40. legjobb életmód könyv a molyok értékelése alapján

48 lecke a kiegyensúlyozott élethez

Félsz?
Tartasz ​valamitől?
Szorongsz?
Shunmyo Masuno könyvéből kiderül, hogy aggodalmaid többsége egyszerűen nem igazolódik be.
Gondolj bele: hányszor fordul elő, hogy a mindennapjaidat megmérgezi egy rossz sejtelem, de amitől féltél, végül nem következik be!
Az életedet jobbá, szebbé, élvezetesebbé teheted pusztán azzal, hogy megszabadulsz felesleges félelmeidtől.
• Ne hasonlítsd magadat másokhoz – a nyugtalanságod oroszlánrésze máris elillan;
• Szabadulj meg a felesleges dolgoktól, a lehető legegyszerűbb életet éld;
• Ne keresgélj, ne rohanj, ne hagyd, hogy megszállottságok legyenek úrrá rajtad;
• Értelmezd pozitívan a dolgokat – egyedül rajtad múlik a döntés, hogy boldog vagy, vagy boldogtalan;
• Ne áraszd el magadat túl sok információval;
• Szállj ki a versengésből – a zen így kerüli a stresszt;
• Aggódás helyett inkább cselekedj – ezáltal kétségtelenül jobbra fordulnak a dolgok.
Ez a könyv eszköz,… (tovább)

Eredeti cím: Shinpaigoto no kyūwari wa okoranai

Eredeti megjelenés éve: 2022

XXI. Század, Budapest, 2022
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635682140 · Fordította: Laik Eszter

Shunmyo Masuno: Nyugalom 48 lecke a kiegyensúlyozott élethez

A könyv címe és borítója már ad egy pozitív érzést, a tartalma pedig olyan útmutatást , ami mindenképpen hasznos a mindennapokban.
A szerző gondolati világa eltér a nyugat szemléletétől, de szerencsére minden tanulható. A belső elcsendesülés szükséges ahhoz, hogy igazán tudjunk figyelni önmagunkra, a gondolatainkra.
„ Nem kell közömbösnek maradnunk, ha intenzív érzelmek, erős gondoltok lepnek meg bennünket. Egyszerűen engedjük át magunkat a sodrásunknak, ahogy felbukkannak, majd eltűnnek.”
Nagyon sok értékes és megfontolandó tanácsot ad a múlttal, a jelennel,és a jövővel kapcsolatban. A mai rohanó világban mikor kezdjük úgy a reggelt, hogy csak nézem a természetet, és igyekszem meglátni a reggeli létező csodát? Mikor figyelek oda az étkezésnél csak az ételre? Mikor ügyelünk a légzésre? Rengeteg kérdésre ad választ, olyanra is, amire szinte sosem gondolunk.
Minden útmutatás teljesíthető, hisz nem kell egetrengető dolgokra gondolni.
Számomra mind az 5 fejezet nagyon hasznos volt, ám a második rész fogott meg talán a legjobban. Természetesen egy hónap múlva lehet, hogy már egy másik fejezet lenne rám nagyobb hatással.
„ Mindennek alapját a hála és a megbecsülés adta.
Mára azonban fokozatosan elveszett az ehhez való érzékünk, és úgy tűnik, egyre énközpontúbb, önzőbb társadalomban élünk.”
Ez a kis könyvecske a bölcseletiivel olyan, akár egy Biblia a mindennapi élethez, a mindennapi belső jóléthez.

Kabódi_Ella P>!

Shunmyo Masuno: Nyugalom 48 lecke a kiegyensúlyozott élethez

„A kedves beszéd a szeretetteljes lélekből fakad, ennek magva pedig a könyörület. Tanuljuk meg, hogy a kedves beszéd képes megváltoztatni a világot.”

Shunmyo Masuno egy buddhista templom főpapja, ugyanakkor egyetemi professzor, és kerttervező. Amikor a nyugalomról beszél, pontosan tudja, miről és hogyan kell szólnia. Készséggel elhittem minden szavát, de azt gondoltam, az ő életmódjával kicsit könnyebben megy ez, mint nekünk itt a messzi Magyarországon.

Az viszont tény, hogy amíg a Nyugalom című könyvet lapozgattam, lecsendesült bennem a vihar. A jellegzetesen japán rajzok megtették a hatásukat, és így a szavak is utat találtak hozzám. Pedig nincs benne semmi égrengető újdonság, csodamódszer pláne nincs. Pusztán arra buzdít minket, hogy a mindennapi életünkben próbáljuk meg a legjobbat kihozni magunkból. Persze nem a mi nyugati kultúránk versengős-eltaposós értelmében gondolja ő ezt. Egészen más oldalról közelít, elsőre talán ábrándosnak tűnhet, de valójában elég logikus.

Mindannyian békésebb életet szeretnénk, de ez áldozatokkal jár, és színtisztán döntés kérdése. A társadalmunkat, a hagyományokat, a szokásokat nem változtathatjuk meg, egy csapásra különösen nem. A változás mindig az egyénben kezdődik, és ha nem is ellenállhatatlanul ragályos, hatással sok mindenkire lehet a környezetünkben.

Jó szívvel ajánlom ezt a lágy, békés hangulatot sugalló kis kötetet. Az illusztrációk megannyi édes, imádni való egyszerűségek, már ezzel megnyugtatóan hat a szemre és a lélekre egyaránt. Amondó vagyok, nincs olyan ember a földön, akinek ne jönne jól még egy kis zen.

Eredeti bejegyzés a blogomban:

dontforgettosmileandread P>!

Shunmyo Masuno: Nyugalom 48 lecke a kiegyensúlyozott élethez

Gyönyörű ez a könyv… De! Sajnos számomra nem volt akkora elsöprő siker, nem adott nagy olvasmányélményt.
Vallom, hogy nincs rossz könyv, csak olyan , ami nem nekünk íródott.
Nem mondom, hogy nem szerettem . Mert szerettem. Tetszett. De nem volt meg a flow élmény . Olyan „aranyos kis könyvecske.”
Olyan érzésem volt, mintha ezeket már olvastam volna. Jórészt ez így is volt. Az elmúlt években nagyon sok hasonló témájú könyvvel ismerkedtem meg. Igyekszem elsajátítani ezt az életvitelt, szemlélet, mert példaértékű. Törekszem rá. De pont ez az, amit egy élet során folyamatosan tanul az ember. Gyakorol.
S itt ezt éreztem kevésnek, nem adott annyi mindennapi életbe is beépíthető praktikát, mint más könyvek.
Csodálatos a kiadás, tényleg szépek benne a képek és illusztrációk. De inkább több leírás, képeket pedig nézek hozzá….
Örülök, hogy olvastam, mert nagyon kíváncsivá tett.
Gazdagodtam, de picit alulmaradt nálam. Vagy csak én vártam tőle túl sokat ?

millalilla013>!

Shunmyo Masuno: Nyugalom 48 lecke a kiegyensúlyozott élethez

Jó volt, de azért nem a legjobb.
Jó pár gondolatot, technikát hasznosnak éreztem.
De sokszor nem értettem az összefüggéseket, a példákat, párszor olyan érzésem volt, mintha egy unatkozó, elmélkedő idősember gondolkodását hallgatnám. Amivel persze nincs baj, de néha kicsit fura volt.
Meg sokszor nem az én korosztályomnak szólt a kötet, hanem az idősödő, nyugdíjas embereknek. Meg annyi-annyi ilyen irodás, üzleti példa volt, amikkel sajna nem tudtam mit kezdeni.
Az nagyon tetszett, hogy nemcsak távolkeleti tanmeséket, példákat hozott fel, hanem azért más kultúrából is mutatott be példát egy-egy zengóra meg gondolatra.

tamachan>!

Shunmyo Masuno: Nyugalom 48 lecke a kiegyensúlyozott élethez

Kétségtelenül gyönyörűen illusztrált kötet ez – már a képek nézegetése is nyugalommal töltheti el az embert –, illetőleg maga a kiadás is igényes, azonban az elején tartottam tőle, hogy ez a tartalmi minőség kárára lesz. Alapvetően kellemesen csalódtam, de ha kritikus szemmel kell néznem, nem nyújt sokkal többet, mint más önsegítő könyv. Az üzleti irány, amit helyenként felvett, engem kifejezetten untatott, viszont beismerem, hogy az olvasás nem egy olyan időszakban ért az életemben, amikor ez az aspektus releváns lett volna. Mindazonáltal, szerintem kifejezetten érződik rajta a „japánosság”, a japán gondolkodásmód és és lelkivilág, ezért mindenképpen ajánlanám azoknak, akik szeretnének jobban elmélyedni a témában.

BertaPalikSzilvi P>!

Shunmyo Masuno: Nyugalom 48 lecke a kiegyensúlyozott élethez

Ez a könyv csodálatos, kívül és belül egyaránt. Nagyon szerettem olvasni, nézni a képeket benne és egész biztos vagyok benne, hogy még sokszor forgatom majd.
Életemnek pont egy olyan szakaszában vagyok, amikor úgy érzem a fejem felett a hullámok összecsapnak, és ezek a leckék kicsit segítettek a lelkem megnyugtatni.
Öt nagyobb részre van osztva a kötet, nekem most leginkább az elsőre és az utolsóra volt szükségem.
Az első a szorongás féken tartásáról, míg az utolsó az aggódásról szól.
A könyv végén találunk egy útmutatót a kötetben olvasható zen szólásokhoz.
Hasznos kis könyv, amely ebben a rohanó világban segít elcsendesedíteni az elménket.

fannislibrary P>!

Shunmyo Masuno: Nyugalom 48 lecke a kiegyensúlyozott élethez

„Szerintem eddig ez a legjobb önsegítő könyv, ami a kezembe akadt. Szép, informatív és hasznos, nincs túl bő lére eresztve. Rövidek és emészthetőek a fejezetek, nem éreztem azt, hogy le kellene tennem ahhoz, hogy felfogjam a leírtakat. Csupa-csupa gondolatébresztő tipp van benne, amelyek alkalmazásával tényleges eredményeket érhetünk el.
Egyetlen negatívumként talán azt tudnám felhozni, hogy az esetek többségében csak egy szűk réteggel példálózik az író (általában az üzleti szférában dolgozókkal), ezzel pedig nem feltétlenül értek egyet, de ezen kívül tényleg egy rossz szavam sincs rá.”

Bővebben:

Shunmyo Masuno: Nyugalom 48 lecke a kiegyensúlyozott élethez

Mi más is tűnhetne hitelesebbnek, mint hogy egy zen szerzetes írjon könyvet a nyugalomról?

Nekem sem kellett több az olvasásához annál, mint hogy az elődjét nagyon szerettem, s nem is csalódtam benne. Remek tanácsokat kap az ember a szorongást okozó dolgok csökkentéséhez, egy egyszerűbb, boldogabb élet kialakításához.

Én képes lennék a szerzőtől még tucatnyi kötetet elolvasni, hogy minél jobban rögzüljenek a tanításai, s minél inkább képes legyek az életem átalakítására. Nem fog ártani, ha időnként újra és újra átpörgetem majd, szóval öröm, hogy a polcomon lehet.

Bővebben itt fejtettem ki a gondolataimat, és képeket is mellékeltem a kötet belvilágáról:

XXI. Század, Budapest, 2022
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635682140 · Fordította: Laik Eszter
Kkatja>!

Shunmyo Masuno: Nyugalom 48 lecke a kiegyensúlyozott élethez

Hasznos kis napi leckék voltak ezek, bár nekem az előző Zen kötet jobban tetszett, ebben sokkal több volt az üzleti élet szereplőinek szóló tanács, ami bennem kicsit távol van az igazi zen szellemtől, bár igaza lehet, nekik sokkal nagyobb szükségük is lehet ezekre a gondolatokra és állapotok elérésére, mint a többi szegmensben aktív embereknek.

Könyves_polc>!

Shunmyo Masuno: Nyugalom 48 lecke a kiegyensúlyozott élethez

Ez a kötet Buddha szemléletével megtanít nyugodtan, nyugalomban élni és kiegyensúlyozott életet kialakítani a mindennapjainkban. Nagyon mély és elgondolkodtató tartalommal, illetve tanítással bír. Megtanít hálával tekinteni a kora reggelek szépségére, csodálni a természet adta szépséget és megélni minden pillanatot.

Bővebben: https://blankakonyvespolca.blogspot.com/2023/01/shunmyo…

Joó_Katalin_Kata>!

Ha valaki leragad a múltnál, az arról árulkodik, nincs elég önbizalma a jelenben.

shadowhunter1975 P>!

Nézzük tárgyilagosan: legtöbbször árnyaktól rettegünk.

10. oldal - előszó

Szösszenet P>!

Tanulj meg hálás lenni, hogy minden munka, amit elvégzel, mások támogatásával valósulhat meg.

Annamarie P>!

Még a csorba tálka is cseresznyefa volt egykor a Josinó-hegyen.

Csak légy, aki vagy.
Ne foglalkozz olyan dolgokkal, amelyekre nincs ráhatásod.

Boglinc P>!

Leginkább talán a nyilvánvaló dolgokért való háláról feledkezünk meg az életben.

fannislibrary P>!

Ne a körülményeid befolyásolják, hogyan éled az életed.
Ahogyan élsz, az hasson arra, hogyan fogadod a körülményeidet.

shadowhunter1975 P>!

Értékeld azt is, ami természetesnek tűnik –
Így rájössz majd, hogy a boldogság a jelen pillanatban keresendő

Szösszenet P>!

Mindennek alapját a hála és a megbecsülés adta.

Joó_Katalin_Kata>!

Fordítsd hát a figyelmed a kintről a bentre, és a győzelem és vereség kérdése menten lényegtelenné válik.