34. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
40. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Az ​élet olyan, mint a szél 110 csillagozás

Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Az élet olyan, mint a szél.
A szél sem látszik szabad szemmel,
ha ott van, mégis tudja az ember.
Hova megy a szél, mikor nem látjuk,
hogy mozog, zizeg tőle minden?
Olyankor máshová megy innen.

Varró Dániel fordítása

Nehéz élethelyzetekkel nemcsak a felnőttek, hanem a gyerekek is küzdenek nap mint nap. És bár a problémák hétköznapiak, a megoldások hogyanja már korántsem olyan egyszerű. SHONA INNES, ausztrál klinikai és törvényszéki pszichológus maga is hosszú évek óta segít bajba jutott gyerekeknek, hogy feldolgozhassák traumáikat. KönyvTÁRS-sorozatában közérthetően, a legfiatalabbak nyelvén jár körül egy-egy fontos témát, mint a barátság, az élet elmúlása, a játszótéri helyzetek vagy az internet használata. AGÓCS ÍRISZ képei szívmelengetőek és elgondolkodtatóak. VARRÓ DÁNIEL verselése pedig mesterien könnyed és humoros. Ilyen az ideális KönyvTÁRS.

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Könyvtárs Kolibri · Ölelj meg! Pagony

Pagony, Budapest, 2021
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634107453 · Fordította: Rét Viktória · Illusztrálta: Agócs Írisz
Kolibri, Budapest, 2014
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155450624 · Fordította: Varró Dániel · Illusztrálta: Agócs Írisz

Uzsonna>!
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Rengeteg kötetet megtöltöttek már az élet és halál filozófiai magyarázatával, ez a karcsú kötet kevés szöveggel és sok képpel meg olyan egyszerűen leírja a lényeget, hogy még egy gyerek is felfoghatja.
És ráadásul lelket gyönyörködtető módon, kedves képekkel kiegészítve.
A legvégén útmutató segít a szülőknek a könyv használatáról, és a szükséges teendőkről, ha több segítség is kell a gyereknek.
Valóban, egy igazi „Könyvtárs” ez a mű!

efenera>!
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Csak én vagyok arra képes, hogy egy gyerekkönyvön is elpityeredjek…
Gyönyörű kiadvány, a rajzok, a szövegek, és a mondanivalója is az! ❤
Az egész könyv egy gyönyörű metafora, és nagyon sokat segíthet a szülőknek, csak ajánlani tudom!

ppeva P>!
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Játékos, könnyed, kedves rajzok és szöveg, meglepően könnyed magyarázat egy nehéz kérdésről. Érzésem szerint sokat segíthet abban, hogyan magyarázzuk meg a meghalást, az elmúlást gyerekeknek. Külön érdeme a könyvnek, hogy nem egyféle világszemlélet szerinti magyarázatot ad, hanem azt mondja: van, aki ebben hisz, van, aki abban.

olvasóbarát>!
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Remek ötlet, a szöveg és a Agócs Írisz rajzai jól kiegészítik egymást, Varró Dániel fordította, ami külön értéke a kötetnek. Szemléletesen megmagyarázza, hogy mi történik akkor, ha az élet távozik a testből. A végén a szülőkhöz szóló magyarázat teszi a kötetet még használhatóbbá, fontos tudnivalókra hívja fel a figyelmet a gyászmunkával kapcsolatban.

ziara>!
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Egy ilyen komoly és nehéz témáról ennyire kedves könyvet írni, ez ám a valami!

Sippancs P>!
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Ez annyira csodaszép volt, hogy legszívesebben vissza se vinném a könyvtárba, hanem megtartanám magamnak!

Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Amit az életről s elmúlásról el lehet mondani, az mind benne van ebben a csodakönyvben. Kiváló, érző, átadó alkotás. Hatalmas gratuláció jár a fordító profizmusának: Varró Daninak!

gab001>!
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

A többi részhez hasonlóan itt is nagyon szerettem a rajzokat. A mondanivaló viszont itt még érdekesebb, találóbb volt. Az élet valóban olyan, mint a szél. Nem tudhatjuk, hogy mikor szűnik meg és hova lesz. Sajnálom, hogy nem saját példány, mert úgy érzem, érdemes lenne többször elolvasni. Nagyon találó.

Kolibri, Budapest, 2014
Agatha_Emrys>!
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Rövid, de kiváló mesekönyv kicsi gyerekeknek az elmúlásról. Az is szimpatikus volt, hogy nem próbálta egy vallás túlvilágképét sem „végcélnak” feltüntetni.
Mindenkinek csak ajánlani tudom.

inagypal>!
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Gyors könyvtári olvasás volt, ott, nyilvános helyen olvasva is megkönnyeztem, pedig nem vagyok egy könnyen sírós fajta. :'(

Nagyon szépen, meghatóan próbálja elmagyarázni az elmagyarázhatatlant. Olvasás közben szinte hallottam magamban valamilyen kellemes nōi hangot és nyugodt zenét. Ami különösen tetszett benne, hogy nem foglal állást azzal kapcsolatban, mi történik a halál után a lélekkel, többféle lehetōséget is felvillant, így minden kisgyerek (és felnōtt) kiválaszthatja a számára legmegnyugtatóbb befejezést/folytatást. A gyászfeldolgozással kapcsolatban is sokféle viselkedést megmutat, így nem érzi magát senki csudabogárnak, vagy „nem megfelelōen viselkedōnek”, akkor sem, ha a szép emlékeken nosztalgiázva emlékszik az elhunytra és újra meg újra megosztja a kedvenc történeteit, de akkor sem, ha csak egyedül akar maradni és kisírni a bánatot magából.

Szerencsére még nincsen szükségünk erre a könyvre, hiszen a gyerek is pici hozzá (màsfél éves) és mindenki itt van körülötte, akit szeret, de késōbb mindenképp megveszem, mert értékes könyvnek tūnik.

Cneajna>!

Mikor az élet tovaszáll,
a test sem mozdul soha már.

Az élet olyan, mint a szél.
A test nem érez, nem beszél,

az élet nélkül meg se moccan.
De hova megy az élet onnan?

Az emberek több mindent vélnek
arról, hogy hova megy az élet.

Azt, hogy egy másik testbe bújva
egy új lényként születik újra.

Cneajna>!

Vagy hogy a földbe megy esetleg,
miután elhagyta a testet,
és magából valamit átad
a virágoknak és a fáknak.

yumechan>!

Az élet az egy különös holmi. A testben szokott ficánkolni.

Syladrien>!

De az élet olyan, mint a szél,
és mint a szél, úgy száll tova.
És elmegy innen máshova.

nagara>!

Az élet az nagyon becses,
ügyelni rá hát érdemes.
Ha sokat mozgunk, jót eszünk,
az életünkkel jót teszünk.

Trudiz>!

[…] ott van az élet a csillagokban,
s mint csillogó kis égi láng
a csillagokból néz le ránk.

olvasóbarát>!

Az élet olyan, mint a szél című írás segítséget kíván nyújtani azokhoz a beszélgetésekhez, melyekre egy gyereknek szüksége lehet a gyász idején.
[…]
(Sárvári Töttös Györgyi fordítása)

nagara>!

Mikor az élet tovaszáll,
a test sem mozdul soha már.

Trudiz>!

Mert az élet hiába ment el, emlékszik rá a többi ember,
az életből egy kis darab szívükbe zárva ott marad.

Ha az élet a testnek búcsút intett,
az szomorúvá tehet minket.

De van pár hasznos praktika,
hogy ne búsuljunk annyira.

Van, aki imádsággal él,
s az elment élethez beszél.

Mások olyasmit őrizgetnek, mi az életre emlékeztet.

pável>!

Az élet az nagyon becses,
ügyelni rá hát nagyon érdemes.
Ha sokat mozgunk, jót eszünk,
az életünkkel jót teszünk.

Az élet kincs, nem holmi bóvli.
Segíthetsz másokét is óvni.

Egy élet, ha elégedett,
a testtel marad, míg lehet.

De mikor mennie muszáj,
a testből akkor huss, kiszáll.”