi életét szentelte, miközben pedig a jelen eseményekkel párhuzamosan az írónő jobban megismerteti Nicholas (és David) gyerekkorát, ami azért elég sok mindenre magyarázattal szolgál miért is lettek olyanok, amilyenek és miért olyan a kapcsolatuk, amilyen.

A második, amit kiemelnék, az Laura, Nicholas feleségének a szála – ezt lentebb még bővebben kifejtem.* A harmadik pedig az a felépítése a regénynek, ami által a „tettes” kiléte igazi rejtély lesz. A legutolsó oldalakig bábokként rángatott minket, játszadozva az érzelmeinkkel, azt a hamis érzetet keltve, hogy talán tudjuk, ki lehet az – de ez ennél sokkal összetettebb. Az első fenyegetésektől kezdve tragédiák sorra indul el, de ez az utolsó oldalon a tetőpontra hágva egy igazán nagy traumával ér véget. Ezek után nem kerülhet elég gyorsan a kezünkbe a folytatás, rettegve, hogy hova fajulhat még ez a helyzet, meddig fokozódhat a katarzis, mikor robban fel az egész világ.

* Laura nekem az a karakter ebben a történetben, akiről sosem lehet eleget beszélni. Az igazság arcaiban ugyanis van pár ilyen, de főként egy konkrét jelenet, amit elszorult torokkal, majdnem sírva, libabőrösen olvastam végig, és annyira átéreztem, átéltem azokat az érzéseit, amiket ott megélt, hogy szinte fizikailag fájt. Ez pedig az anyaság jelentőségét megmutató részlet. Hogy mire képes egy nő, egy anya, akinek veszélyben van a gyereke, és semmit sem tud róla… Hogy mennyire erőssé tesz fizikailag (Laura konkrétan darabokra tört egy széket), miközben mennyire kiszolgáltatottá tesz lelkileg. Hiszen van olyan, amit egy anya ne tenne meg a gyerekéért? Nincsen. Végigkövetni azt az érzelem hullámot, aminek a többsége pillanatok alatt ment végbe benne: összezavarodás, félelem, rettegés, düh, összeomlás, majd a mindenre elszánt tettre készség, hogy bármire képes, csak túléljen és megvédje a gyerekeit, az olyan élményt adott nekem, amit sosem tudok elfelejteni, sosem tudok ezen túllépni, mert a saját identitásom szerves része.

Ha kíváncsi vagy a bővebb véleményemre az egész sorozatról, extra érdekességekkel (többek közt kulisszatitkokkal és exkluzív jelenettel a hamarosan érkező harmadik részből) és képmontázsokkal, leskelődj itt:

hullámos_bog P>!
Sienna Cole: Az igazság arcai

Méltó folytatása Az ígéret szép szónak. Az akkor történtek már elültek, de vannak sebek, amelyek nem gyógyulnak.
A könyv kulcsszereplője Nicholas lesz. Az első kötetben hiányoltam a testvérpár múltjának boncolgatását, itt épp ez lesz az egyik hangsúlyos szál. Kicsit jobban megismerjük Saunders nyomozót is, akinek a gondolatain keresztül meginoghat bennünk is a fekete-fehér látásmód. Kettejük beszélgetései szerintem igazán jók lettek, két izgalmas és erős karakter.
Aztán lesznek felbukkanó ellenségek, rejtélyes szereplők, több szálon futó nyomozás és családi gubancok is, nem csak Benningéknél. Egy bekezdésnyire sem hagyja lankadni az olvasó figyelmét, így történt, hogy magamat is meglepve elolvastam két nap alatt.
A Benning-család és környezete még tartogat meglepetéseket, főleg egy ilyen zárással! Egy tipp a leendő olvasóknak, ne elalvás előtt érjetek a végére, mert még fog kattogni a vége egy darabig. Kíváncsian várom a folytatást.

Tóth_Füle_Bernadett>!
Sienna Cole: Az igazság arcai

Lehet, hogy rosszul vagyok összerakva, de számomra az első rész érdekfeszítőbb volt. Amikor Az ígéret 1. részét befejeztem, rohantam a könyvesboltba a következő kötetért és azonnyomban bele is kezdtem. Ám ezt a regényt könnyen le tudtam rakni, és akár napokig kézbe sem vettem újra. A Saunders vonal állt hozzám legközelebb és Laura is elfogadhatóbb lett az előző részhez képest.

dontforgettosmileandread P>!

Annyi elfojtott indulat van manapság az emberekben, hogy csak egy megfelelő ellenségkép kell, és máris robban.

dontforgettosmileandread P>!

Mintha az emberi természetbe alapvetően bele lenne kódolva, hogy a szép automatikusan egyenlő a jóval.

dontforgettosmileandread P>!

Amíg él, még mindig lehet esélye kitalálni valamit. Válaszút elé érkezett.

Niitaa P>!

Ha átvállaljuk valakitől a terheit, azzal tulajdonképpen meggyengítjük őt.

dontforgettosmileandread P>!

Az emberek úgy érzik, joguk van minimális információ alapján is véleményt formálni és ezt ismeretlenekre okádni, akár halálos fenyegetések formájában is. De az esetek többségében ezek az arctalan támadók lecsúszott trógerek vagy megkeseredett idős emberek, akik nem találnak más csatornát az életük felett érzett frusztrációjuk levezetésére. Valójában teljesen ártalmatlanok.

dontforgettosmileandread P>!

Tudja, a legfontosabb dolog, amit megtanultam, hogy még a legstresszesebb időszakokban is figyelmet kell fordítanunk a mentális egészségünkre – szónokolt.

dontforgettosmileandread P>!

A változás mindig veszteségekkel jár.
De mit veszítesz? Egy illúziót, amely előbb-utóbb maga alá temetett volna.
A rengeteg ármány, hazugság és csalás benyújtotta volna a számlát.

dontforgettosmileandread P>!

E pillanatban ez volt az ő élete is: ébredés egy rémálomba, amelyben az a legszörnyűbb, hogy a valóság címet viseli.

dontforgettosmileandread P>!

-Mindig ilyen magabiztos? Akkor is, amikor hasonlóan eltökélt és minden hájjal megkent ellenféllel találja magát szemben?
– Azok a legizgalmasabb partik, nem igaz?
– De azokon lehet bukni a legnagyobbat is. – Saunders előrébb hajolt. – És van, hogy a veszteség sokkal nagyobb, mint amit a számítások mutattak… Van, hogy a veszteség felbecsülhetetlen, mert nem anyagi természetű… hanem érzelmi.

dontforgettosmileandread P>!

Nem létezhet, hogy így működik a világ. Ha van igazság, elveszítesz mindent… A családodat, az összeharácsolt vagyonodat, a hírnevedet, és mindent, ami fontos számodra. Nem érdemled meg, hogy így élj. Mindent el fogsz veszíteni, és nem tehetsz ellene semmit.

Ígéret sorozat · Összehasonlítás