Szerelem ​cseresznyevirágzás idején 22 csillagozás

Sheila Martens: Szerelem cseresznyevirágzás idején

Emiko ​Kajó Tokióban él, és egy japán-amerikai vegyes¬vál-lalat, a Zerowaste üzleti elemzőjeként dolgozik. Egy este, amikor későbe nyúló túlórázást követően hazafelé indul, az egyik munkatársnője hullájára bukkan az irodaházuk liftjében.
Mivel a cég amerikai igazgatója is gyanúsított lehet a gyilkosságban, a diplomáciai bonyodalmak elkerülése végett a nyomozásba az épp Tokióban tartózkodó, San Franciscó-i zsarut is bevonják…
Derek Shaliman, aki magas, szőke, nagyon jóképű és vagány fickó, és aki nem mellesleg imádja áthágni a szabályokat, váratlan lehetőséget lát ebben az ügyben a ranglétrán való előrelépésre, és feltett szándéka, hogy mindenképp megtalálja a gyilkost, még akkor is, ha az történetesen amerikai állampolgár.
Miközben egyre jobban elmélyednek a nyomozásban, Derek rádöbben, hogy megtetszett neki a csinos tanú, és mondvacsinált indokokkal is egyre többet veszi igénybe Emiko segítségét. Forr köztük a levegő, egyre jobban egymásba gabalyodnak, s mindezt… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Magnusz, Debrecen, 2020

emilia68>!
Sheila Martens: Szerelem cseresznyevirágzás idején

Egy kihíváshoz olvastam újra ezt a csodás borítójú könyvecskét .A gyönyörű borító alatt egy könnyed olvasmányt rejlik.
Igaz egy krimi de nem az a fordulatokban gazdag de mégis végig fent tudja tartani a figyelmet. Az írónő be csempészet egy romantikus szálat is ami nagyon kedves volt.
És mindamellett megismerhetjük a japán kultúra kis szeletét valamint a japán
mentalitást ami merőben eltér a mi kultúránktól.
Könnyen lehet haladni az olvasással, igazi kikapcsolódás nyújt ez a történet.

nagy_anikó>!
Sheila Martens: Szerelem cseresznyevirágzás idején

A gyönyörű borító egy könnyed olvasmányt rejt.
Ami megfogott az a japán mentalitás, a precizitás, a megbízhatóság, a pontosság.
A tisztelet minden körülmény között, még ha indulatok is dúlnak az emberben, akkor is nagyon kulturáltan viselkednek egymással szemben.
A krimi szál nem egy körömrágós történet. Gyilkosságról mint kiderül nem lehet szó szerint beszélni, több körülmény is hozzájárult a halálesethez, amit a két nyomozó szépen fel is derített, sőt még többet is.
A cseresznyevirágzás ünnepe viszont szépen szemléletesen van leírva.
Gyorsan olvasható, sok párbeszédes, könnyed kikapcsolódást nyújtó könyv.

MoMe>!
Sheila Martens: Szerelem cseresznyevirágzás idején

Kellett a virágos borító pár kihíváshoz.
Egy könnyed krimi,átszövő romantikával,nulla izgalommal. Inkább a krimi volt az erősebb vonal szerencsére,bár tény,hogy nem egy bonyolult történet,és a krimi vonal sem erős.Sőt!
Viszont érdekes volt belelátni kicsit a japán szokásokba,a mentalitásba. Gyorsan haladós,szinte csak párbeszéd van benne.

Yume>!
Sheila Martens: Szerelem cseresznyevirágzás idején

Rövidke és könnyed kis olvasmány némi nyomozással, és nekem pont erre volt szükségem, mikor olvastam. És azt hiszem pont jókor, jó időben, a megfelelő hangulatban talált meg ez a könyv, ezért is tetszett annyira. Egy pici szeletét megismerhetjük a japán mentalitásnak és kultúrának, ami bár nem sok, de ebben a történetben pont megfelelő mennyiség. Olvastam volna még, de ennek ellenére így, ahogy volt tökéletes volt.

Kiss_Ildikó_3>!
Sheila Martens: Szerelem cseresznyevirágzás idején

Inkább a krimi kategóriába sorolnám, bár a borító romantikát sugall. Izgalmas, jól megírt, fordulatos történet.

pintertunde>!
Sheila Martens: Szerelem cseresznyevirágzás idején

Az egyik olyan könyv – nem sok van ilyen –, ami számomra letehetetlen volt. Alig 4 óra alatt olvastam el az egészet, egyszerűen nem bírtam letenni. Tetszett a titokzatossága, és az a piciny romantika, amit az írónő belecsempészett. Épp annyi volt benne, amennyi kellett, mert a cím ellenére bizony egészen más eseményeket boncolgat a történet. Végig fent tartotta a kíváncsiságomat, és bizony bőven volt tippem… ;) Tetszett… és nem csak a borítója miatt, bár elsődlegesen azért díszeleg a könyvespolcomon.

Blanka7>!

Kábulatából különös hörgés rántotta ki. Az évtizedes rutin és a fáradtság megtette a magáét: felpattanva pisztolyt rántott, és kis híján lelőtte a kávéfőzőt. Amikor felfogta a helyzetet, lassan leengedte a fegyvert, és megfordult. Zavart pillantása találkozott Emiko döbbent tekintetével. Egy pillanatnyi csend után Derek szégyenlősen elmosolyodott, és megvonta a vállát. A lány kedvesen elmosolyodott, gyengéden kivette a férfi kezéből a 38-ast, letette az asztalra, és a tűzhelyhez lépett.
– Szerintem annyira nem lesz rossz, hogy szét kelljen lőnie – pillantott vissza a válla fölött.

Blanka7>!

– Hát, ez a sör nem rossz, de nincs valami erősebb?
A japán elgondolkozott.
– Ittál már nihonsút?
– Az mi?
– Amit ti szakénak hívtok.
– Nem, de sokszor ki akartam próbálni. Lehet itt kapni?
Hiromoto értetlenül nézett rá.
– Úgy érted, hogy Japánban, egy japán étteremben lehet-e kapni szakét? Hát, nem is tudom…
– Oké, ne szívd a vérem!

Blanka7>!

Az elmúlt években sok hülye helyzetben volt már része, remélte, hogy ezúttal nem kell majd levennie a nadrágját meló közben, akkor meg mindegy. Na, igen, az tényleg egy mulatságos eset volt. Vicces, de rendkívül szerencsétlen.

Blanka7>!

– Még nem volt erőm hozzá. De majd mindent elmesélek személyesen.
– Mindent?
– Na, jó, a bokszert talán kihagyom.
– Pont azt? Az a legjobb része! – évődött a férfi.
– Azért a kávé sem volt semmi.
– Igen, maradandó élmény, az biztos.

Blanka7>!

Derek belebámult a második bögre kávéjába, de érezte, hogy lassan mindegy, mennyit iszik meg, úgysem lesz éberebb. Ezen az állapoton csak egy jó alvás segíthet. Mondjuk, egy normális kávé sem ártana…

Blanka7>!

Lassan teltek a percek, a hangszigetelt ajtón egy hang sem szűrődött ki. Az amerikai épp arra gondolt, hogy ezt a gyakorlatot odahaza is be kellene vezetni: mennyivel jobb lenne, ha a lecseszéseket nem hallaná az egész őrs…

Blanka7>!

– […] És… bocsáss meg, Derek-szan az előbbi kirohanásomért!
– Igazából örülök neki, hogy így történt, Hiromoto- szan. Már kezdtem azt hinni, hogy egy érzéketlen robot vagy.

Blanka7>!

– Az nem baj, ha félsz, mert akkor tudod, hogy mit veszíthetsz, ha rosszul döntesz.

Blanka7>!

– Hiromoto-szan… Ugye tudod, hogy ha ezt most folytatjuk, az mindkettőnk karrierjébe kerülhet?
– Igen. Én mindenképpen végigcsinálom. Ha te nem vállalod, Derek-szan, megértem…
– Nem így értettem, hanem hogy innentől tényleg társak vagyunk. De azzal már most tisztában kell lennünk, hogy bármit is találunk, az valakinek kellemetlen lesz. Én nem féltem a seggemet, rólam tudják otthon, hogy simán beleállok az ilyen helyzetekbe. Viszont a te helyzeted…
– Ne aggódj, rendben leszek! – vonta meg a vállát Hiromoto. – Amúgy meg inkább gondolják rólam, hogy hülye vagyok, mint azt, hogy korrupt.
– Teljesen egyetértek.

Blanka7>!

És különben sincs jobb feszültséglevezető, mint egy idegen nyelven beszélő GPS-szel veszekedni.