Dorothea ​Q aprócska vagyona (Quint krónikák 3.) 12 csillagozás

Harmincéves ​családi titkok.
Nők három generációja.
Egymillió dolláros esély, hogy helyrehozzanak mindent.
Amikor szinte gyerekfejjel elhagyta az otthonát, Rika szentül megfogadta, hogy sohasem tér vissza szülőföldjére, Guyanába. Megszakítva minden kapcsolatot a családjával, Londonban telepedett le, és rengeteg küzdelem árán egzisztenciát teremtett magának és a lányának.
Több mint harminc esztendő elteltével Rika zsémbes anyja, Dorothea egy különleges kis csomaggal Londonba érkezik, és nem csak egy rövid víkend erejéig. Az együtt töltött napok során a régi sebek felszakadnak, anya és lánya pedig egyre távolabb kerül egymástól.
Rika lánya, Inky hamarosan rájön, hogy nagyanyja úti csomagjában kisebb vagyon rejtőzik. Ahogy sorra leplezi le a régmúlt titkait, végül feltárja azt a tragikus eseményt, mely az anyját és a nagyanyját hosszú évtizedekre elszakította egymástól. Dorothea végső, váratlan vallomására azonban egyikük sem készült fel.
Magával… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror I.P.C.

I.P.C., Budapest, 2017
446 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636356149 · Fordította: Kiss Nóra Titanilla

Csoszi>!
Sharon Maas: Dorothea Q aprócska vagyona

A sorozat befejező része tetszett a legjobban. A korábbi szereplők kissé, vagy éppen teljesen háttérbe szorultak, hogy ezúttal az újabb generációk történetét ismerhessük meg. Eleinte fogalmam sem volt, hogy ki lehet a címszereplő, mi köze van a Quintekhez. Az ő szemszögéből ismerhetjük meg a múltat, amely jelentős hatással bír a lánya Rika és az unokája Inky életére. Nagyon utáltam, ahogy az írónő egyes szereplők sorsát alakította spoiler, de ha nem lettek volna a tragédiák, akár egy tündérmesét is olvashattam volna.

Barbara_Kiss86>!
Sharon Maas: Dorothea Q aprócska vagyona

A könyv első fele nagyon vontatott volt, még azon is elgondolkodtam, hogy félbe hagyom, de aztán történt valami. Megláttam a szereplők sorsának összefonódását. Meghatott az a sok szenvedés amit át kellett élniük és a szeplőkkel sírtam, ezen a ponton már nem tudtam leteni a kötetet. A történet egyszere tragikus és csodálatos.