A ​jóságos fa 11 csillagozás

Shel Silverstein: A jóságos fa

„A ​jóságos fa, Shel Silverstein egyik legismertebb műve számtalan nyelven látott napvilágot, és a világ minden táján rajongókra talált gyerekek és felnőttek körében egyaránt. A könyv az Egyesült Államokban rendre toplistás helyen végez mind a "tanárok által ajánlott gyermekirodalom”, mind a "minden idők legjobb
gyermekkönyvei" kategóriában.
Irodalomtudósok a mai napig vitatkoznak róla, mit is üzen nekünk ez a szívhez szóló történet: egyesek szerint a feltétel nélküli szeretet eszméjét hirdeti, mások szerint az anyatermészet és az emberiség viszonyát jelképezi, míg a legelterjedtebb vélekedés szerint az anya-gyermek kapcsolat lényegét tükrözi.
Volt egyszer egy fiú, aki naponta elment egy fához, hogy felmásszon a törzsére, hintázzon az ágain, egyen a terméséből.
"A fiú szívből szerette a fát.
A fa pedig boldog volt.
De telt-múlt az idő… és a fiú megnőtt."
És ahogy megnőtt, elkezdett egyre többet akarni a fától. A fa pedig egyre csak adott és… (tovább)

ziara P
Shel Silverstein: A jóságos fa

Nem is kérdés az öt csillag, bár nekem elsősorban nem az anyához való viszonyt szimbolizálja, hanem inkább ember és természet kapcsolatát, de így is, úgy is, szuper!!!

olvasóbarát P
Shel Silverstein: A jóságos fa

Végtelenül szép minimalista módon megfogalmazott történet. A fa (a természet) és a fiú (az ember) kapcsolatáról.
Ha minden kérésünk teljesülne, úgy hogy a természet mindenét feláldozná értünk vajon mi marad a végén belőle nekünk?

dianna76 P
Shel Silverstein: A jóságos fa

Mese arról, az ember, hogy használja ki önzően és közben rombolja le a természetet. Sajnos nem is mese, hanem a valóság! Nekem elsőre ez jutott róla eszembe, s pont ezért számomra végtelenül szomorú történet volt…
Persze belelátom a szépet is, az önzetlen szeretetet a fa részéről. Egy valamit nem akarok belelátni: az anya-gyerek kapcsolatot. Mert hiszem remélem, hogy a gyerekek nem ilyen kizsigerelők a szüleikkel szemben, ha megkapják a feltétel nélküli szeretetet tőlük.
Az illusztrációk a maguk egyszerűségében illenek a szöveghez, ami szintén nincs túlírva.
Csillagozni nem tudom.

olvasóbarát P

De a fiú sokáig nem jött vissza.
    Mikor újra eljött, a fa alig bírt megszólalni a boldogságtól.
    – Gyere, Fiú! – suttogta.
    – Gyere játszani!
    – Túl öreg és szomorú vagyok a játékhoz – mondta a fiú.
    – Egy csónakra vágyom, ami messzire visz innen.

Ezt a könyvet itt említik