Pablo ​Escobar drogháború 16 csillagozás

A teljes történet, ami kimaradt a Netflix-en
Shaun Attwood: Pablo Escobar drogháború

Pablo Escobar és a Medellín kartell döbbenetes története, minden ami kimaradt a Netflixen-en
A kolumbiai drogbáró, Pablo Escobar egyszerre volt ragaszkodó családapa és pszichopata gyilkos, iszonyatos ellenség és csodálatos barát. Miközben milliókat adományozott a szegényeknek, felrobbantotta és kínozta az ellenségeit, és volt, akinek tüzes kanállal vájatta ki a szemét. Escobar sokszoros milliárdos lett kíméletlen ravaszsága és Amerika olthatatlan kokainéhsége folytán.Egy csekélyke 100 millió dolláros birtokon élt, és saját magánállatkertje volt.
A Pablo Escobar drogháború feltárja a titkot: a hatóságok nem azért üldözték Pablót, hogy véget vessenek a kokainüzletének, hanem hogy átvegyék tőle.
Shaun Attwood könyve egy szívfájdító, akciódús igaz történet, ami a drogtilalom katasztrofális következményeiről fest lélegzetelállító képet.

Művelt Nép, Budapest, 2020
Művelt Nép, Budapest, 2020

Lillam>!
Shaun Attwood: Pablo Escobar drogháború

Shaun Attwood: Pablo Escobar drogháború A teljes történet, ami kimaradt a Netflix-en

Pár éve mindenhonnan ez a történet folyt, és ha emellett még érdekel is, akkor elkerülhetetlen, hogy ne olvasd el a témáról szóló valamelyik könyvet.
Kicsit olyan, mintha a sorozatot és egy jobban sikerült dokumentumfilmet gyúrtak volna össze. A maga módján szórakoztatott, ledöbbentett, emellett fontos információkat is leírt, amely kicsit közelebb hozott a miértek és hogyanok pontosabb megértéséhez. Egy-két hollywoodi „ízfokozót” is letisztázott, hogy nem is minden úgy történt a valóságban, ahogy az felvételre került.
Érdekes, alapos körüljárást követően megírt könyv, amely csak olaj a tűzre, akkor ha érdekelnek a háttérben meghúzódó politikai szálak.

Prami0913>!
Shaun Attwood: Pablo Escobar drogháború

Többre, másra számítottam ezzel a könyvvel kapcsolatban. Persze érdekes dolgokat írt le az író, de nem ezt vártam teljesen az alkotástól.