Szenvedélyek ​szigete (Andalúziai álom 2.) 11 csillagozás

Shirl Henke: Szenvedélyek szigete

Franciaország ​1524. A csatamezőn a spanyol hódító nagyhatalmi érdekei miatt hullanak az emberek. Míg a „hátországban” az inkvizíció üldözi a másként gondolkodókat. A lakosságot járványok tizedelik. Ebben a környezetben, az újkor küszöbén, Miriam, Marseille leggazdagabb kereskedőjének lánya, vonzó és felvilágosult, fiatal nő – két férfi között vergődik. Az egyik, vőlegénye és legkedvesebb barátja, a kiegyensúlyozott melegszívű Benjamin, művelt arisztokrata család sarja, a másik a békés otthonba berobbanó vad, s csaknem barbár Rodrigó Las Casas, Benjamin félvér mostoha testvére. Míg Benjamin a szeretetet és ragaszkodást jelenti, Rodrigó a vad és érzéki, mindent elsöprő szenvedélyt. Miriam hagyja magát érzései által sodortatni és éppen eljegyzése éjszakáján Rodrigóé lesz. Mikor rádöbben tette következményeire, kénytelen születendő gyermeke érdekében, Rodrigónak nyújtania kezét és követni férjét megtalált családjához, Dominikára a „szenvedélyek szigetére”. A paradicsomi szigeten… (tovább)

Esély, Budapest, 1993
434 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637709657 · Fordította: Molnár Gabriella

miaow P>!
Shirl Henke: Szenvedélyek szigete

Amennyire a falat kapartam az első résztől, annyira lenyűgözött ez a kötet, ahogy a történet folyatódott. Időközben vagy három évtized telt el, s az Andalúziai álomban megismert Aaron gyermekei felcseperedtek. Ez a regény két felnőtt fiának mozgalmas életét meséli el, sorsukat, ahol a társadalmi s emberi elfogadás – sőt önmagunk elfogadása – , egymás s a család megismerése, összekovácsolódása, némi féltékenység s ellenségeskedés, gonosz ármányok s harcok, szerelmi problémák s boldog beteljesedés mind-mind szerephez jutnak. Remek mese változatos, jól ábrázolt karakterekkel, izgalmas, szemeink előtt megelevenedő eseményekkel. Nagyon tetszett, érdemes volt elolvasni.

Isabelle>!
Shirl Henke: Szenvedélyek szigete

Figyelem ! Ez a második rész !
Első: Andalúziai álom

miaow P>!

– A munkáját? Maga operált meg? Akkor nem csodálkozom, hogy úgy érzem magam, mint aki hamarosan tiszteletét teszi Szent Péternél és az angyaloknál!
– Én pedig azon csodálkozom, hogy aki olyan életet él, mint maga, mitől biztos benne, hogy nyitva állnak előtte a mennyország kapui – vágott oda csípősen a lány.
– Csak annyit mondtam, hogy meglátogatom őket, nem pedig azt, hogy be is fogadnak – válaszolt a férfi növekvő csodálattal.