Félperces ​testvér-mesék 7 csillagozás

Shari Lewis: Félperces testvér-mesék

Időhiány nem lehet többé annak az akadálya, hogy gyermekünknek szép és érdekes, mégis megnyugtató mesét mondjunk. Az amerikai Shari Lewis szépen illusztrált mesekönyvét a világ 44 országának picinyei élvezhetik – szüleikkel együtt. A könyv különlegessége, hogy a rövid történeteket a szerzőnő a legkülönbözőbb népek mesekincseiből gyűjtötte.

Mars, Budapest, 1992
48 oldal · ISBN: 9637914331 · Fordította: Mesterházi Mónika · Illusztrálta: Kelly Oechsli

worsi P>!
Shari Lewis: Félperces testvér-mesék

Volt benne jó is meg semmilyen is, ismerős is meg ismeretlen is, de valahogy mindegyik olyan viccesen volt megírva, hogy kénytelen voltam egy szuszra végigolvasni az összeset.

Sophiechan>!
Shari Lewis: Félperces testvér-mesék

Nagyon sok mese volt benne.
Ezek közül volt olyan, amit ismertem, és volt olyan is, ami újdonság volt számomra. De akadt köztük olyan, amitől a falat kapartam volna, de lehet, hogy csak én voltam túl fáradt agyilag, mikor olvastam. :"D
De ettől függetlenül a legtöbb tetszett.

LairaDaewen>!
Shari Lewis: Félperces testvér-mesék

Ti Ki Ti Ki Timbó No Szin Nimbó Hoj Doj Bosz Ki Poj Pon Do Hi Ki Pon Pon Ni Ki No Mi Ah Dom Poj
A mai napig tudom a kínai kisfiú nevét :D

Ez a mese egy kínai kisfiúról szól, akit így hívtak:
Ti Ki Ti Ki Timbó No Szin Nimbó
Hoj Doj Bosz Ki Poj Pon Do Hi Ki
Pon Pon Ni Ki, No Mi Ah Dom Poj.

8. oldal Tiki Tiki Timbó (kínai mese)

Ettől fogva mindenki boldogan élt, kivéve az ördögöt, aki tévedésből fordítva tette föl a fülét, és azóta folyton elveszti a szemüvegét.

35. oldal ~ A Hold kútja (mallorcai mese)