A ​másik énem 13 csillagozás

Sidney Sheldon: A másik énem

– Nem tudhatod, mit hoz a holnap. Az élet olyan, mint egy regény, nem? Csupa izgatott várakozás. De csak akkor tudod meg, mi történik valójában, ha felütöd a következő lapot.
– Én pontosan tudom, mi fog történni. Semmi.
– De nem tudod biztosan, igaz? Minden nap egy olvasatlan oldal, Sidney, ami tele lehet fordulatokkal. S te csak akkor tudod biztosan, ha eljutottál addig az oldalig.
Ez gondolkodóba ejtett. Apám rátapintott a lényegre. Minden holnap éppoly ismeretlen, mint egy-egy új oldal valamely regényben. Befordultunk a sarkon, s mentünk tovább az elhagyatott utcán.
-Te mégis inkább az öngyilkosságot választanád, Sidney. Megértem. De fájna, ha túl korán csuknád be ezt a könyvet, s lemondanál a várakozás izgalmáról, s arról, hogy megtudd, mi történik a következő oldalon, azon az oldalon, amit magadnak kell megírnod. Ne csukd be túl korán a könyvet…
Tényleg korán akarnám becsukni?
Valami csodálatos dolog is történhet holnap.

Eredeti megjelenés éve: 1995

I.P.C., Budapest, 2007
362 oldal · ISBN: 9789636353193 · Fordította: Sinka Erika

Sidney Sheldon: A másik énem

Ez a könyv az én tévedésem volt. Megláttam a könyvtárban, a borítója nagyon tetszett. Elolvastam a hátulját, és nagyon félreértelmeztem, vagy nagyon megtévesztő a fülszövege. Gondoltam körbejárok egy depis-öngyis történetet, kíváncsian várva, hogy szabadul Sidney a „Pokol”-ból. Csalódottan vettem tudomásul, hogy ez egy öregember öntömjénező, dicsekvő életrajza. Lehet hogy sikeres volt az életben, de a története középszerű, az egyetlen dolog, ami bennem együttérzést keltett a második gyerekének születése és annak sajnálatos körülményei.

Kovács_Cintia_2>!

A televíziózás a művelődés eszköze. Valahányszor bekapcsolja valaki, már megyek is a másik szobába olvasni.

Kapcsolódó szócikkek: televízió
Kovács_Cintia_2>!

Fernando dél-amerikai akcentussal beszélt, s nemcsak elragadó fiatalembernek bizonyult, de intelligensnek is. Egy alkalommal, amikor meghívást kapott az Esti Show-ba, Johnny Carson piszkálni kezdte az akcentusa miatt, mire Fernando leállította.
-Ha valaki akcentussal beszél – mondta Carsonnak –, az azt jelenti, hogy eggyel több nyelvet beszél, mint maga.
A stúdióban lévők mind megtapsolták.

Kapcsolódó szócikkek: Johnny Carson