Az ​internet olyan, mint a pocsolya (KönyvTárs) 33 csillagozás

Shona Innes: Az internet olyan, mint a pocsolya

Ha ott egy megbízható illető,
kihúz, ha kell, a pácból minket ő,

és vigyáz rá, hogy el ne kóricáljunk,
gyanús lényekkel nehogy szóba álljunk,

úgy roppant mulatságos micsoda
az internetnek hívott pocsolya.

Varró Dániel fordítása

Nehéz élethelyzetekkel nemcsak a felnőttek, hanem a gyerekek is küzdenek nap mint nap. És bár a problémák hétköznapiak, a megoldások hogyanja már korántsem olyan egyszerű. SHONA INNES, ausztrál klinikai és törvényszéki pszichológus maga is hosszú évek óta segít bajba jutott gyerekeknek, hogy feldolgozhassák traumáikat. KönyvTÁRS-sorozatában közérthetően, a legfiatalabbak nyelvén jár körül egy-egy fontos témát, mint a barátság, az élet elmúlása, a játszótéri helyzetek vagy az internet használata. AGÓCS ÍRISZ képei szívmelengetőek és elgondolkodtatóak. VARRÓ DÁNIEL verselése pedig mesterien könnyed és humoros. Ilyen az ideális KönyvTÁRS.

Kolibri, Budapest, 2014
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155450648 · Fordította: Varró Dániel · Illusztrálta: Agócs Írisz

krlany I+SMP
Shona Innes: Az internet olyan, mint a pocsolya

Nekem jobban tetszett, mint a barátságról szóló, pedig azzal sem volt semmi bajom… és igen, így kell beszélgetni a kölökkel erről a témáról – mert, hogy kell, ehhez kétség sem fér –, még akkor is, ha el kell neki magyarázni pár dolgot, mert nem biztos, hogy mindent ért belőle.
Az illusztrációkat meg a felnőttek is böngésszék át nyugodtan, mert jó kis poénok vannak elrejtve. Én jól szórakoztam a répás laptopon.:)

olvasóbarát P
Shona Innes: Az internet olyan, mint a pocsolya

Sok szempontú megközelítés az internet használatáról, előnyeiről, veszélyeiről.

gab001 P
Shona Innes: Az internet olyan, mint a pocsolya

A rajzok annyira cukik, hogy már csak emiatt is érdemes lenne lapozgatni. Nagyon jó a cím, mert valóban sok a hasonlóság az Internet és a pocsolya között. Úgy érzem, sokkal könnyebb így elmagyarázni egy gyereknek, hogy mire és hogyan kell figyelni netezés közben. Egészen kicsiknek való szerintem, de manapság már nem árt egészen korán beszélgetni erről. Nagyon tetszett az utószó, ami a szülőknek íródott. Hasznos könyvecske.

Kolibri, Budapest, 2014
Juci P
Shona Innes: Az internet olyan, mint a pocsolya

Nekem a szöveg is, a képek is tetszettek, bár ez a metaforikus megfogalmazás nem feltétlenül érthető annak a korosztálynak, akiket egyébként külleméből ítélve ez a könyv megcéloz. De a lényeg úgyis az, hogy a szülő beszéljen a gyerekével ezekről a dolgokról, beszélgetésindítónak meg teljesen jó.

Chöpp P
Shona Innes: Az internet olyan, mint a pocsolya

Nevel, tanít, szórakoztat, gyönyörködtet. Elvárásaim teljesülve.

Uzsonna P
Shona Innes: Az internet olyan, mint a pocsolya

Hasznos „Könyvtárs” ez a könyv is: segít megértetni a gyerekekkel, milyen is az internet. A pocsolyahasonlat telitalálat: egyrészt lehet jót tapicskolni benne, másrészt viszont nem átlátható mindenütt, veszélyt is rejthet.
Jó tanácsokat kaphat kis és nagy olvasó, hogyan érdemes az internet nagy pocsolyájának nekivágni.

Honey_Fly P
Shona Innes: Az internet olyan, mint a pocsolya

Jó volt, nem megmondja a tutit, hanem felhívja a gyerekek (és felnőttek) figyelmét arra, hogy az interneten sem minden az, aminek látszik. Agócs Írisz rajzait még mindig szeretem, Varró Dani pedig továbbra is ért a gyerekek nyelvén.
Lehet, hogy Dumbedore két szóval elintézte volna a témát: Jóra használd!

dianna76 P
Shona Innes: Az internet olyan, mint a pocsolya

Okos kis könyvecske ez, mert felhívja a gyerekek figyelmét, hogy az internet veszélyes is lehet. Csak ajánlani tudom minden internetfüggő gyerkőcnek. Talán, ha elolvassák, eszükbe jut, hogy milyen jó is a szabadban, a levegőn, a barátokkal játszani.
A rím itt-ott döcögött, de a változatlanul cuki illusztrációk miatt elnézem.

Gabye
Shona Innes: Az internet olyan, mint a pocsolya

Felnőttként ez nekem nagyon ötletes és szép könyv. A verses köntösbe bújtatott mondanivaló, a csodaszép rajzok bejöttek. Ami miatt viszont kételyeim támadtak az az, hogy ezt a bújtatott formát – pocsolya-internet – nem biztos hogy a célközönség rendesen érteni fogja. Arra persze mindenképp jó, hogy erre alapozva lehessen beszélni az internet jó és rossz oldaláról a gyerkőccel de önálló olvasmányként nem biztos hogy tudnak mit kezdeni vele.

Black_Venus
Shona Innes: Az internet olyan, mint a pocsolya

Könyvesbolti olvasás. Varró Dani rímei miatt kapott 2 csillagot, különben kevesebbet adtam volna.

Sicc P

Úgy néz ki, mint egy ártatlan kütyü,
és ettől lépre megy, aki együgyű.
Azért sodor könnyen veszélybe,
mert nem látjuk, mit rejt a mélye.

adrykacska P

Az internet egy olyan hely, hol beszélhetünk messzi emberekkel. És láthatunk sok régen látott távoli rokont és barátot.

adrykacska P

Jobb, ha vigyázva lép az ember lába az internetnek hívott pocsolyába. Baj érhet, hogyha nem vigyázzunk, vagy benne túl sokáig ázunk.

olvasóbarát P

Shona tanácsai a szülőknek és a tanároknak
(…)
Az alapvető cél az, hogy úgy tanítsuk meg a gyerekeket az internet és az informatika helyes használatára, hogy örömük leljék benne, ugyanakkor biztonságban is legyenek. Ha így teszünk, az internet értéket ad az életükhöz, és elkerüljük a veszélyes tartalmakat, vagy azt, hogy túl sok időt töltsenek a képernyő előtt.
(Sárvári Töttös Györgyi fordítása)

nagara

Az internet egy olyan érdekes hely,
hol beszélhetünk messzi emberekkel.
És láthatunk sok régen látott
távoli rokont és barátot.

nagara

Ha új helyre mennénk a pocsolyában,
ahol nem jártunk addig még korábban,
kérjünk rá engedélyt először
egy megbízható illetőtől.

adrykacska P

Mint az internet, úgy a pocsolyák is előcsalják az ember mosolyát.

Ha pocsolyák környékén lépdelünk,
nem árt, ha van egy felnőtt lény velünk.
És ne menjünk be, csak oda,
hol ismerős a pocsolya.