Camino 70 csillagozás

A lélek utazása
Shirley MacLaine: Camino

Shirley ​MacLaine csaknem három évtizede kezdett merész vállalkozásába, hogy megossza olvasóival a világ spirituális értelmezése terén szerzett tapasztalatait. Mondanivalójának elevenségét és érdekességét bizonyítja, hogy sikerkönyvei – Találd meg önmagad, Játék az élet, Benső útjaimon – a mai napig számtalan olvasót vonzanak. Legújabb könyve, a Camino minden eddiginél különlegesebb. Egy utazás történetét mondja el: két névtelen, kézírásos levéllel kezdődött, melyek arra ösztönözték Shirley-t, hogy járja végig a Santiago de Compostela-i zarándokutat. A történelem során számtalan híres zarándok érkezett ide egész Európából. Ez egy ősi – és a hagyomány szerint varázslatos – zarándokút. Assisi Szent Ferenctől és Nagy Károlytól kezdve Ferdinánd királyon és Izabella királynőn át Dantéig és Chaucer-ig sokan vállalkoztak a csaknem 500 mérföldes út megtételére. Shirley számára a Camino nem csak szellemi, de fizikai kihívást is jelentett. Valóban rendkívüli teljesítmény egy hatvanas éveiben… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2000

Édesvíz, Budapest, 2007
282 oldal · ISBN: 9789635289684 · Fordította: Módos Magdolna

Szelén P

Mit is írjak róla?
Röviden összefoglalva: túl kevés útleírás, túl sok Shirley MacLaine.

Kicsit hosszabb változatban:
Hát először is, semmi bajom az ezotériával, a spirituális dolgokkal, de ez nekem sok volt, amit ebben a könyvben kaptam.
A könyv első részében túl hosszan mutatja be, hogy az író még sosem hallott erről az útról, hogy jutott el hozzá a híre, hogyan szánta rá magát, stb…
Túl sok volt a paparazzikból, akik elől menekül a szerző. Ez a legfontosabb?
Ez a könyv nem is annyira az útról szól, hanem egy képzeletbeli világról, méghozzá túlnyomó részben inkább szól a szerzőről, az ő gondolatairól, elképzeléseiről.
Csillagjegyek, indiánok hite, angyalok, bocsánat, de nekem megfeküdte a gyomromat, volt hogy félre is tettem, könyvet ugye hagyunk abba :)
Összességében szeretem a színésznőt, nem éreztem időpocsékolásnak elolvasni ezt a könyvet, de a lázálmai annyira nem tetszettek, márpedig leginkább erre fogok emlékezni később is, meg a vízhólyagokra a lábán :)
De ennyi idősen, ennyit legyalogolni…. Minden elismerésem.

Máté_Brigitta

Shirley MacLaine: Camino A lélek utazása

Csodálatos utazásra invitált Shirley, s tudom, ennek a könyvnek a polcomon a helye. Örökös tagként, mert mindig lesz általa új a nap alatt, biztos vagyok benne, hogy mindig mást fog mutatni számomra…

Galambdúc

Shirley MacLaine: Camino A lélek utazása

Ó, anyám, ez a végére nagyon kellemetlenül ezo lett, és már alig vártam a végét. Nem ez a hiteles beszámoló a Caminóról, nekem biztosan nem.

silona

Shirley MacLaine: Camino A lélek utazása

Több, El Caminoról szóló könyvvel, filmmel a hátam mögött, egy élménybeszámolót vártam, fűszerezve a megélt belső utazás leírásával. Ennél sokkal, de sokkal többet kaptam!

geszti

Shirley MacLaine: Camino A lélek utazása

„Azt sem tudom megmagyarázni, miért indultam erre a zarándokútra, hacsak azért nem, hogy önmagamon belül tegyek egy utazást.”

Egyre inkább azt érzem, hogy én is hasonló okból vágyom a Caminora…megismerni a saját életem és önmagam csodáit.
Shirley MacLaine nagyon élvezetesen írja le a maga útját, fizikairól leginkább lelki síkra terelve a történéseket. Voltak azonban olyan epizódok, amelyek felett hitetlenkedve csóváltam a fejem, és nem tudtam befogadni a történéseket.

Csill_a

Shirley MacLaine: Camino A lélek utazása

Nagyon tetszett, leginkabb amiatt, mert en is a Caminora keszulok, es ehhez eleg nagy sgeitseget jelentett a lelki felkeszulesben.

XDóra

Shirley MacLaine: Camino A lélek utazása

Nem túl szokványos leírása a Caminonak, ennek ellenére mégis olvasásra késztetett. Az út erővonalai és a csillagok által felerősített ennyire mély karmikus utazás azért meglepett, ugyanakkor az ebből eredő felismerések ráébresztettek pár dologra. A félelem szimbolizálásában szembetűnő a hasonlóság Coelhonál olvasottal, amit itt nagyon erőltetettnek és átvettnek éreztem és ebben a történetben hatástalannak. A lélektársakról szóló részekért érdemes volt elolvasni.

o_rita

Shirley MacLaine: Camino A lélek utazása

Az eljén még tetszett a könyv. Mivel Sándor Anikó könyvét is olvastam a Caminoról, nemvolt új, hogy az útnak vannak csodáji, és olyan dolgokat lehet ott megtapasztalni, amit máshol nem, de a végére már sok lett a látomás. A benne leírtakat nem tudom elhinni, hisz annyira elrugaszkodottak.
Sándor Anikó Könyve se volt a kedvencem, mert attól meg többet vártam, de ennél mégis jobb volt. És mint aki olvasta már a Vadont, ami nagy kedvencem, sokkal jobban benne van agy ember az, út általi formálódása, noha az nem zarándokút, így ezt kevésbé tudom értékelni.

Rea P

Shirley MacLaine: Camino A lélek utazása

Ezt a könyvet egy kollégámtól kaptam kölcsön, aki jövőre készül megtenni a híres zarándokút, a Camino 800 km távját.
Nagyon drukkolok neki, és remélem számomra sokkal hitelesebb lesz az, amit majd ő mesél, mert ez a könyv nem volt az. Tisztelem Shirley Maclaine-t és mindenkit, aki képes ezt az utat végigjárni,még azt is elfogadom, hogy a fáradságtól, egyedülléttől, megpróbáltatásoktól különböző, víziói, álmai támadhatnak a zarándokoknak. Na, de amit itt olvastam az nagyon meredek. Ha meseként olvasom esetleg három csillagot megszavazhatok ;)Végig olyan érzésem volt, hogy Shirley elolvashatott egy csomó ezoterikus könyvet, és most azok tanait próbálja valahogy összefoglalva saját tapasztalataként előadni/eladni nekünk.

eeszter P

– Szegezd rám az ujjadat – mondta. – Tégy úgy, mintha vádaskodnál.
Nekiszegeztem a mutatóujjamat.
– Látod, hogy három ujj magad felé mutat?
– Igen – válaszoltam.
– Tehát, amikor valaki felett ítélkezünk, valójában önmagunkról mondunk ítéletet. Nincs különbség.

Máté_Szabics

Minden, amit magammal viszek, csak a figyelem elterelésére jó. Meg kell tanulnom a lemondást. És készen kell állnom a halálra, mert egy ilyen zarándoklat azt jelenti, hogy hajlandó vagyok lemondani az életemmel ellenkező régi értékekről.
Őszintén kijelenthetem, hogy nem okoz számomra problémát a halál. Elegem volt a dolgok akkoriban előttem ismert állásából. Készen álltam az új gondolkodásmódra, hogy az vezessen életem hátralévő részében.

VeresIbi

Emellett, mint mondták, minden ember feladata lesz társlelkének megtalálása. Ez csak akkor lehetséges, ha minden ember megtalálja önmagát. Csak akkor ismerhetjük társlelkünket, ha ismerjük önmagunkat. A társlélek egyszerűen énünk tükröződése.

XDóra

Az öröm akkor jön, amikor a bánat kelyhe kiürül. A Caminon tapasztalt bánatok örömei tehát önnön lelked újra felfedezését jelentik…

Szelén P

Rájöttem mi mindent tudok csinálni gyalogolás közben. Ettem, rendbe raktam a hátizsákomat, ittam a kulacsomból, kicseréltem a diktafonban a kazettát, beállítottam a fényképezőgépemet, felvételeket készítettem, miközben gyalogoltam. Azon kaptam magam, hogy többnyire a talpam első felén járok, mert így könnyebbnek éreztem magam. A bogáncsok felsértették a combomat és a lábszáramat, de nem fájt. Áttértem egyfajta spirituális menetelésre, vagyis a lépteim ritmusa a lélegzésem ritmusához igazodott. A hátizsákom mozgásának ütemére taposta a lábam a a földet, és ugyanerre lendült a karom.

Cserei_Gyöngyvér

A Camino megmutatja a múltat és a jövőt, mígnem rájössz, ki vagy most.

Nikoletta_Klein

„Érezd meg, milyen egyedül – szólt hozzám gondolatban –, amikor nincs az úgynevezett biztonság, amikor egy vagy a természettel, csak magadra számíthatsz.”

Borbás_Réka

– Ez tehát valóban ugyanaz a kereszt?
– Gyermekem. Tanulj meg kevésbé gyanakvó lenni, kiváltképp azt illetően, amit láttál. Úgy jobb lesz neked.
Haboztam.
– Miért ne legyek gyanakvó? Rengeteg sarlatán van mindenfelé.
János csaknem a szavamba vágott.
– Kedvesem, ezzel azt mondod, hogy te vagy a sarlatán, hiszen az útmutatás, melyre gyanakszol, belőled ered. Minden belülről jön. Ha gyanakvással tekintesz az összhangra, akkor önnön harmóniád billent ki az egyensúlyából. Érted?

Kasztór_Polüdeukész

szeretem felhalmozni
a tárgyakat. Már a kezdetek kezdetén megértettem, hogy
ez az út annak kiderítésére szolgál, hogy mi lényeges szá-
momra.
– Az út és az energiája mindennel ellát, amire szükséged
van – mondta Anna. – Megmondja, mit dobj el, és ennek
az lesz az eredménye, hogy igénytelenné válsz. Rájössz majd,
hogy a tested templom, nem pedig börtön, és felfedezed saját
lényegedet.

Nikoletta_Klein

Manapság nem sokan fordítanak időt a belső keresésre, ezért van a világ olyan állapotban, hogy a katasztrófa szélén tántorog. Bármely társadalom hétköznapi emberei számára természetesen nem adatik meg az idő a belső keresésre, mivel felőrlődnek a tomboló anyagiasság által rájuk kényszerített túlélési versenyben. Az emberek az egész világon mintha az életben maradás taposómalmában sínylődnének, tudomást sem vesznek a fejlődés örömeiről, melyeket csak akkor élvezhetnének, ha időt szakítanának önmaguk megismerésére.