Póráz ​nélkül 7 csillagozás

A világ egy kutya szemével
Shirley MacLaine: Póráz nélkül

Shirley MacLaine vadonatúj, vidám és inspiráló kötetében a feltétel nélküli szeretetről ír. Többek között azzal a különleges írói fogással teszi élvezetessé a könyvet, hogy egyszer a saját, egyszer a kutyája, Terry szemszögéből láttatja az eseményeket, így megismerjük a kutya „véleményét” Shirley mindennapi életéről, benső énjéről és a világ folyásáról. A kötet folytonos töprengés, Terry és a színésznő között zajló „beszélgetés”. Korunk egyik legérdekesebb asszonyának elbűvölő, szellemes és nagyon bölcs emlékirata valóságos csemege Shirley MacLaine seregnyi olvasója és mindazok számára, akik szeretik a kutyákat.

Eredeti mű: Shirley MacLaine: Out on a Leash

Eredeti megjelenés éve: 2003

Édesvíz, Budapest, 2004
202 oldal · ISBN: 9635287852 · Fordította: Módos Magdolna

Shirley MacLaine: Póráz nélkül A világ egy kutya szemével

Szeretem S. M. könyveit, bár ebből az írásából kevesebb optimizmus áradt, mint a többi általam olvasottból. Sokszor akartam belőle felolvasni kislányomnak is, de lehet, hogy a kutya miatt a borítón, folyamatosan kivette a kezemből és elvonult vele lapozgatni (pedig nincsenek benne képek) :D

Virágszépe

Shirley MacLaine: Póráz nélkül A világ egy kutya szemével

Shirley MacLaine és Terry, a kutya visszaemlékezését, véleményét olvashatjuk a velük történtekről, emberekről, állatokról, a világról. Kedves, szeretetteljes írás, hogyan éljünk póráz nélkül, ami nem kizárólag a kutyára vonatkozik. Csapongó gondolatok, filozofikus hangulat, bár a könyvből egyértelműen kiderül, hogy Terry egyszerűbben, hatékonyabban képes megoldani az adódó nehézségeket.

Bur3sz P

Shirley MacLaine: Póráz nélkül A világ egy kutya szemével

Ez most nem ragadott el. Talán nem jó időben került a kezembe. Voltak benne érdekes megállapítások. De volt, ami nem ragadott el. Minden esetre érdekes elolvasni!

eeszter P

Úgy látom, valahogy könnyebb az öregség, ha az ember kicsit flúgos. Főleg, ha a többiek azt hiszik, Istennel beszélget!

Kapcsolódó szócikkek: öregség
gesztenye

Egy alkalommal a Gazdim és a barátai azt találgatták, hogy a kutyák vajon miért szaglásszák egymás fenekét. Hát azért, mert így rengeteg dolgot megtudhatnak egymásról. Például, hogy mit evett a társuk, merre járt, de még azt is, hogy jól érzi-e magát. Azt is megtudhatjuk, hogy az illető kutya barátságos-e vagy ellenséges. Mostanában sokat hallom, hogy a tévében az emberek „seggfejnek” nevezik egymást, talán végre az emberek is megértik, milyen fontos ez a testrész.

eeszter P

Tudom, hogy a megöregedés, csakúgy, mint a hegymászás, nem azoknak való, akiknek hamar inukba száll a bátorságuk, de érzem, hogy az időközben bennem felhalmozódott bölcsesség és a valamivel nagyobb béke megérte a várakozást.

Kapcsolódó szócikkek: öregség
Virágszépe

Megpróbálom megtanulni, hogy ne tervezzek, hogy csak hagyjam, hadd menjenek a dolgok a maguk útján.