Az ​élet olyan, mint a szél 40 csillagozás

Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Az élet olyan, mint a szél.
A szél sem látszik szabad szemmel,
ha ott van, mégis tudja az ember.
Hova megy a szél, mikor nem látjuk,
hogy mozog, zizeg tőle minden?
Olyankor máshová megy innen.

Varró Dániel fordítása

Nehéz élethelyzetekkel nemcsak a felnőttek, hanem a gyerekek is küzdenek nap mint nap. És bár a problémák hétköznapiak, a megoldások hogyanja már korántsem olyan egyszerű. SHONA INNES, ausztrál klinikai és törvényszéki pszichológus maga is hosszú évek óta segít bajba jutott gyerekeknek, hogy feldolgozhassák traumáikat. KönyvTÁRS-sorozatában közérthetően, a legfiatalabbak nyelvén jár körül egy-egy fontos témát, mint a barátság, az élet elmúlása, a játszótéri helyzetek vagy az internet használata. AGÓCS ÍRISZ képei szívmelengetőek és elgondolkodtatóak. VARRÓ DÁNIEL verselése pedig mesterien könnyed és humoros. Ilyen az ideális KönyvTÁRS.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Könyvtárs

Kolibri, Budapest, 2014
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155450624 · Fordította: Varró Dániel · Illusztrálta: Agócs Írisz

Uzsonna
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Rengeteg kötetet megtöltöttek már az élet és halál filozófiai magyarázatával, ez a karcsú kötet kevés szöveggel és sok képpel meg olyan egyszerűen leírja a lényeget, hogy még egy gyerek is felfoghatja.
És ráadásul lelket gyönyörködtető módon, kedves képekkel kiegészítve.
A legvégén útmutató segít a szülőknek a könyv használatáról, és a szükséges teendőkről, ha több segítség is kell a gyereknek.
Valóban, egy igazi „Könyvtárs” ez a mű!

efenera
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Csak én vagyok arra képes, hogy egy gyerekkönyvön is elpityeredjek…
Gyönyörű kiadvány, a rajzok, a szövegek, és a mondanivalója is az! ❤
Az egész könyv egy gyönyörű metafora, és nagyon sokat segíthet a szülőknek, csak ajánlani tudom!

ppeva P
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Játékos, könnyed, kedves rajzok és szöveg, meglepően könnyed magyarázat egy nehéz kérdésről. Érzésem szerint sokat segíthet abban, hogyan magyarázzuk meg a meghalást, az elmúlást gyerekeknek. Külön érdeme a könyvnek, hogy nem egyféle világszemlélet szerinti magyarázatot ad, hanem azt mondja: van, aki ebben hisz, van, aki abban.

olvasóbarát P
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Remek ötlet, a szöveg és a Agócs Írisz rajzai jól kiegészítik egymást, Varró Dániel fordította, ami külön értéke a kötetnek. Szemléletesen megmagyarázza, hogy mi történik akkor, ha az élet távozik a testből. A végén a szülőkhöz szóló magyarázat teszi a kötetet még használhatóbbá, fontos tudnivalókra hívja fel a figyelmet a gyászmunkával kapcsolatban.

ziara P
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Egy ilyen komoly és nehéz témáról ennyire kedves könyvet írni, ez ám a valami!

gab001 P
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

A többi részhez hasonlóan itt is nagyon szerettem a rajzokat. A mondanivaló viszont itt még érdekesebb, találóbb volt. Az élet valóban olyan, mint a szél. Nem tudhatjuk, hogy mikor szűnik meg és hova lesz. Sajnálom, hogy nem saját példány, mert úgy érzem, érdemes lenne többször elolvasni. Nagyon találó.

Kolibri, Budapest, 2014
dianna76 P
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Istenem ez a könyv. Nem is tudom mit írjak róla… Nagyon aranyos volt, és igaz, és elgondolkodtató, és stb. Egy szomorú dologról, a halálról ír, de mégis olyan bájosan, hogy öröm olvasni. A rímeknek köszönhetően az ember fülébe másznak a mondatok. Nagyon jó, hogy van ilyen könyv a kicsiknek, mármint erről a témáról. Elindíthat egy komolyabb beszélgetést is szülő-gyermek között.
Az illusztrációk pedig nagyon cukik!

cseri P
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Nem tudom, a sorozat többi kötete milyen, de ez igazán szép és megható.

OctoberRain P
Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél

Borzasztóan szomorú, mégis csodaszép ez a könyv, amit még én sem bírtam sírás nélkül végigolvasni…

yumechan P

Az élet az egy különös holmi. A testben szokott ficánkolni.

nagara

Az élet az nagyon becses,
ügyelni rá hát érdemes.
Ha sokat mozgunk, jót eszünk,
az életünkkel jót teszünk.

allein

De az élet olyan, mint a szél,
és mint a szél, úgy száll tova.
És elmegy innen máshova.

olvasóbarát P

Az élet olyan, mint a szél című írás segítséget kíván nyújtani azokhoz a beszélgetésekhez, melyekre egy gyereknek szüksége lehet a gyász idején.
(…)
(Sárvári Töttös Györgyi fordítása)

nagara

Mikor az élet tovaszáll,
a test sem mozdul soha már.
Az élet olyan, mint a szél.

pável P

Az élet az nagyon becses,
ügyelni rá hát nagyon érdemes.
Ha sokat mozgunk, jót eszünk,
az életünkkel jót teszünk.

Az élet kincs, nem holmi bóvli.
Segíthetsz másokét is óvni.

Egy élet, ha elégedett,
a testtel marad, míg lehet.

De mikor mennie muszáj,
a testből akkor huss, kiszáll.”

DJutti

Mert az élet hiába ment el, emlékszik rá a többi ember,
az életből egy kis darab szívükbe zárva ott marad.