Egy ​idegen a tükörben 22 csillagozás

Sidney Sheldon: Egy idegen a tükörben Sidney Sheldon: Egy idegen a tükörben Sidney Sheldon: Egy idegen a tükörben

Toby Temple és Jill Castle találkozása elkerülhetetlen volt. Mindketten megszenvedtek azért, amit elértek, és közben teljesen elveszítették önmagukat, magányos, kiégett emberekké váltak. Kapcsolatuk mindkettejük életébe visszahozta a színt: Toby sikeresebb lett, mint valaha, Jill pedig bosszút állhatott mindenkin, aki semmibe vette vagy kihasználta őt évekkel korábban.

Ekkor még egyikük sem sejtette, hogy a boldogság mennyire pillanatnyi, mennyire törékeny, és a múlt árnya mindig ott ólálkodik, hogy a lehető legváratlanabb pillanatban csapjon le.

A könyv első kiadása még „Szereposztó díványok” címmel jelent meg.

Szereposztó díványok címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1976

Magyar Könyvklub, Budapest, 1996
382 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635481497 · Fordította: Dobrás Zsófia

cicus61 P>!
Sidney Sheldon: Egy idegen a tükörben

Hát ez a könyv most nem jött be. Rettentően unalmas volt. Már a felénél jártam és még mindig nem történt semmi különös. Szerintem is ez a könyv inkább fiktív életrajz, mint akár romantikus, vagy más. Korrajznak is mondhatnám, hiszen egy régebbi korban játszódik. Ezért adtam két csillagot, jó körülnézni más korokban. A szereplőket nagyon nem szerettem.

Bencuska>!
Sidney Sheldon: Egy idegen a tükörben

Egyik nagy kedvencem volt kamasz éveimben.Azóta már meg is filmesítették.

fiszi>!
Sidney Sheldon: Egy idegen a tükörben

Bár nem annyira az én műfajom – a krimipolcon volt, de nem éppen krimi, inkább fiktív életrajz –, nagyon izgalmas könyv volt. Két, eléggé unszimpatikus ember volt a főszereplő, de mégis sikerült őket úgy ábrázolni, hogy bizonyos helyzetekben megértettem és sajnáltam őket.

Gabriel6 P>!
Sidney Sheldon: Egy idegen a tükörben

Hát nem csalódtam az íróban, ez is egy tipikus történet tőle.
Én kedveltem a főszereplőket is, főleg Toby-t. Ritka az a Sheldon könyv, ahol a fő-főszereplő férfi.
Nagyon életszerűnek tartom egyébként a történetet, teljesen emberiek a karakterek.
Már kb a történet háromnegyedénél tartottam, mikor rájöttem, hogy ezt már olvastam úgy húszonegynéhány éve. Onnan már beugrottak a lényeges dolgok, de ettől függetlenül nagy élmény volt, alig tudtam letenni.

mokus33>!
Sidney Sheldon: Egy idegen a tükörben

Végig izgalmas volt, annak ellenére, hogy a prológus a könyv elején a történet végét bizonyos szempontból már előre elmesélte, ennek ellenére az utolsó pillanatig nem tudtam összerakni, milyen lesz pontosan a lezárás.
Hasonlított egy Jackie Collins regényre, igaz, ez a könyv sokkal kidolgozottabb és összetettebb volt. A történet szereplői nem kedvesek és finom személyiségek, mégsem utáltam őket, inkább csak elborzasztott, hogy a pénz és a hatalomvágy milyen fontos szerepet tud betölteni némelyek életében.

Rooxy>!
Sidney Sheldon: Egy idegen a tükörben

Az első könyvem volt az írótól, ami nagy szerencse, mivel ennek hatásra a többi műve is érdekelni kezdett. És bizony szinte soha nem kellett még benne csalódnom. Nagyon jól megírt történet, amelyet egy percre sem lehet letenni, és bármikor újra tudnám olvasni.