Találd ​meg önmagad 29 csillagozás

Shirley MacLaine: Találd meg önmagad Shirley MacLaine: Találd meg önmagad Shirley MacLaine: Találd meg önmagad

„Ki ​bölcsen bírja a realizmus, spiritualizmus
és intellektualizmus hármas arányát…
Ki nemcsak a mi Glóbuszunkban hisz – napjával s holdjával –, de más
glóbuszokban is, saját napjaikkal és holdjaikkal,
Ki házat építvén magának – nem egy napra, de minden időkre,
fajokra, korokra, századokra, emberöltőkre lát,
A múltra, a jövőre, melyek akár a tér,
elválaszthatatlan egybeforrtak.”
Walt Whitman: Kozmosz

Shirley MacLaine ezzel a kötettel mutatkozott be a magyar közönségnek. A történet helyszínei New York, Hollywood, Stockholm, Hawaii, Peru. A világszerte népszerű színész- és táncosnő a negyvenes évei elején járt, amikor hosszú utazása során híres látnokokkal találkozott, s ezzel „különleges” események sora vette kezdetét.

Az újdonsült ismeretségek életre szóló élményekkel gazdagítják. Megtapasztalja a testen kívüli élményt, döbbenetes tényeket tud meg saját és mások előző életeiről. Az út során a hitetlenkedésétől… (tovább)

Eredeti cím: Out On A Limb

Eredeti megjelenés éve: 1983

A következő kiadói sorozatban jelent meg: New age – Új kor Édesvíz

Édesvíz, Budapest, 2019
Édesvíz, Budapest, 2019
Édesvíz, Budapest, 2007

eeszter>!
Shirley MacLaine: Találd meg önmagad

Annak idején – kb. 30 éve is van már – láttam filmen a történetet, s nagy hatással volt rám, többször is megnéztem. Így sokáig nem éreztem szükségesnek, hogy a könyvet is elolvassam, hiszen annyira ismertem a sztorit. Viszont 30 év után úgy gondoltam, hogy már igazán sokat felejthettem, ezért eljött az ideje a könyvnek is! Sokminden rémlett, így az újdonság erejével nem hatott, de nagyon jó volt feleleveníteni mindent. Közel áll hozzám a szerző útkeresése, teljesen át tudom érezni a gondolatait. Érdekes, hogy közben korban „utolértem”, mert a negyvenes éveiben járt ő is a történet idején.

kultúrmacska>!
Shirley MacLaine: Találd meg önmagad

Ha te is keresed önmagadra és a világ működésére a válaszokat, és ennek az útnak az elején jársz, akkor Shirley nagyszerű vezetőd lehet. Nyitott, de néha szkeptikus is. Sokszor tett fel olyan kérdéseket – magának vagy másoknak – amik bennem is megfogalmazódtak már. Néha hajmeresztőnek tűnő dolgokról is olyan könnyedséggel ír, hogy öröm volt olvasni, és szinte semmit nem éreztem abszurdnak.

Dzsenszy>!
Shirley MacLaine: Találd meg önmagad

Nekem nagyon tetszett. Én is rögtön Peruba akartam menni.. :)

Renáta_Farkas_2>!
Shirley MacLaine: Találd meg önmagad

Talaljuk meg onmagunkat, es csak hagyjuk porogni az esemenyeket…Shirley tapasztalatabol erot meritettem, a leirott szavai hihetetlen erot adtak, es energiat.Mindenkinek csak ajanlani tudom.

Gólyakalifa>!
Shirley MacLaine: Találd meg önmagad

A filmet kétszer láttam már, de a regény gyönyörű (szépirodalmi) nyelvezete és az írónő gondolatai így is lekötöttek. Alig várom, hogy a többi regényéhez is hozzájussak!

Ajánlom mindenkinek, aki érdeklődik, mi van a látható világon túl: van-e élet a halál után, léteznek-e földönkívüliek… A könyvben arra is választ kapunk, hogyan válik az ünnepelt színésznő az egyik legnépszerűbb spirituális tanítóvá. Külön kiemelném a kritikai attitűdöt, ahogyan a különböző tanításokról gondolkodik. :)

szmelus P>!

Azt mondta, az életben nincsennek véletlenek, és mind mélységesen fontosak vagyunk egymás számára, ha kitárjuk szívünket és érzéseinket, s nem félünk a következményektől.

szmelus P>!

Az élet nem velünk történik, hanem általunk.

Kapcsolódó szócikkek: élet
szmelus P>!

Az élet minden napján vigyázni kell testünkre, máskülönben egy reggel arra ébred az ember, hogy a teste nem engedelmeskedik.

szmelus P>!

– A kettő mindig együtt jár. Az élet e két elem égése. Próbáld meg legyűrni a negatívumot a pozitívval, és sokkal boldogabb leszel.

Kapcsolódó szócikkek: élet
szmelus P>!

– Élni szeretnék, – mondta, – hogy sok-sok embernek írhassak… arról, mennyi öröm van parányi dolgokban.

eeszter>!

A felnőttség azt jelentette, hogy mindinkább tudatosultak bennem a dolgok következményei.

Kapcsolódó szócikkek: felnőtté válás
szmelus P>!

A jógától nő az önbecsülésed, mert rátalálsz tőle önmagadra. Legbelül békesség van benned. Tanulj meg befelé élni. Örömed lesz benne.

szmelus P>!

…az ember akkor tesz meg fontos kis lépéseket, amikor lelkileg elkészült rá.

szmelus P>!

Amikor az ember sikeresnek, elfoglaltnak, felelősségteljesnek és kreatívnak érzi magát, akkor nem nagyon veszi észre, hogy a lénye legmélyén hiányzik valami.

szmelus P>!

Nyilván azért álltam készen arra, amit megtapasztaltam, mert éppen eljött az ideje.