A ​titokzatos bolygó – Florida rejtélye 6 csillagozás

Sherley Webster: A titokzatos bolygó – Florida rejtélye

Egy globális katasztrófa túlélői Marsaa kapitány vezetésével új haza után kutatnak a végtelen Univerzumban. Végül rábukkannak a letelepedésre alkalmas, csodálatos, de nagyon furcsa, foszforeszkáló növény és állatvilággal rendelkező Floridára. Felhőtlen örömüket beárnyékolja az a felismerés, hogy nem ők az egyedüli értelmes lények a bolygón.
Felderítőútjaik során több társuk is eltűnik, és már csak mint mumifikálódott testekre bukkannak rájuk. Be kell látniuk, nem szívesen osztozkodnak velük a titokzatos idegenek…

Novum, Budapest, 2009

ilmater>!
Sherley Webster: A titokzatos bolygó – Florida rejtélye

Nem egy túlbonyolított történet, az biztos. A rejtély nyitját is hamar megsejtettem, kicsit erőltetettnek is tűnt, hogy a főszereplőknek ilyen sokáig tartott megérteni. Sajnos túl sok pozitívumot nem tudok mondani, ráadásul a sok egyszerű és hasonló név is zavaró, alig 2-3 ember volt, akinek meg tudtam jegyezni a nevét.
Azért egyszeri olvasásnak mégiscsak jó volt, szerencsére gyorsan a végére lehet érni. Talán egy közepes hosszúságú novellát írni jobb lett volna az alapötletből, de persze akkor nem lehetett volna önálló könyvként kiadni.

Bíró_Júlia>!

Ez a lyuk mentette meg az életedet, úgyhogy szeretettel gondolj majd vissza rá öregkorodban!

186. oldal, XII. fejezet

Bíró_Júlia>!

Meghalt hat társunk. Ugyanolyan brutális módon végeztek velük. Már elnézést hölgyeim, de ki kell mondanom, apró törpékké zsugorították őket! Múmiákká!

75. oldal,, VI. fejezet

Bíró_Júlia>!

A négy űrhajó egyszerre ért földet. Fémtestükön megcsillantak a Cydilla utolsó sugarai, vörös szikrák pattogtak róluk.

23. oldal, III. fejezet

Bíró_Júlia>!

A gyenge esti szélben lágyan hajladoztak a fák, járták igéző csábtáncukat. Mozgásukkal maguk felé csábították az embereket. Azok nem sokat haboztak, a látványtól megrészegedve rohantak a buja erdő irányába.

25. oldal, III. fejezet

-Üdvözöllek benneteket!
-Rég láttalak! – harsogták kórusban.
– Utunk végére értünk.
A bejelentésre kitört a teremben az ováció. Marsaa felemelte a kezét, hogy csendet kérjen:
– Lehet, hogy ez a cél nem azonos azzal, amire vártatok!
Morgás hallatszott mindenfelől, nem értették a kapitány szavait. Marsaa türelmesen várt, míg elül a zaj.
– Úgy indultunk el, hogy nem tudtuk, hol lesz a cél. Civilizáció után kutattunk, bár nem tudhattuk, milyen lesz a találkozás. Úgy határoztunk, a vezérlő automatára bízzuk a sorsunkat, keressen ő egy civilizált bolygót.
– Úgy van! Úgy van! – kiabálták be többen is.
– Nos, köszörülte meg a torkát Marsaa – én vettem magamnak a bátorságot, és további utasítást is adtam Collinak! Ennek értelmében, ha ötven év sikertelen próbálkozás után sem akad civilizált bolygóra, úgy a legelső, életet hordozó bolygót kell felkutatnia!
– De miért? – fakadt ki Tivaraa.
-Mert meggyőződésem volt, hogy a Végtelenben nincs már olyan bolygó, ahol magasabb rendűek élnének! Nem véletlenül mondtam egykor, az indulásnál, hogy mi vagyunk a Semmi urai! Elég szenvedésen mentünk már keresztül, elkeseríteni benneteket utunk legelején nem akartalak, ezért döntöttem egyedül. Időtlen időkig bolyonghattunk volna úgy az Univerzumban, hogy soha többé nem kerülünk ki a sztázisból csak azért, mert a komputerek nem találnak civilizált bolygót! Vagy olyan messze létezik, hogy elérése lehetetlen a mi technikánkkal. Ezt akartátok volna?
Senki sem válaszolt. Csak mos tudatosult bennük, hogy Marsaa előrelátása nélkül örök „álomra” kárhoztatták volna magukat.
– Bízom benne, hogy megértitek, miért adtam kiegészítő utasítást a tudtotokon kívül! Nos, eltelt ötven év, és Colli ennek értelmében cselekedett. Elhozott minket a Cydilla naprendszer Florida bolygójára! Az új hazánkba!
Marsaa hallotta a holokivetítőn keresztül, hogy a másik három űrhajó kicsinyke legénysége is tapsol bejelentésére. Elfogadták hát a Floridát, mint leendő otthont, pedig még nem is látták!

19-20. oldal, II. fejezet

Bíró_Júlia>!

Nanaának jutott először eszébe, hogy azonnal látni akarja ezt a mesebolygót! Hangot is adott óhajának, mire a többiek is harsogva követelték a leszállást, mintha Marsaa ellenezné azt! A kapitány nevetve kért ismét szót. A sarkára kellett állnia, hogy csend legyen.

21. oldal, I. fejezet

Bíró_Júlia>!

A Colligan legénysége kifejezetten jól járt a hajójukhoz tartozó mesterséges intelligenciával, mert állítólag voltak a Tritonidán olyan hajók, ahol a központi agy megkeserítette az ott szolgálók minden egyes percét.

15. oldal, II. fejezet

Bíró_Júlia>!

A biztonság kedvéért azt javasolta, hogy hat férfi menjen be, és maximum tíz percig időzzenek csak benn. Utána esetleg még egyszer be lehet menni, ha érdemes, és ha valaki akar.
Természetesen a hat férfiba magát is beleértette. Látta Xinaa arcán, hogy félti és aggódik érte, megsimogatta hát az asszony hátát, hogy így öntsön belé bátorságot. A fiával már nehezebb dolga volt. Mindenáron a papával akart menni, elvégre már ő is férfi, bár még csak hároméves. Csak hosszas rábeszéléssel tudta Marsaa elérni, hogy megüljön anyja karján. Így is csak azzal a csellel tudta ezt kiharcolni, hogy most ő vigyáz a mamára, amíg apa vissza nem ér. Így aztán olyan katonásan ült Xinaa karján, hogy bátor ember merte volna csak megközelíteni őket.

28. oldal, III. fejezet

Bíró_Júlia>!

Úgy megy minden, mint a karikacsapás! Hogy megmaradt az emlékezetemben ez a földi mondás – döbbent meg a felismeréstől.

22. oldal, II. fejezet

Bíró_Júlia>!

– Nanaa hogy bírja ezt? – kérdezte Tillaa, Radaa felesége.
– Biztosan hozni akar valami finomat Giraának – jegyezte meg gonoszkodva Bullaa, aki sohasem ment férjhez, szakmai ambícióit többre becsülte az érzelmeinél. Senki nem jegyezte meg, hogy rosszul mérlegelt eddigi életében, mert a szakmai ambícióknak már nincs jelentősége elkövetkező életükben, míg az érzelmeknek…

48. oldal, IV. fejezet