Álarc ​nélkül 38 csillagozás

Sidney Sheldon: Álarc nélkül Sidney Sheldon: Álarc nélkül Sidney Sheldon: Álarc nélkül Sidney Sheldon: Álarc nélkül

Dr. Judd Stevensnek, a sikeres pszichoanalitikusnak alighanem élete legbonyolultabb esetével kell megbirkóznia: egy ismeretlen gyilkos észjárását kell megfejtenie. Ha kudarcot vall, akkor ő marad az első számú gyanúsított, vagy ő lesz a következő áldozat.
Egy betegét s az asszisztensnőjét már megölték. Talán egy másik páciens a gyilkos? Egy őrült? Mi táplálja benne az ölés vágyát?
Dr. Juddnak meg kell találnia az ártatlanság álarca mögé rejtőző gyilkost, még mielőtt az újra ölne. Nyomára kell jönnie a rejtett érzelmeknek, félelmeknek és vágyaknak, hogy előbukkanjon a bűnös igazi arca, álarc nélkül.

Eredeti megjelenés éve: 1970

I.P.C., Budapest, 2019
I.P.C., Budapest, 2003
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 963635247x · Fordította: Fazekas István
I.P.C., Budapest, 1997
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 963635071x · Fordította: Fazekas István

Cs_N_Kinga P>!
Sidney Sheldon: Álarc nélkül

Ez egy nekem nagyon tetsző krimi volt, bátran állíthatom a maiak között is megállja a helyét. A főszereplőnk elég nagy slamasztikába kerül, és már a saját épelméjűségét is kétségbe vonja, minden gyanú rá terelődik, főleg hogy egy mogorva rendőr is rá szeretné húzni a gyilkosságokat…., de nem minden és nem mindenki az aminek látszik. Jó könyv volt!
A krimi kedvelőinek bátran tudom ajánlani:)

gyuszi64>!
Sidney Sheldon: Álarc nélkül

2023/9, otthoni polc, 7/31 eddigi értékelés ($ 655)

Pörgős, hatásos pszicho-thriller, Judd Stevens pszihiáter üldöztetése és meneküléstörténete (miközben saját maga is lassan paranoiássá válik). Három jellemzőt említenék meg:
1. gyakoriak voltak a pszihoanalitikai betegtörténetek, de ezek a leírások a regény szerves részét képezték;
2. a szerző elég kíméletlen képet fest a bűnüldöző szervekről is;
3. a bűnügy megoldása kissé hirtelen, viszont valóságközeli (így a kedvemre való); a végső befejezés pedig (sajnos) nagyfinálé.
A szerző a legjobb első regény kategóriában kapta az Edgar Awardot ezért a könyvért (1970, 53 évesen!!). A bemutatkozás tényleg ígéretes volt, az akkori jövő pedig most már múlt: Sidney Sheldon a világ leggyakrabban fordított írójaként 1997-ben bekerült a Guinness Rekordok Könyvébe.

Pumukli82 >!
Sidney Sheldon: Álarc nélkül

Az eljén megijedtem, mert a pszichológiai része kicsit soknak tűnt. De haladt a történet és sok-sok csavar és információt tartogatott. Minden fejezetnél fordult a kocka. Volt benne jó zsaru rossz zsaru, nyomozás, zsákutcák, halottak, egyszóval pörgös fejezetek. Tetszett a főhős esendősége, hogy hibázott és magában és az elmeállapotában is tudott kételkedni.
Sajnáltam mert a vége nem volt akkora durranás mint amit várni lehetett de krimi kedvelőknek érdemes elolvasni.

BBetti86>!
Sidney Sheldon: Álarc nélkül

Az alapötletet érdekesnek találtam. Judd szimpatikus volt, akinek tudtam drukkolni. Mivel pszichiáter, még a szakmája is olyasmi, ami lekötött. Tetszett, ahogy a szerző folyamatosan tudta növelni a feszültséget. Soha nem lehetett tudni, honnan érkezik a veszély. Judd egyre rosszabb helyzetben van, egyre nagyobb a fenyegetettség. De kitől kellene félnie? A rendőrségtől, a gyilkostól, a betegeitől vagy éppen saját magától?
Kicsit csalódás is volt a történet vége, mert cseppet légből kapottnak éreztem. Addig arról a szálról ügyesen elterelte a szerző figyelmet, de a végére túl sok új szereplőt és kanyart tett bele, hogy meglepjen. Csak éppen én a logikus levezetéseket jobban szeretem, mint amikor a végén tesz bele egy csomó mindent, amiről addig nem tudtunk, és nagyon sok mindent korábban érdektelenné tesz.
A szerelmi szál se nyerte el a tetszésem. Pláne, amikor Judd plátóinak hitt szerelméről kiderült, hogy a nő még viszonozná is… egészen nevető görcsöt kaptam tőle. Azért annyi volt Sheldonban, hogy a sejthető, nagyon happy véget nem írta meg, csak a képzeletünkre hagyta.
Könnyed, olvasni is gyorsan lehetett, tipikus Sheldon-kötet.

kitti0313>!
Sidney Sheldon: Álarc nélkül

A korábban olvasott Sidney Sheldon könyvekhez hasonlóan ez a mű is letehetetlen, igaz a történetet kicsit sablonosnak éreztem. Könnyed nyári olvasmány volt, nekem a kedvencem az írótól továbbra is a Ha eljön a holnap maradt! :)

ChEebor>!
Sidney Sheldon: Álarc nélkül

Sidney Sheldon krimije egy ponyva, és nem is akar más lenni, de kategóriájában alapvetően a jobb alkotások közé tartozik. Ügyes kézzel megírt és jól összetartott cselekmény jellemzi. Nagyon tetszett, hogy főhőse pszichiáter, aki jól átlátja a dolgokat, de mégsem teszi a szerző nyomozóvá, hiszen rengetegszer hoz hibás és rossz döntéseket a kaland során. Cserébe azért a szituáció sem könnyű, elvégre elég nagy veszélyben van, olyan embereket öltek meg, akik fontosak neki, és ráadásul a nyomozást vezető rendőr egy régi személyes ellentét miatt nagyon rá akarja verni a balhét (bár mindennek ellenére látszólag igazságosan próbál nyomozni). Szóval az izgalmak adottak, Sheldon jól adagolja a feszültséget és az információkat is, minden eleme lényeges és mindenre értelmes választ kapunk a végére. Mindemellett a stílushoz szükséges túlzások és rossz dumák is relatíve működőképesek. Van egy pár randa dolog benne, de ezek alapvetően a korszellem velejárói voltak. Összességében nekem tetszett, tipikus, de mégis a jobbak közé tartozó krimi/thriller.

Gabriel6>!
Sidney Sheldon: Álarc nélkül

Ma álltam neki ennek a könyvnek, és már ki is olvastam. Egyszerűen nem tudtam letenni! Sheldon majd' minden könyvével így voltam eddig.
Miközben haladtam vele, volt egy olyan érzésem, mintha korábban már olvastam volna, de nem emlékeztem semmi részletre.
Nem ez a kedvencem tőle, de örülök, hogy megszereztem. Biztosan újra elő fogom venni később.

Kathleen>!
Sidney Sheldon: Álarc nélkül

A szokásos Sheldon-élmény. A cselekmény pörgős, minden fejezet vége egyre izgalmasabb, muszáj egyvégtében felfalni az egészet. Nyelvileg lehetne egy kicsit jobban kidolgozott, de a történet fordulatai kárpótolnak. (És néha a fordító volt nagyon gondatlan)

bookasticdude>!
Sidney Sheldon: Álarc nélkül

Háát nem a legjobb krimi volt amit olvastam, sokszor egy C kategóriás 80-as évekbéli amerikai akciófilmet idézett, ráadásul sok ilyen tényleg valószerű „ha nem dugsz meg gyorsan elmegy a maradék gyapotszedő eszem is” szöveggel.

etelkapivon>!

Az élet nagyon vékony cérnaszál,s egyetlen másodperc kérdése, hogy megszakadjon.

Kapcsolódó szócikkek: élet
etelkapivon>!

-Nincs olyan dolog, hogy normális. Minden ember magában hordozza a saját normalitását.

etelkapivon>!

A normalitás egyszerűen az a képesség,mellyel valaki alkalmazkodni tud a realitásokhoz.