Érinthetetlen? 168 csillagozás

Sibel Hodge: Érinthetetlen?

Maya és Jamie évfordulójukat ünneplik, és Maya izgatottan várja, hogy párja hazaérjen az ünnepi vacsorára. Ekkor kopogtatnak az ajtón. A rendőrség az. Jamie felakasztotta magát az erdőben.
Halálát öngyilkosságnak vélik, de Maya nem hiszi, hogy Jamie önkezével vetett volna véget az életének. Úgy érzi, valami nincs rendjén. És valaki figyeli őt. Valaki pedig mindent megtesz azért, hogy eltitkolja, mit tett Jamie a halála előtt.
Maya gyászát gyanakvás váltja fel, és nyomozni kezd, hogy mi történt a Jamie halálát megelőző hetekben, a nyomok pedig a „Nagy Ház” nevű helyre és annak szörnyű titkaihoz vezetnek. Olyan titkokhoz, amelyek megőrzéséért egyesek mindenre képesek. Akiket szoros szálak fűznek az elithez, akik érinthetetlennek hiszik magukat.
Maya veszélyes döntés előtt áll. Mennyire áll készen, hogy felfedje az igazságot?

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kristály pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
440 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634576426 · Fordította: Sziklai István · Illusztrálta: Zsibrita László
440 oldal · ISBN: 9789635614233 · Fordította: Sziklai István
440 oldal · ISBN: 9789635614240 · Fordította: Sziklai István

James Taylor (Jamie) · Maya Morgan · Mitchell

klara_matravolgyi>!
Sibel Hodge: Érinthetetlen?

Ez egy nagyon súlyos történet az érinthetetlenekről, akik ott ülnek fenn, országokat képviselnek, VELÜNK azonosítják őket, és szabadidejükben mocskos pedofil állatok. És megússzák.

Sibel Hodge: Érinthetetlen?

Sokszor elfelejtjük, hogy egy könyvnek automatikusan van politikai, társadalmi vetülete is, (amire az írók nem egyszer rá is „játszanak”) ezáltal válhat egy krimi lényegesen többé, mint egy egyszerű vérfürdő. Ilyen Sibel Hodge pszicho-thrillere is. Betekintés ad a romlottság mélységébe. A gyermeki lélek elpusztítása, avagy a bántalmazás nyomorúságos meséje, ahol a pénz beszél és hallgatást vásárol. A zavaró események sorozatának kibontakozása után, a cselekmény robbanásszerűen a sötét befejezésben csúcsosodik ki, tökéletesen illeszkedve ehhez a durva meséhez. Erős érzelmeket kiváltó könyv, de sajnos az ilyen események manapság nagyon is a társadalom részét képezik. Feltárja a bántalmazás kérdéseit, valamint azt, hogy egy nemzet mennyi erőforrással rendelkezik az atrocitások leplezéséhez, a hatalom és a gazdagság homlokzata mögött. A gyermekbántalmazásról szóló történetek soha nem lesznek könnyű olvasmányok, de azok megismerése segít kiemelni egy olyan kérdést, amelyet oly gyakran a szőnyeg alá sepernek. Csak remélni tudom, hogy a való világ ezen elbutult perverz démonai, végül a pokol legmélyebb és legsötétebb mélyedései felé találnak majd utat.

cicus61 P>!
Sibel Hodge: Érinthetetlen?

Hát rég olvastam ennyire borzasztó könyvet. Nemcsak azért mert nem tetszett a könyv, hanem azért a sok borzalomért, amiről szól a történet. Az a szomorú, hogy ez is megtörténik a világban mindenhol, mindig és sajnos tényleg nem tesznek ellene semmit. Alig bírtam legyűrni, annyira utáltam.

ap358 P>!
Sibel Hodge: Érinthetetlen?

Női pszichothriller. Azt hiszem, sokaknak ez a jelző vonzó, míg másoknak taszító. Mintha egy kategória lenne, hogy ezt kiknek kéne olvasni, ki vegye meg. Márpedig ha nem Maya, egy nő lenne a könyv főszereplője, hanem egy megtört férfi, aki elveszíti a menyasszonyát, akkor méltán foglalná el helyét sokak könyvespolcán Stieg Larsson Millenium sorozata, vagy Lorenzo Carcaterra Pokoli leckéje mellett. És ezzel el is mondtam mindent. Többet is, mint kéne.
A fülszöveg egy egyszerű nyomozás, az öngyilkos vőlegény rejtélyét ígéri, de ennél sokkal többet rejt. Erkölcsöket, társadalmi szerepeket, a rendszer működését és politikát. Utóbbit nem kis mennyiségben, ami nagy-nagy előnye a könyvnek. Ahogy az is, hogy a cselekmény nem rugaszkodik el a valóságtól, Maya küzdelmét, félelmeit és várakozásait reálisan mutatja be, ahogy a végkifejletet is. Borzasztóan elszomorító, hogy a valóságban is így működne minden, ha valaki fel szeretne lépni az igazságért.
Az utolsó pár fejezet az, ami talán csak az olvasó kedvéért született, de addig minden húsbavágó. Nem hiába jelezte az írónő, hogy a történet habár kitalált, valós perekre és vádakra építkezik.
A cselekményről nehéz spoiler nélkül írni, pedig hosszasan lehetne beszélni a történetről.
A könyv felépítését tekintve több nagyobb fejezetre oszlik. Az elsőben egyszerre olvashatjuk Maya részeit a jelenben, és a vőlegényéét a múltban. A továbbiakban a nyomozás kap nagy szerepet, és a sötét valóság, ami körülveszi Mayát, az országot, és amit cseppenként ismer meg.
A könyv története napokig beleitta magát a fejembe, és utána nehéz szájízzel kezdtem bele bármi másba. Még több Sibel Hodge könyvet szeretnék. Ha lehet, az összest!

kratas P>!
Sibel Hodge: Érinthetetlen?

Ritka gyomorforgató egy történet, leginkább azért, mert ahogy a végén a szerző írja is, az ihletet megtörtént eseményekből kapta.
Nem igazán találok rá szavakat, a címkék között ott van minden, pedofília, gyermekek molesztálása, nemi erőszak, pszicho-thriller. És mindegyik főszereplő egy igazi hős.
Remek könyv volt, de – színpadias kijelentést teszek – nem szeretnék rá emlékezni.

Leliana>!
Sibel Hodge: Érinthetetlen?

Adott egy remek, sajnos aktuális és nagyon fájdalmas téma, egy pocsék kivitelezés, egy halott és egy nyafogó főhős, egy rém sablonos befejezés, meg egy kötekedős olvasó.
Amennyire érdekes, feszített, izgalmas lehetett volna, annyira volt gyötrelmes és unalmas. Értem én, és gondolom, bárki más is, hogy milyen elveszíteni valakit a nagy nap előtt: szörnyű. Ha egyszer elmondják, ráerősítenek, akkor is felfogom, nem szükséges hozzá 300 oldalon keresztül taglalni. Ami szegény Jamie-vel történt, szinte egész életében, az is rettenetes. A gyermekkori eseményekhez érzéssel nyúlt a szerző, ezek a részek „tetszettek” is, amennyire ez jelen esetben elképzelhető. Viszont, és itt is van valami, ami számomra elképzelhetetlen spoiler Innentől szemöldökfelvonva olvastam, a végén pedig nagyon dühös lettem. Miért kellett ezt így befejezni? spoiler

Katica_98 P>!
Sibel Hodge: Érinthetetlen?

A politika nagyon mocskos dolog. A hatalom mindent megtehet. Fel vagyok háborodva! Igaz, ez túl gyenge kifejezés ahhoz amit érzek. Nem is tudom szavakba foglalni. Kemény történet a gyermekbántalmazásról. Miket kell átélniük ártatlan gyermekeknek, hogy a magas pozícióval rendelkező kretének kiélhessék buja vágyaikat! A történetről nem lehet szépen írni, mindvégig az erőszakról, a brutalitásról olvashatunk. Az igazságszolgáltatás a nagyhatalom kezében van. De akkor mit kell tenni, hogy ezeket az aljas cselekedetek elkövetőit megtorolják? Magáról a történetről csak cselekményekkel együtt lehetne írni, és akkor nem volna izgalmas azok számára, akik szeretnék elolvasni a könyvet. Mindezek ellenére nagyon tetszett!

Hópárduc P>!
Sibel Hodge: Érinthetetlen?

Nagyon tetszett ez a könyv!
A történet borzasztóan szívszorító és szomorú. Borzalmas, hogy egyeseknek mennyi mindent „szabad”, mennyi mindent megtehetnek, csak mert azok, akik.
Tetszett a kettős szemszög, bár Jamie részéről ez visszaemlékezés volt, séta a múltban. De, kellett ez, ahhoz, hogy mindent megértsünk.
Mayat nagyon sajnáltam.
Sajnálom, hogy rá kerül a női pszicho-thriller elnevezés, mert bár egy nőről szól leginkább a történet (vagy mégsem?), talán emiatt sokan nem olvassák el….

KönyvMoly_1989>!
Sibel Hodge: Érinthetetlen?

Nem tudom nem kedvencelni ezt a könyvet, és nem tudok nem undorral gondolni rá.
Megbotránkoztató, megrázó történet molesztálásról, pedofíliáról, és arról, hogy egyesek mindent (?) megúszhatnak.
Nagyon aktuális. Nagyon nyers. Nagyon ajánlott!

turanett P>!
Sibel Hodge: Érinthetetlen?

Hihetetlen és hátborzongató. Nagyon letaglózott. Ahogy haladtam előre és megismertem Jamie történetét, egyből a Pokoli lecke című film jutott eszembe. Igaz, ott javítóintézetben játszódott a történet, itt pedig árvaház, a a végkifejlet ugyanaz. Annyira szörnyű volt, hogy ugyan drukkolok Jamienek, de tudom, hogy meghalt, hiszen ezzel kezdődik a könyv. Annyira nehéz értékelést írni, úgy hogy ne lőjek le semmit.
Mire is jó egy árvaház, tele kisfiúkkal? Értük nem áll ki senki, senki nem keresi őket. Szerencsére nem volt részletezve semmi, de még így is szörnyű volt olvasni.
Azon is elhűltem, hogy mennyire elharapódzott a korrupció a világban. Sajnos ez a való életben is így van, hogy akinek pénze van, az bármit megtehet és bármit eltusolhat.
Nagyon brutális, és nagyon jól megvan írva.

mate55 >!

Abban van valami egészen rettenetes, valami sátáni, ha azokat kínozzák, akik soha nem bántottak senkit, akik nem is védekezhetnek, akik teljesen ki vannak szolgáltatva, és akik sem támadó fegyverekkel, sem védelmi eszközökkel nem rendelkeznek.

Könyvmolyképző KU>!

Négy éve éltem Denby Hallban, amikor közölték, hogy az otthont be fogják zárni. Mindenki izgatottan találgatta, hogy vajon hova kerülünk. Elképzeltem mit hoz a jövő. Hogy az új helyen majd kinéznek és örökbe fogadnak. Nem is sejtettem, hogy egyenesen a pokolba küldenek.

Kapcsolódó szócikkek: James Taylor (Jamie)
Könyvmolyképző KU>!

– Na, gyerünk! Irány a zuhanyzó! – A kezével finom, noszogató mozdulatokat tett, ő pedig leült a padra, egyik lábát keresztbevetve a másikon.
Kővé dermedtem. Denby Hallban sosem vetkőztünk le a személyzet előtt. Ahogy Barker nézett, az valahogy más volt, és nyugtalanított.
– Vetkőzz le, fiú! Már oda van készítve a szappan.

Mónika_T P>!

Ó, a terror elleni háború! Ez a legeslegnagyobb hazugság. A valódi háború az igazság elleni háború!

Kapcsolódó szócikkek: Mitchell
mate55 >!

Végül elővettem az egyik önsegítő művet, Deepak Choprától a Kvantumgyógyítást, és magammal vittem a kanapéra.

Kapcsolódó szócikkek: Deepak Chopra
Panni154>!

Csak mert nincs sok pénzünk, az nem jelenti, hogy nem szerezhetünk élményeket a világban, mondogatta.

Panni154>!

– A média a tömegek ellenőrzésének egyik eszköze. Átmossák az agyunkat az ő szándékaik szerint, hogy a közvéleményt egy bizonyos irányba hangolják. A hazugságok terjesztésének bizniszében utaznak. Hazugságokban és leleplezésekben. És ha megállás nélkül ismételgeted a hazugságokat, az emberek el fogják hinni, és azután ez válik igazsággá. A közvélemény pedig nem fogja megkérdőjelezni, mert hiszen ott áll feketén-fehéren az újságokban, és ott látják a híradókban!

Mónika_T P>!

Hogy mennyire féltem, rettegtem, hogy nagyon, nagyon egyedül vagyok. Hogy nem tudtam, miként legyek többé önmagam, mert senki nem akarta azt, aki én vagyok

Mónika_T P>!

De míg az ideérkezésemkor szívesen merültem el a könyvekben, hogy így meneküljek el az itteni léttől, mostanra féltékeny lettem a könyvek szereplőire, mert azok bárhova mehettek, bármit megtehettek, bárkik lehettek, és ettől a haragom csak még sistergőbb lett, mert én nem tehettem egyiket sem.

Mónika_T P>!

Rengeteg vér tapadt a kezemhez.
Bűnös voltam tömeggyilkosságban. Telítődtem bűnnel. Egy csaló voltam. Egy csődtömeg. Egy hazugság.
Pokolra való bűnös. És talán éppen oda tartottam. Végül. És talán, amikor odaérek, megszabadulok a szívemben lakozó szellemvárostól, és az árnyak végre nem hívogatnak többé elhagyatott helyekről.

Kapcsolódó szócikkek: Mitchell