De ​Sade márki hitvese 23 csillagozás

Sibylle Knauss: De Sade márki hitvese

Renée-Pélagie de Montreuil 21 éves volt, amikor de Sade márki feleségül vette. Romantikus életről álmodozott, ehelyett állandó küzdelemben lett része: saját álmaival, férje szokásaival, a körülményekkel, anyjával. Három gyermeke született férjétől, akit rejtegetett a hatóságok elől, fedezett és befogadott minden botrány után.
Ki volt ez az asszony, aki de Sade márki hitvese lett? Frivol volt vagy naív, vagy őt magát is szexuális megszállottság hajtotta? És e házasság fényében milyennek mutatkozik maga de Sade? Képes egyáltalán a szadizmus „névadója” szeretni valakit? Mindenesetre a Bastille-ból, ahol a legsokkolóbb műveit írta, feleségének érzelmes leveleket küldözgetett. És akkor miért hagyta el őt az addig jóban-rosszban mellette kitartó és fiatalságát neki feláldozó asszony, amikor végre kiszabadult? Lebilincselő regény egy hírhedt férfi izgalmas sorsú asszonyáról.

Illia, Budapest, 2008
326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638714879 · Fordította: Tihanyi Vera

Timcsibaba77>!
Sibylle Knauss: De Sade márki hitvese

Alaposan a földhöz csapott. Megvallom őszintén, sokáig bizakodtam, hogy ez egy kitalált történet, de oly sokszor tapasztaltam, a legjobb író, maga az élet. Bizony ez az elfajzott alak nagyon is valós lény volt, de Sade márki beleírta magát a történelem lapjai közé. Feleségét csak szánni és sajnálni tudtam, hogy annyi éven át hűséggel, odaadással, és megannyi megbocsátással szerette férjét. Igazi történelmi regény volt. Most annyira felkorbácsolódtam, hogy következő mélységére is kíváncsi lennék ennek a Gonosz alaknak, mégpedig az írására, Szodoma 120 napjára, amit olvasni fogok. Kíváncsivá tett, mitől volt elfajzott, leszólt, szexuális megszállott bűnöző ez a márki. Muszáj lesz utána kutakodnom:) Ez az igazi történet, könyv, ami olthatatlan tüzet lobbant az emberben, a tudás szomját.

Szimirza>!
Sibylle Knauss: De Sade márki hitvese

Sokkal jobb volt, mint amire számítottam, és nem csak jobb, hanem teljesen más is. Nem egy száraz tényeket feltáró történelmi regény, hanem egy érzelmekkel, szenvedéllyel és szenvedéssel teli történet, amelynek a központjában egy kitartó nő áll.

bmbm>!
Sibylle Knauss: De Sade márki hitvese

Kellemesen meglepődtem, hogy milyen olvasmányos történet. Nem szoktam történelmi témájú regényeket olvasni, szóval kezdetnek tökéletes volt. Kifejezetten tetszett, hogy mindentudó elbeszélője van, már kicsit unom az első szám első személyben írott történeteket. Viszont a borítója nem nyerte el a tetszésemet, ezért csak 4,5 csillagot kap.

Kultúrtárs>!
Sibylle Knauss: De Sade márki hitvese

A könyv várakozásomon felül olvasmányos volt. Nagyon találó a borítón olvasható mottó: „Különös idők – különös asszonyok”. A XVIII. századi Franciaország, és egy olyan férfi élete, akit a nevéből kialakult fogalom, a szadizmus tett világszerte ismertté. A könyv főszereplőj mégis a neje, de Sade markiné, aki 21 évesen lesz a márki felesége, és esküjéhez valamint férjéhez hűen kitart mellette jóban, rosszban. Cselekményekben bővelkedő, különös könyv egy különös időben élő különleges asszonyról.

Topicica>!
Sibylle Knauss: De Sade márki hitvese

Egy rendkívül izgalmasan megírt asszonyi sors. Érezhetően ragaszkodik a bizonyított tényekhez, többször érezzük, sok dolog örökre titokban maradt. Amennyira hiányoltam néha a „szaftos” részeket, annyira örültem neki, hogy nem megy át pletykaregénybe és kitalációk tényszerű leírásába.

p_m_linda>!

Az alacsony származású anyákkal ellentétben ő nem maga fogja nevelni gyermekeit. Majd a dadák. A gyermekeket nem fogja majd szoptatni, amitől neki is, mint minden hozzá hasonló előkelő nőnek, folyton begyulladnak a mellei. És soha nem fogja fürdetni meg ágyba tenni a gyerekeit. Ha megbetegszenek, nem ő virraszt majd mellettük. És ha éjjel rosszat álmodnak, dadájuk ágyába akarnak majd bebújni, vagy ha megütik magukat, az ő karjukban vigasztalódnak. Az ő anyai feladata, hogy szigorúan betartassa a rendet, és legjobb tudása szerint irányítsa a dadákat és a nevelőnőket.

Qwerf>!

Azt beszélik, hogy Charenton már nem a régi. Új módszerekkel kezelik az őrülteket, például megengedik nekik, hogy színdarabokban játsszanak. Ugyanis abból indulnak ki, hogy amennyiben a művészet magában hordozza az őrület csíráját, akkor maga az őrület is képes művészit alkotni, és ennek segítségével a zavarodott elmét felszabadítani.

Türkiz>!

Az unalom a legnagyobb szerencsétlenség, ami az embert érheti.

62. oldal (Illia, 2008)

p_m_linda>!

Amikor Gaudemar abbé végigtekint a gyóntatószék előtt várakozók kígyózó során, reménytelenség vesz rajta erőt, és ez teljességgel kimeríti. Hát nem mindig ugyanazzal jönnek hozzá? A világ bűneivel. Mint a boltosok, néha ő is szeretné a gyóntatószékre kitenni a táblát: „Zárva”.

p_m_linda>!

Hiszen minden rosszfiúnak szüksége van egy nőre, aki megbocsát neki, és bármit tesz is, szereti.

risztyke>!

Hát nem tudjuk mindig, mi leselkedik a boldogságunkra? Nem jelzi a szívünk jóval azelőtt, hogy bárki figyelmeztetne bennünket? Honnan a szorongás, honnan a sötét gondolatok, amelyeket ideig óráig el tudunk hessegetni, de mindig ott szunnyadnak valahol a tudatunk legmélyén, és csak a megfelelő pillanatra várnak, hogy amikor nem vagyunk elég éberek, teljesen a hatalmukba keríthessenek? Többet tudunk, mint amennyit önmagunknak bevallunk. Csak jól oda kell figyelnünk, és akkor minden világosan megmutatkozik, a legrejtettebb dolgok leginkább. De mi nem viseljük el azt, amit látunk. A leghalkabb belső hang mindig megsúgja, mi az igazság. Ez a kis hang tisztán és világosan szól hozzánk, de mi inkább nem hallgatunk rá.