Állatdokik ​Hope Greenben 34 csillagozás

Sheila Norton: Állatdokik Hope Greenben

Sam úgy érzi, torkig van a londoni életével. Barátjával való kapcsolata nem olyan, amilyennek lennie kellene, állatorvosi recepciósként végzett munkája sem teszi boldoggá. Azon kapja magát, hogy egy egyszerűbb és csendesebb életre vágyik, vidéken, állatokkal és gyerekekkel.
Csakhogy a barátja éppen vele ellentétesen gondolkodik: ő szereti a londoni életet, az állatokért és a gyerekekért viszont nem különösebben rajong. Samnek tehát döntenie kell: a barátját választja-e vagy az álmait követi. Hogy nyugodtan át tudja gondolni a dolgokat, elhatározza, hogy a nagymamájához utazik vidékre.
Azonban az élet Hope Greenben távolról sem nevezhető csendesnek vagy békésnek… Erről többek között Joe, a nyers modorú, zsémbes állatorvos (aki szinte csak az állatokkal barátságos), és David, a vidám kutyasétáltató gondoskodik… na meg a sok állat. És egy váratlan felfedezés: Sam kisbabát vár…

Eredeti cím: Escape to the Country

Eredeti megjelenés éve: 2017

Lazi, Szeged, 2019
290 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632674483 · Fordította: Császár László

cicus61 P>!
Sheila Norton: Állatdokik Hope Greenben

Ez egy tüneményes kis könyv volt. Mivel imádom az állatokat, kötelező volt. Sam és nagymamája nagyon a szívemhez nőtt. Kölcsönösen szükségük volt egymásra és együtt minden problémát megoldottak. Joet az állatorvost előszőr nagyon nem szerettem, de aztán kiderült, hogy miért ilyen, utána már érthető volt és meg is változott szerencsére.

Bea_Könyvutca P>!
Sheila Norton: Állatdokik Hope Greenben

Az Oliver után kerestem meg ezt a könyvet a könyvtárban, mert az annyira aranyos volt, hogy kíváncsi voltam a szerző többi könyvére is. Nem csalódtam, ez is egy nagyon édes, kedves, bájos történet volt. Ebben a könyvben inkább az emberek voltak a főszereplők, de természetesen nagyon sok állatkával is lehet találkozni a lapokon.
Egy érzelmekkel teli, kedves, szívmelengető történet, ha egy könnyed kikapcsolódásra vágysz, akkor tökéletes választás.
Bővebben: http://www.konyvutca.hu/2023/03/sheila-norton-allatdoki…

sztinus>!
Sheila Norton: Állatdokik Hope Greenben

Ó, ez annnnyira jól esett! Nagyon jól időzítettem ezt a könyvet.
Kèt komoly könyv után üdített, mint egy korty tonik.
Ha a cimkèket követed, annak tökéletes. Még labrador is volt benne!!!
Szóval én imádtam.

szilvamag>!
Sheila Norton: Állatdokik Hope Greenben

Az Állatdokik Hope Greenben egy jól megírt, érzelmekkel teli, kedves és szívmelengető történet egy fiatal lányról, akinek az élete hirtelen fenekestül felfordul, de a sors mégis úgy hozza, hogy a végén minden jóra fordul és még az álmai is valóra válnak. Hogy ez kissé meseszerűen hangzik? Nos igen, mert tulajdonképpen az is.
Bővebben: https://szilvikonyvespolca.blogspot.com/2020/04/sheila-…

Bookaholic77 >!
Sheila Norton: Állatdokik Hope Greenben

Egy nagyon helyes, “meseszerű” történet az újrakezdés, a boldogság és a második esélyről egy cuki köntösbe bújtatva, hiszen cuki állatok szerepeltek a könyvben. Rufusz…♥ Szimpatikus volt Sam, ahogy Joe is, de nekem a kedvencem Peggy nagyi volt! Egy kis vattacukros történet egy kisváros életéből.

zia P>!
Sheila Norton: Állatdokik Hope Greenben

Ez a könyv most nagyon jól esett a lelkemnek.
Állatok, szép vidék, kedves emberek. Kellemes, könnyű, kedves, szomorú, vidám, emberi. Olvastatja magát. Nagyon szerettem.

vollys P>!
Sheila Norton: Állatdokik Hope Greenben

Tetszett, hogy egy újrakezdésről szólt a történet. Sam észreveszi, hogy eltávolodtak a párjával, nem egy az álmuk, ezért elutazik nagymamájához, hogy átgondolja a helyzetét. Új barátságokat köt, új kapcsolatokat épít, és igyekszik megvalósítani az álmait. De ennyi. A történet maga nem volt elég, a szereplőkkel nem tudtam azonosulni, rettentő fárasztóak voltak. Sam párja egy szarjankó, Joe egy idegesítően modortalan pokróc, Sam pedig hihetetlen, mindha kettős személyisége lenne. Veszettül utálja a főnökét, de bele is van zsongva, mikor annak egy jó szava sincs hozzá, de legalább szereti az állatokat…. Semmi közös nincs bennük, rettentő fárasztóak voltak együtt. David aranyos figura, de elég papucs karaktert sikerült faragni belőle, pedig ő az egyik szerethető és ragaszkodó karakter a könyvben. Elég gyengécske sajnos.

Karolina_Kolonics>!
Sheila Norton: Állatdokik Hope Greenben

Egész egyszerűen teljesen más sztorira számítottam, mint amit kaptam a könyvtől. Azt hittem, hogy sokkal nagyobb hangsúly kerül az állatokra a személyes szálra pedig annál kisebb, de ezt leszámítva abszolút pozitív csalódás volt. Totál bele tudtam élni magam a történetbe, Ében befogadásában teljes mértékben magamat láttam. Bár már kezdettől kiszámítható volt a sztori, kivételesen örülök, hogy csak a végén bontakozott ki. Továbbá szerettem a sejtelmes szálakat Joe feleségét és Sam balesetét illetően, a nagymama karaktere pedig egyszerűen imádnivaló volt.

Joditti>!
Sheila Norton: Állatdokik Hope Greenben

Tetszett, hogy egy aranyos és gyönyörű kisvárosban játszódik, és persze az, hogy tele van állatokkal a könyv. A két főszereplő viszont egyáltalán nem fogott meg. Főleg az elképesztően bunkón viselkedő állatorvost nem szerettem. Persze Samnek ez jött be, nem a jópofa David, aki mindig kedvesen viselkedett vele. Ettől eltekintve kellemes olvasmány volt.

HP_SPNLuver92>!
Sheila Norton: Állatdokik Hope Greenben

Kicsit össze-vissza volt ez a könyv. Sam nagyon sok hullámvölgyön megy keresztül, főleg a gondolataiban és néha belefájdul az ember feje a frusztrációtól vagy csak beleszédül a sebességtől. Bár rá lehetne fogni a terhességére, de szerintem az csak egy kis részt vállalhat belőle.
Időnként jó lett volna, ha Sam megmondja a magáét az embereknek, de párszor megértettem, miért nyelt le dolgokat. Csak akkor mégis hol a határ nála? Kicsit lábtörlőnek lett beállítva emiatt.
Sejteni lehet a végkifejletet spoiler, de erősen a vacillálásra koncentrált az írónő. Inkább dráma mint romantika, de azért bejött.
Jó azért látni falut, melyben nem annyira idilli az élet, mint egy-két másik történetben, de azért egész szimpatikus a hely és a lakók. Peggy nagyi pedig talán a legjobb karakter az egész könyvben, legalábbis szerintem.

Ágica102>!

Talán azt mondja majd, hogy a három hónapos próbaidőm alatt nem sikerült elég mély benyomást tennem rá, és inkább keres helyettem valaki mást. Valakit, aki jobban képzett nem ennyire „kicsapongó” és nem ennyire…. terhes!

Ágica102>!

– Hogy mi? – kérdezett vissza, és közben olyan nagyisan nézett. – Szerintem viszont semmi értelme csak úgy üldögélni a fenekemen és sajnálni magam.

Bookaholic77 >!

…de hát nekem semmi közöm hozzá, én csak a nagyanyád vagyok.

BG214 >!

– A legtöbb állat nagyon tart az állatorvosoktól.

BG214 >!

Vannak ugyanis emberek, akik egyszerűen nem érdemlik meg a figyelmet.

BG214 >!

Csak az kell, hogy ne zavarjon senki, és nyugodtan rendet rakhassak a saját fejemben.

horn_mici P>!

– Ez az istentisztelet nem is hasonlít azokhoz, amikre gyermekkoromból emlékszem – suttogtam nagyi fülébe.
– Ó, a dolgok folyamatosan változnak – felelte nagyi elégedett mosollyal. – Még a jó dolgok is. Kimondta, hogy egy templomban csak szomorkodni lehet, nem igaz?

BG214 >!

Én mindig úgy gondoltam, hogy a fekete macska szerencsét hoz!