A ​család olyan, mint egy süti 33 csillagozás

Shona Innes: A család olyan, mint egy süti

„Rengeteg családdefiníció kering az interneten és a tankönyvekben, de egyik sem tudja azt a sokféleséget és sokszínűséget olyan jól, olyan érthetően, olyan érzékenyen és mindenki számára olyan érvényesen megfogalmazni, mint ahogy azt Shona Innes teszi a sütianalógiájával.”

Szél Dávid, pszichológus

Shona Innes pszichológus könyvei segítenek a gyerekeknek megbirkózni az élet olyan kérdéseivel, amelyek néha még felnőttként is nehezen emészthetők. Agócs Írisz pedig csodálatosan érzékeny rajzokat készít hozzájuk – ez az Ölelj meg! sorozat.

Pagony, Budapest, 2021
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634107460 · Illusztrálta: Agócs Írisz

csucsorka P>!
Shona Innes: A család olyan, mint egy süti

Az illusztráció hihetetlenül édes, a törekvést értem és becsülöm, de a kivitelezés nagyon elcsúszott. Tulajdonképpen Szél Dávid utószava többet ér, mint a könyv teljes szövege, pedig a szerzőt hivatott dicsérni, de ő részemről addig jutott, hogy kitalálta ezt a bájos süti analógiát. A pompás ötletet esetleg megoszthatta volna egy íróval.

A kötetet 3-6 éves korig ajánlják.
Hát, maradjunk annyiban, hogy 3.

Éva_Bátka P>!
Shona Innes: A család olyan, mint egy süti

Agócs Írisz rajzaival szerintem minden könyv erősen megnyomja a Vigyázat cukiság! gombot. Nincs ez másként most sem. Minden oldal tündérien bájos.
A téma azt gondolom, igazán fontos és hiánypótló lenne. A süti analógia is rendben van. Viszont valami rettenetesen szétszaladt a megírt mondatokban.
Személy szerint rosszul vagyok, ha azt mondjuk érzékenyítő könyv gyerekeknek. Egy kisgyerek eredendően érzékeny és elfogadó. Minden és mindenki iránt. Az, hogy ebből felnőtt korrára mi marad, a szülő, az oktatás, és a társadalom felelőssége. Azok a dolgok, amiket a szülő normálisnak lát, benne sem fog kételyeket ébreszteni. Kérdéseket viszont igen. És azok meseszerű megválaszolására lenne jó egy ilyen könyv. Hát csak nem ez. Nyilván nem kamaszoknak készült mű, de tiszteljük meg a gyerekeket annyival, hogy nem kb. ugyanazt a sablonos mondatot és kb 20 szót forgatjuk (uram bocsá' „kutyuljuk") 30 oldalon keresztül, minden új gondolat nélkül. A végére a "mese” is, a süti is szétcsúszott számomra. Kár érte.

zsani_konyvespolca>!
Shona Innes: A család olyan, mint egy süti

A rajzok nagyon aranyosak, a párhuzam a család és a süti között is jó, de maga a történet annyira nem nyerte el a tetszésem, kicsit fura volt a szöveg. Sok volt az ismétlés.
Viszont az utószó nagyon jól sikerült, az az egész mesekönyv helyett elmondja a lényeget.
Egy kisgyereknek aranyos könyv lehet, leginkább a rajzok miatt. Egy felnőttnek inkább az utószó érdekes.

AniTiger P>!
Shona Innes: A család olyan, mint egy süti

Irtó édes lett ez az Ölelj meg! kiadvány is, ráadásul ismét egy fontos témát dolgoz fel: a családok sokszínűségét és az összetételük sokféleségét! Ugyanakkor nekem jobban tetszett az írónő másik könyve, mert annak tetszett az analógiája is. Szerintem nem passzolt a családhoz választott sütianalógia – vagy rosszul lett átadva az üzenet –, ráadásul ennek a könyvnek a szövegezése és valahogy szétesettebb, kevésbé összefüggő. Agócs Írisz rajzaival viszont ez egy végtelenül bájos ismeretterjesztő kiadvány lett, amit öröm lapozgatni.

Bővebben:

rita_kalydine P>!
Shona Innes: A család olyan, mint egy süti

Valaki nagyon összekutyulta benne a dolgokat, úgy érzem. Az „összekutyulni” szó háromszor is szerepel ebben a pici könyvben, ami nem is lenne baj, de egyszer nem probléma az összekutyulódás, másik oldalon viszont már csúnya dolog…wtf?! És nem csak ezért nem tetszik… Azért sem tetszik, mert nincs benne Varró Dani. Azért sem tetszik, mert néha úgy érzem, túl sokat akar mondani, de mégsem bontja ki a lényeget.
Az illusztráció az szuper! sőt a legjobb a könyvben!
De a könyv maga, egy nagy összekutyult kulimász…sajnálom!

Lovebooks>!
Shona Innes: A család olyan, mint egy süti

Gyermekeknek gyermeknyelven a családról. A szerző a család és a süti közötti párhuzamot szemlélteti könyvében közérthetően, élvezhető stílusban. Valóban sok hasonlóságot lehet felfedezni közöttük. Sokféle/fajta süti létezik, ahogyan többféle családmodell is. A hozzávalók/tagok szintén sokfélék, különbözőek, mégis jól megférnek egymás mellett. A süti és a család, családtagok is lehetnek különböző összetevőjűek, formájúak, méretűek, mégis mindegyik úgy értékes, ahogy van. Ilyen és ehhez hasonló finomságokat tár az ifjú olvasó elé a szerző. Célja, hogy ismertesse a család fogalmát a kicsikkel, bemutassa nekik, hogy több családmodell is elfogadott. Emellett hangsúlyozza a család értékét, fontosságát, természetesen a gyermek szemszögéből.

Blog:

art3mis>!
Shona Innes: A család olyan, mint egy süti

Alapvetően egyáltalán nem rossz kis könyvecske, de valahogy többet vártam, úgy érzem, sokkal többet is ki lehetett volna hozni ebből a hasonlatból. Kedves volt, meg aranyos, az illusztrációk csodásak, de nem mindenhol értettem, hogy mit is akar mondani éppen, vagy hogy miért pont így mondja azt…

EgyKönyvmoly>!
Shona Innes: A család olyan, mint egy süti

Értem, hogy mit szeretne, de mégis úgy éreztem nem jön át a mesében a lènyeg, hogy a család az család, legyen bármilyen sokszínű is. De ettől még egy aranyos, szerethető, érzékenyítő mese kicsiknek

Tóth_Danci>!
Shona Innes: A család olyan, mint egy süti

Nagyon szépek a rajzok, de a történet nekem kicsit össze"kutyulódott", annak ellenére, hogy a süti definíciója jól indult.

lepetitlys P>!
Shona Innes: A család olyan, mint egy süti

Az illusztráció kap fél csillagot, a szöveg nekem nagyon összevissza volt, többször ismételt, nem láttam benne a rendszert.