Holnemvolt ​Csodaország (Ever After High 3.) 14 csillagozás

Shannon Hale: Holnemvolt Csodaország

Minden ​a feje tetejére állt.
De kinek a feje tetejére?

Az Ever After High diákjai eddig kötelességtudóan aláírták a Mesehősök Végzetkönyvét, ezzel megfogadták, hogy eljátsszák a mesében előre megírt szerepüket.
A suliba azonban betoppant Raven Queen, és már az elején mindent felbolygatott! Az örökség napján szembeszegült a sorsával, s azóta senki meséje nincs biztonságban, még az előkelő Apple White-é sem!

A világ azonban akkor áll csak igazán a feje tetejére, amikor egy különös csodaországi lény beszabadul Holnemvoltországba, és kerge varázserejével mindent összezavar. Úgy tűnik, egyedül Lizzie Hearts, a Szívkirálynő lánya és Csodaország trónörököse nem bolondult meg teljesen. És persze a fából faragott Cedar Wood, Pinokkió lánya, na meg és Madeline Hatter, a Bolond Kalapos lánya sem. (Vagy legalább nem lett bolondabb, mint volt.) Most rajtuk áll, hogy megmentsék barátaikat a csodaországi varázslattól, ami megfosztaná őket és Holnemvoltország összes… (tovább)

Eredeti mű: Shannon Hale: A Wonderlandiful World

Eredeti megjelenés éve: 2014

Móra, Budapest, 2015
304 oldal · ISBN: 9789631198508 · Fordította: Bottka Sándor Mátyás

Madeline Hatter · Briar Beauty · Cedar Wood · Kitty Cheshire · Lizzie Hearts · Apple White

perpetua P
Shannon Hale: Holnemvolt Csodaország

Azt hittem az utolsó részre meg fogom adni az öt csillagot, de végül mégse. Nagyon élveztem ezt is, az tagadhatatlan, de kicsit többet szerettem volna a lezárásra.
A fő vonal Raven lázadása volt az első két részben, ami most se tűnt el, de erőteljesen háttérbe szorult. Sajnáltam, hogy ilyen egyszerűbb lezárást kapott. De tetszett, amit helyette kaptunk. Csodaország lakói kerültek most a középpontba, őket ismerhettük meg jobban. Maddie-t szerintem mindenki a szívébe zárta már és most igazán nagy feladatot kapott. Lizzie személyiségét eddig nem értettem. Persze ismerjük az anyját, mégis kicsit érthetetlen volt távolságtartó magatartása és „hangos” stílusa. Most végre beleláthattam a gondolataiba és teljesen meglepődtem, hogy tulajdonképpen kedvenccé vált. Sokkal több van benne, mint korábban sejthettük és az igazán nehéz helyzetekben megállja a helyét, lehet rá számítani. A másik igazibb főszereplő Cedar volt, ő is megvívta a belső csatáit, sokat fejlődött ebben a részben, de őt még se tudtam annyira megszeretni, mint a másik lányt.
Visszagondolva az egész sorozatra újra a bájos és aranyos jelzőket tudnám leginkább használni, mert tényleg az. :) Hiába mese én nagyon ajánlanám idősebb olvasóknak is, mert mindig jó kicsit a gyerekkorba. :)

Shannon Hale: Holnemvolt Csodaország

Shannon Hale harmadszorra is megcsinálta: ez a könyv éppoly cuki, mint az első két rész! :)) Bár a hangsúly most nem kedvenc Raven-emen van, új szereplőket tett kedvenccé: Cedar-t és Lizzie-t. Csapjátok le a fejét! :D

Maddie-t eddig is nagyon kedveltem, most új szerepkörrel bővül a repertoárja, ami persze rém jól áll neki. :)))

Nagyon ötletes ez a rész is, kalamajka akad bőven, de a lányokat igazán nem kell félteni. Cedar jóvoltából pedig megható kis jelenetekre is számíthatunk, ebben a részben nagyon belopta magát a szívembe.

Na jó, akkor most visszaadom a lányomnak a könyvet, hadd olvassa ő is. Bár jócskán teleszórtam színes jelölőkkel… XD

kellyolvas P
Shannon Hale: Holnemvolt Csodaország

Lizzie Hearts lett a kedvenc szereplőm az egész sorozatban. Imádtam a beszólásait, meg a kártyáit, nagyon jól szórakoztam ezen a részen is.
Az egész lezárása nagyon érdekes volt. Váratlan. Annyira olvasnám még, kár hogy a szerző nem írja tovább. Csapjátok le a fejét!
Bővebben: http://www.kellylupiolvas.com/2015/09/shannon-hale-holn…

Marée_Noire
Shannon Hale: Holnemvolt Csodaország

Aranyos volt, de ugyanaz a véleményem, mint az első 2 részről: nem nekem íródott. ;)

bfg3 P
Shannon Hale: Holnemvolt Csodaország

Mi az ezerszel elátkozott nyavalyás könyvhulladékért van nekem olyan mániám, hogy mindenáron tudni akarom a sztori végét, és csak akkor vagyok képes lemondani erről, ha már fizikai kínt okoz az előttem fekvő szenny olvasása?!

Fanni_Seilinger
Shannon Hale: Holnemvolt Csodaország

Ez a könyv akárcsak az előző kettő megjelenítette előttem a történetet, elvarázsolt.
A kedvenceim amikor Maddie : -„udvariasan kérdezgeti a mesélőt" :D
-„megpróbál csendben figyelni" ;)
+a mesepilógus

Szabella

Csapjátok le a fejét!
Kár, hogy vége. Ebben a kötetben más szereplők kerültek előtérbe. Maddie bájos csacsogása a mesélővel és Lizzie belső monológjai nagyon tetszettek. Habár a célközönség már nem én vagyok, kár hogy vége.

Oláh_Zita P
Shannon Hale: Holnemvolt Csodaország

Shannon Hale megint bűbájosat alkotott, hogy tőle kölcsönözzek, fanteasztikusat! :)

Orsi_olvas

Ha nem érdekel, hogy hová érkezel, akkor az sem számít, melyik úton indulsz el.

84. oldal, 9.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Kitty Cheshire
Orsi_olvas

Semmi sem lehetetlen, ezt minden csodaországi tudja.

202. oldal, 19.fejezet

Orsi_olvas

Fel a fejjel! Csak vicceltem Csapasd le a fejét!

76. oldal, 8.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Lizzie Hearts
Orsi_olvas

– Én, Madeline Hatter, ezennel leteszem a mesélők szent esküjét. Megfogadom, hogy csakis az igazat mondom, és követem a történetet, bárhová vezessen is a cselekményszál. Mindent megfigyelek, de csak a legfontosabb és legizgalmasabb részekről számolok be; tiszteletben tartom a szereplőket mind nagyszerű, mind hibás tetteik sorá; és csakis a mesét és az olvasót szolgálom, senki mást, sem királyt, sem királynőt, sem péket, sem gyertyaöntőt, és soha, de soha, soha, soha nem avatkozom bele a történet alakulásába. Soha.

144. oldal, 15.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Madeline Hatter
schesztiஐ P

– Békés áttörést! – mondta Lizzie Apple-nek.
– Tessék? – kérdezte Daring értetlenül.
– Úgy érted, kéz- és lábtörést? – suttogta Apple?
– Lehet – mondta Lizzie. – De ennek sincs semmi értelme.

schesztiஐ P

– Lizzie! – kiáltott újra Apple, de teljesen feleslegesen, mert Lizzie pontosan tisztában volt a saját nevével, feleslegesnek tűnt ennyiszer ismételni. Lehet, hogy ez is valami holnemvolt dolog. Talán kipróbálhatná ő is, hogy a holnemvoltak otthonosabban érezzék magukat a társaságában.
– Apple! – kiáltott hát Lizzie, és figyelte, hogy Apple az utolsó néhány métert futva teszi meg felé.

Kapcsolódó szócikkek: Apple White · Lizzie Hearts
emma29

– Ez annyira csudijó! – lelkendezett Briar. – Leszünk barátok?
Lizzie nagyokat pislogott, Briarről Cedarra, Maddie-re és Kittyre nézett.
(…)
– Leszünk barátok. Az tök pikk ász.

Kapcsolódó szócikkek: Briar Beauty · Lizzie Hearts
schesztiஐ P

Cedar vett néhány mély lélegzetet. Kezdő volt még ebben a levegővétel dologban, de arra már rájött, hogy sokkal megnyugtatóbb, ha lassan és mélyen csinálja, mint ha gyorsan és sekélyen.

Kapcsolódó szócikkek: Cedar Wood
Orsi_olvas

Én azt hiszem, zendülőnek lenni azt jelenti, hogy elvágod a zsinórokat, amik a mesédhez kötnek, akár egy marionettbábut, hogy te választhasd magadnak a mesét. És ennél szerintem nincs fontosabb a világon.

83. oldal, 9.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Cedar Wood