Nincs ​lehetetlen 7 csillagozás

Shirley MacLaine: Nincs lehetetlen

"Szeretem a fellépéseket, mert szeretem nézni az emberek arcát, hallani a nevetésüket, kapcsolatba kerülni közülük a lehető legtöbbel. Legszívesebben mesélnék nekik az életemről, a természetről és a harmóniáról. Figyelmeztetni akarom őket, hogy szeressék az életet. El akarom nekik mondani, hogy testük minden izmával harcoljanak a kétségbeesés, a gyűlölködés és a mohóság ellen. Mesélni szeretnék nekik mindazokról a csodálatos lehetőségekről, amelyeket az élet adhat, ha hiszünk benne.
Nem lépheted át a saját árnyékodat – tartja a mondás.
Pedig nem így van. Én átléptem.
Nincs lehetetlen!"

Eredeti cím: You Can Get There from Here

Édesvíz, Budapest, 2004
276 oldal · ISBN: 9635288158 · Fordította: Módos Magdolna

Shirley MacLaine: Nincs lehetetlen

Nagyon tetszett, mint Shiley eddigi könyvei. Nagyon érdekes volt a téma, ami az 1972-es elnökválasztást megelőző kampánnyal kezdődik, majd egy Kínában tett női küldöttség látogatásával folytatódik. A két élmény nyújtotta tapasztalatokat hasonlítja össze a művésznő, és keresi a saját útját a világban. Engem a Kína élmény fogott nagyon meg. Mivel már éltem a kommunizmus Mo-i idejében is, így van némi rálátásom a különbségre. Mennyivel másabb volt az a kommunizmus, mint ami itt volt. És mennyivel másabb volt az a Kína, mint a mai. Milyen jó lenne, ha a Maoi út még most is létezne, nem csak beszélnének róla. Az egy élhető világnak tűnik… Bár az is lehet, h csak én vok túl optimista. Mindenesetre csak ajánlani tudom a könyvet azoknak, akiket egy kicsit is érdekel ez a világ, valamint a lelki fejlődésük útja!

Renáta_Farkas_2
Shirley MacLaine: Nincs lehetetlen

Pont abban az idoszakban olvastam, amikor megerositesre volt szuksegem,munkat kerestem, Shirley szavai tokeletesen hatottak,es adtak pozitiv energiat.

eeszter P
Shirley MacLaine: Nincs lehetetlen

Olvasmányos, s közben ad néhány tanácsot a mindennapokra is.

Bur3sz P

Az a lényeg, amit teszel, nem az, amid van.

256. oldal (Édesvíz, 2004)

Bur3sz P

…az emberi természet az, amivé döntésünk alapján tesszük.

241. oldal (Édesvíz, 2004)