81. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

A ​köd után 162 csillagozás

A ​gonosz köztünk jár

„Sienna Cole nem kerülgeti a kényes témákat, nem dugja a homokba a fejét. Tudatosan olyan tárgykört választ, amely hallatán a legtöbben elfordítják a fejüket.”
Niitaabell Világa

„Sienna Cole rettentően tehetséges írónő korlátlan fantáziával és páratlan stílussal.”
Kitablar Blog

San Francisco monoton hétköznapjai felbolydulnak, amikor egy fiatal nő megcsonkított holttestére bukkannak a Csendes-óceán partján. Az első halottat hamarosan még több követi, és Mike Marshall nyomozó számára világossá válik, hogy egy sorozatgyilkos szedi áldozatait a város környékén. Amikor azonban belekezd az ügy felderítésébe, még sejtelme sincs arról, hogy kivel vagy mivel áll szemben. A gyilkos több lépéssel jár a nyomozócsapat előtt, és tökéletesen eltűntet maga után minden bizonyítékot.

Amikor az FBI profilozója, Wade Nelson különleges ügynök is bekapcsolódik a nyomozásba, váratlan és megdöbbentő fordulatok következnek be: kiderül, hogy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Regina_Elek>!
Sienna Cole: A köd után

A zsenit és az őrültet csak egy hajszál választja el egymástól, de mégis mikor esik át valaki a túloldalra?

San Francisco-t rettegésben tartja egy fantom, akinek nők esnek áldozatául. Az elkövető kapcsolatot teremt a nyomozóhatósággal és gúnyt űz belőlük, hisz tudja, hogy mindenki számára láthatatlan marad. Egy klasszikusba csomagolt sorozatgyilkosról olvashatunk, aki rendkívül leleményes, merész és igencsak elvetemült.

A történet nem kimondottan az elkövetőre, hanem a motivációra és a gonosz elméjében zajló gondolatokra összpontosít. Kriminálpszichológiai szempontból széleskörű ismertetést nyújt a sorozatgyilkosokról, arról hogy mégis mi zajlik odabent, mi az ösztönző erő vagy éppen a kiváltó ok. A szereplők, a nyomozás folyamata és az idősíkok váltakozása miatt mindvégig izgalmas, és egyben elgondolkodtató, azonban elmaradt a végén a nagy fordulat.

Betekintés a gonosz tudatába.

Márk_2011>!
Sienna Cole: A köd után

Ez a könyv, felér a „nagyok” színvonalához!
Izgalmas, furfangos, fordulatos, letehetetlen, zseniális! Nálam kedvenc! Sok ilyet még!

Gorkie P>!
Sienna Cole: A köd után

Három könyvet olvastam eddig Sienna Coletól. Az első kettő is nagyon tetszett, de ez vitt mindent.
Tökéletesen kidolgozta, felépítette a különböző szálakat, amik végül szépen összeértek.
A szereplők élnek, emberiek, változatosak és legfőképpen, élethűek. Ott van az olvasó a fejükben, megismerjük őket, a motivációjukat, az érzéseiket.
Mindezek mellett, a stílus gördülékeny, gyorsan olvasható. A cselekmény érdekes, sodort magával, csak úgy faltam a lapokat.
Mindig érdekes témákat dolgoz fel az írónő, itt sem volt másként. Biztos vagyok benne, hogy alaposan utánajárt a dolgoknak, mielőtt megírta a regényt.
Bízom benne, hogy még sok krimi-thriller történtet olvasható Sienna Coletól. :)

Mrs_Curran_Lennart P>!
Sienna Cole: A köd után

Igazán izgalmas thrillert kaptunk a szerzőtől, bár a Lefelé a folyón olvasása után én nem is számítottam másra. Megkaptuk a darabolós pszicho sorozatgyilkost, ahogy kell, de ezen még csavart egyet Cole, és adott mellé egy olyan szálat, ami megdobta rendesen a sztorit. Biztos rendes kutatómunka előzte meg a történetet, mive remekül sikerültek a 'rosszfiúk', a maguk hátborzongató módján, akárcsak nyomozóink, egy kis zsarus humorral és elhanyagolható románccal.

Szösszenet P>!
Sienna Cole: A köd után

Nem tudom, hogy Amerikában olvassák-e Sienna Cole regényeit, ha nem, akkor kellene.
A szerző most is levett a lábamról, hisz remekelt ismét.
Adott egy fiatal lány, Marion, aki szemtanúja lesz egy bűnténynek, és innen megváltozik az élete, mert ekkor egy felismerésre tesz szert önmagával kapcsolatban.
Aztán van egy sorozatgyilkos, Wade, aki a börtönben kapcsolatba kerül az akkorra már zseninek számító kriminológussal, Marionnal. Micsoda véletlen, hogy Marion kapcsolatba kerül a tinikorában látott bűnözővel. Vagy mégsem?
A szerző folyamatosan adagolja az adrenalint, mert a regényt nem várt eseményekkel és furfangos csavarokkal teszi izgalmassá a szerző.
A nyomozópáros nagyon jól kiegészítik egymást, Wade új szereplő, azonban tudása nélkülözhetetlen Mike számára, még ha kezdetben ezt nem szívesen ismeri el.
A gyilkosságok szaporodnak, a hajsza és üldözés felgyorsul.
Az író fantasztikus pszichológia tanulmányt, személyiségelemzést vezet le, mintha egy szakkönyvet olvasnék. Zseniális.
Imádom a szerző könyveit, biztos, hogy a később megjelenteket is olvasni fogom.
Fordulatos, pörgős, izgalmas, nem lehet letenni.

Euthümia_K P>!
Sienna Cole: A köd után

Nagy krimi- és thriller rajongó vagyok, így mindig külön örömmel tölt el, ha magyar író tollából olvashatok krimit.
Két szálon, két idősíkon fut a történet. Sejtettem, hogy valahol majd egybeforr a két szál, emiatt meg voltam róla győződve, hogy a könyv végén lesz egy nagy csavar, spoiler. A történet izgalmas, pörgős, a két nyomozó karaktere kimondottan szimpatikus. Érdekes volt látni, hogy az spoiler. Egy biztos: nem az első könyvem Cole-tól, de nem is az utolsó.

Niitaa P>!
Sienna Cole: A köd után

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

"A köd után egy minden ízében tudatosan megalkotott könyv. A megírást gondos utánajárás, felmérés előzte meg és a történeti szál kialakításán érződik az írói elhivatottság. Sienna Cole egy roppant érdekes sorozatgyilkost alkotott meg, akinek nem csak a jelenét, de a múltját is megfelelő módon építette fel, így a tettei mögött húzódó indíték is egyértelmű megadásra került. Így utólag mondjuk kissé kevésnek éreztem ezt a részt. Véleményem szerint kaphatott volna egy kicsivel nagyobb hangsúlyt, egy-egy betekintő fejezettel többet, így nyomatékosítva a gyilkos gondolkodásmódját, de ez már a kákán is csomót kategória a részemről.
A karakterek felépítése közel megfelelő volt. Bár egyikőjük sem került közel hozzám, mégis együtt tudtam velük működni, partner voltam az ügy felderítése kapcsán. A regény engem is bevont a nyomozásba, az én agyamban is kattogtak a fogaskerekek, ahogy próbáltam összerakni a történeti egységeket. Voltak részegységek, ahol túl egyszerűnek találtam a fordulatot, ám a későbbiekben mindig bizonyítást nyert annak helyessége. A szerző szép ívvel ruházta fel a könyvét, amely a végső játszmában csúcsosodott ki igazán.
Ha az említett pár hiányosságot levesszük – melyek egy része az író iránti elvárásaimból fakad –, akkor egy valóban jól felépített, gondos munkával megtervezett történetet kapunk, amely tökéletesen ki tudja zökkenteni az embert a hétköznapok belesimult komfortjából."

Bla I>!
Sienna Cole: A köd után

Első könyvem az álnéven író magyar írónőtől. (Hogy miért van erre szükség?) Tehetséges munka. Olvasmányos. pörgős, izgalmas történet, szakavatott a sorozatgyilkosokkal kapcsolatosan. Unatkozni nem lehet, nekem is tetszett. Ugyanakkor a történet társadalmi beágyazottsága – kicsit hozzászokva Nesbo, Indridason és Mankell színvonalához – nem kellő mélységű – ezért a levonás.

AnneLGreen I>!
Sienna Cole: A köd után

2019 novemberében az Olvass Anne L. Grennel kihívás kapcsán olvastam a könyvet, de ha nem lett volna kihívás könyv, akkor is sorra került volna. Imádom Sienna Cole könyveit.
Azt hiszem, ezután a történet után kijelenthetem: Sienna Cole a kedvenc magyar krimiíróm.
Sienna, ez a könyv mondjon bárki, bármit: fantasztikus! Nagyon jól felépített történet.
Két szálon és, két idősíkon fut a történet, de sejtettem, mire egybeforrnak a szálak a feszültség a tetőfokára hág. Alig tudtam letenni. Imádtam, ahogy azt is, hogy sok minden az olvasó fantáziájára van bízva, de nem mindent fed el a köd. Élveztem, hogy a nyomozókkal együtt rakosgattam a puzzle darabokat.
Az Elmejáték után nem tudtam, mire is számítsak, de nem csalódtam. Mike Marshall nagy kedvencem. A karaktere egyedi, izgalmas, tele szerethető vonásokkal. Örültem, hogy folytatódott a története, és hogy egyre jobban megismerhettem, de akinek ennél is jobban örültem az Miranda.
Bővült a kör Nelsonnal, akinek a szerepe nem elhanyagolható ebben a kegyetlen játszmában. Wade és Mike párosa briliáns ötlet volt. Remélem az írónő tartogat még nekik közös kihívást.
Mindamellett el kell mondanom, csodáltam Marion Brooksot. Leleményes elme volt.
Azt hiszem, bátran kijelenthetem, Sienna Cole az elmék nagymestere. A történeteit a karakterek kidolgozottsága, a történet gondos felépítése teszi lehengerlővé, valamint az, hogy Sienna szó szerint játszik az olvasók elméjével és türelmével.
Ezt a könyvet minden pszichológiai thriller és krimi rajongónak ajánlom.

Sienna Cole: A köd után

Sienna Cole mindig levesz a lábamról. Regényeiben tabukat, nehezen emészthető témákat szólaltat meg, és ezeknek izgalmas krimi témájában ad hangot. A köd után egy lélekjelenlétet igénylő, dinamikus történet. Nem unatkozhatunk az olvasása közben, egészen magával ragad, összetör és átjárja a lényedet. Míg olvasod, veled van, formál és tükröt tart eléd. Imádtam minden betűjét! Eleinte félrevezet, megkavar, teljesen a nyomozás részévé válsz. Egy rendkívüli elme mesterműve ez a regény!

Nehéz szavakba önteni azt, amit érzek, hiszen még mindig a hatása alatt állok. Felejthetetlen olvasmány, igazi mestermunka!

Bővebb értékelés a blogomon » https://barbyesakonyvek.blogspot.com/2019/11/sienna-col…

Regina_Elek>!

Az első sorozatgyilkos egy nyomozó életében olyan, mint az első szerelem: felkavarja, megőrjíti és padlóra küldi az embert.

pribrgre P>!

– Imádok veled dolgozni. Amióta ismerlek, folyton le vagyok égve és be vagyok baszva – forgatta a szemét Paulie.

Bla I>!

Ebben a világban mindennek pénzben vagy orgazmusban mérik az árát.

Green69>!

Az élete során mindenki fel tud mutatni legalább egy olyan embert,aki végzetes,sorsfordító hatás gyakorol rá.Valakit, aki miatt letérünk az addig biztosnak hit ösvényről…

pribrgre P>!

Mike Marshallnak rohadt napja volt. Na, nem mintha ez eltért volna a szokásostól. Általában három kategóriába sorolta a San Fransiscó-i rendőrség gyilkossági osztályának nyomozójaként eltöltött munkanapjait: szar, rohadt és kibaszottul rohadt.

BarbyMalik0112 P>!

A bűbájos maszk mögött egy megveszekedett szörnyeteg lakik.

BarbyMalik0112 P>!

A sötétség, az enyészet, a könyörtelen hidegség, ami mindenki mást halálra rémítene, számára ismerősnek és otthonosnak számított.

BarbyMalik0112 P>!

Az élet legtöbbször nem jelzi előre a nagy fordulópontokat. Hirtelen jönnek, mint az elsöprő erejű detonáció, és magukkal sodornak mindent, ami addig biztos volt.

pribrgre P>!

– Szóval arra vagy kíváncsi, ki vagyok – ismételte meg szórakozottan. – Az, aki tudja, hogyan kell tökéletesen kivitelezni egy sorozatgyilkosságot.

pribrgre P>!

Hirtelen átérezte, mi játszódhat le a nőkben, amikor kéretlen figyelmet kapnak, amikor valaki úgy mustrálgatja őket, mint valami hússzeletet a hentespultban, amikor egy tapló utánuk kurjant, hogy „megdöntenélek, mint Michael Phelps a világcsúcsot”.