Vakáció ​Mr. Darcyval (Austenland 1.) 424 csillagozás

Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval

Jane fiatal New York-i nő, aki mintha képtelen volna rátalálni az igazira – talán azért, mert titokban megszállottan rajong Mr Darcyért, ahogyan Colin Firth játszotta a Büszkeség és balítélet BBC adaptációjában.

Ám amikor egy jómódú rokona örökül hagy rá egy Austen-mániás nők számára kitalált, angliai vakációt, Jane ábrándjai arról, hogy megismerkedjen a tökéletes, régensség korabeli úriemberrel, hirtelen valóságosabbá válnak, mint azt valaha is képzelte volna.

Vajon ez a hamis austeni világba tett utazás elég lesz-e ahhoz, hogy Jane mindörökre lerázza magáról megszállottságát? Vagy álmai esetleg valóra válnak, és megleli a maga Mr Darcy-ját?

A történet magával ragadó, elbűvölő és csupa empátia. Shannon Hale mindnyájunkból kihozza a benne szunnyadó Jane Austen rajongót.

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633735466 · Fordította: Palásthy Ágnes

Mr. Nobley · Henry Jenkins · Jane Hayes

Klodette>!
Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval

Ez most lehet, hogy végtelenül szánalmasan fog hangzani, de régen én magam is ilyen elvetemült, elvakult rajongó voltam, mint Jane.
Amikor kijött magyarul az első Alkonyat regény, majd pár héttel később a film, egyszerűen nem tudtam többé türtőztetni magam és odáig meg vissza voltam Edward Cullen-ért.
Számomra ő volt a TÖKÉLETES pasi, az IGAZI, az ÁLOMFÉRFI és még sorolhatnám.
Egyszerűen képtelen voltam elhinni, hogy nem létezik még egy olyan férfi, mint Edward?!
Akkoriban egy Norbi nevű srácba voltam szerelmes, akivel – többek között – pont azért nem jött végül össze a dolog, mert a fiú többször kijelentette: Az elképzelt Edward ideálomhoz és imádatomhoz egyszerűen képtelenség felérni.
Ez az egész Austen korabeli légkör, a ruhák, a környezet és minden más, egyszerűen varázslatos és magam is szívesen kipróbálnám, habár ez a színészek vesznek körül és még rá is játszanak a dolgokra? Na, az viszont kimondottan zavarna, hiszen Jane is pont abba a hibába esett bele, hogy egyszerűen képtelen volt rájönni: Ki az, aki teljesen őszinte és ki az, aki csupán csak megjátssza magát?
Jane maga kezdetben nem volt annyira szimpatikus, de egész szép karakterfejlődést írt le. Sikerült megkedvelnem és megértenem őt, ami már önmagában is sikerként könyvelhető el.
Aztán persze ott volt Mr. Nobley figurája, aki sok mindenben hajazott Darcyra és pont ezért egyszerűen nem tudtam őt nem kedvelni.
Már a filmben is szerettem, ami JJ Feild parádés színészi játékának volt betudható, akit már ismertem a BBC féle Agatha Christie feldolgozásokból is. Többek között, JJ Feild-nek volt köszönhető az is, hogy a Halál a Níluson adaptációban igazán kedvelhető és szerethető figurát varázsolt Simon Doyle karakteréből.
Ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor a film most egy picit jobban tetszett, főleg a végén lévő Nobley ki is valójában? csavarral, ami a könyvben nem így volt.
Ám mindezektől elvonatkoztatva, csak a lényegre koncentrálva, egy igazi csajos, totálisan chick lit történet, ami bájosan vicces és kimérten elegáns.
Itt-ott felfedezhetőek benne a Büszkeség és balítélet legjobb pillanatai, nem mellesleg pedig, kötelező olvasmány a Jane Austen rajongóknak.

Bővebben pedig: https://klodettevilaga.blogspot.com/2018/07/konyvkritik…

Orsi999>!
Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval

Az elején konkrétan azon gondolkodtam, hogy félbehagyom. Annyira gyerekes volt ez egész, de ahogy Jane elutazott és meglátta, hogy milyen is az a világ, amit annyira imád, szépen lassan kiábrándult belőle. Én meg egyre jobban megkedveltem Jane-t. Szerencsére a végére belátta, hogy mire is van szüksége, de eléggé fárasztó és unalmas volt az út mire rájött.

Timcsibaba77>!
Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval

Megvallom őszintén bűbájos szórakoztató csajos könyv lett. Kicsit elmerülhetett az olvasó a szerelemben, kicsit a valóságban, kicsit a régi kor bájában. nagyon tetszett, de megvallom, a filmre még inkább kíváncsi leszek. Aranyos könnyed kortalan történet lett.

brena>!
Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval

Csak fogom a fejem,hogy ez meg mi volt?! Jaj én nem értem,nem tetszett, totál flúgos ez a csaj, szerintem ha valaki valamiről le akar szokni akkor nem az a megoldás,hogy 200%-al bele veti magát. Meg milyen gyerekes már,hogy dugdossa a DVD-it?!És még sorolhatnám…de utálok hosszú értékelést írni.
Ahh nagyot csalódtam, de a borítót imádom.
@blankaveronika Köszönöm hogy nem kellett megvegyem!jövök neked egy nagy fagyival!

anikho>!
Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval

Ez egy szórakoztató fanfiction.
Jane karaktere megmutatja mi történik egy nővel, ha az álmai rabja lesz. Meg kell mondanom szegénynek tragikus a szerelmi élete, és valljuk be, erről csak maga tehet. Tudom, hogy Mr. Darcy és/vagy Colin Firth igazi toplistás férfi(ak), de hát minden fantáziálásnak meg van a határa.

A fejezetek előtt megismerkedhettünk Jane egy-egy korábbi pasijával, szerelmével, akkori imádata tárgyával. Egyszer azt gondoltam aranyos, hogy ennyire szerelem- és kapcsolatcentrikus a lány, de valamikor meg szántam őt.
Az austen-korszaknak megvolt a maga bája, a ruhákkal és bálokkal. A szereplők nem kerültek közel hozzám, de mégis érdeklődve vártam a cselekmény kibontakozását, ami nem volt meglepő. Ámbár a könyv végén mégis pislogtam néhányat, jobb befejezésben bíztam. De legalább az a férfi lett a szerencsés kiválasztott, akit én magam is választottam volna.

Le tudnám húzni a könyvet, sok-sok negatív megjegyzést fel tudnék sorolni, ha lenne kedvem hozzá. De nincs. És szeretem annyira az eredeti történetet, hogy ez is kedves volt számomra. Pont.

Cukormalac P>!
Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval

Nos, igen… Szerintem ha nagyon megerőltetném magamat, sem tudnék még egy olyan szépirodalmi művet mondani, mutatni, aminek hatása annyira erőteljes lenne, mint a Büszkeség és balítéleté. Ha végigbogarásszuk, hányan és hányszor próbáltak már több-kevesebb sikerrel ilyen-olyan minőségben emléket állítani saját Mr. Darcyjuknak és a regénynek köszönhető élménycsomagnak, plusz Colin Firth ugye, alapos sor jönne össze tinilányoknak szóló habkönnyű komédiától Bridget Jones naplóján át az elképzelt folytatásokig. Az ilyen jellegű bőrlenyúzások belőlem rendre ellenérzéseket váltanak ki, ez esetben pedig azt sem tudom mondani, hogy pszichológiai szempontból érdekesnek tekinthető vállalkozások – pedig hogy miért és milyen könyvet vesz az ember, igazából mindig felvet kérdéseket, amikre tágra nyílt szemekkel hallgatnám a válaszokat –, sokkal inkább arról szólhat az ügy, hogyan húzkodjuk meg minél jobban az Austen-rajongók pénztárcáját (és tegyünk rá egy sok millió hölgy által kedvelt férfi színészt a borítóra.)

Ebből a szempontból nagyon is előítéletes voltam a könyvvel kapcsolatban, mert tulajdonképpen nem magamnak vettem, ajándék lesz nemsokára, sorra is csak egy véletlenszerű – de nagyon is hasznos – választásnak köszönhetően került. Viszont kellemesen csalódtam benne, mert közel sem volt olyan agyzsibbasztó és tragikusan rossz, mint vártam. Persze egy könnyed kikapcsolódásnak megfelelő, jobb esetben akár egy délután és este alatt kiolvasható limonádétól, melynek főszereplőjét Jane-nek hívják és több hetet tölt egy 1800-as évekbeli birtokon színészek társaságában, ne várjunk óriási megmondásokat vagy Nobel-díj várományos meghökkenéseket… Még annak ellenére is jól szórakoztam, hogy egy JA-regényt sem olvastam eddig, így is működtek annyira az utalások, hogy egy pillanatig sem éreztem kényelmetlennek a körítést, ráadásul az Írónő alaposan ismeri azokat a műveket, amikkel kapcsolatban párhuzamokat von, éppen ezért jól ülnek az esetleges poénok. Nekem mondjuk ilyen téren más az ingerküszöböm, a chick-lit érezhetően nem nekem lett kitalálva, de rá tudom sütni az aranyos bélyeget, tényleg nem volt ez olyan rossz.

Ha nagyon szemtelen lennék, a vége miatt még egy felet lazán vonhattam volna, annyira sablonos és kiszámíthatató volt, hogy ennyi erővel minden oldal sarkába elhelyezhettek volna egy kis emberkét ábrázoló grafikát, amint éppen útjelző táblát tart az intenzív inzulinkómát okozó, cukormázban való tocsogás felé. De ezzel együtt is egy kellemes, laza olvasmány volt, amivel jól esett kikapcsolni, mivel nagyon nem ebben a zsánerben mozgom, ellenben mindig jó, ha értékre lelek, legyen szó bármiről is. Lehet, hogy nem a legragyogóbb gyémánt, de néha az ilyen is belefér.

AniTiger P>!
Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval

Tulajdonképpen ez a könyv tökéletes délutáni kikapcsolódás, ha valakinek van ideje egyhuzamban elolvasni! (Sajnos a karácsonyi forgatagban ez lehetetlen volt számomra. :))

Az biztos, hogy üdítő könyv egy nagyon kattant nőszeméllyel a főszerepben. Viszont akármennyire szánalmas, nem szánalmas az Austen-imádata és a Mr. Darcy fangörcse – a történet humoros, aranyos, lelkizős. Egyszerűen odáig voltam a beszélgetésekért, néha hangosan felröhögtem Janen és a többieken. Persze mindent vitt, ahogy szívta Mr. Nobley vérét.

A könyv felépítése is nagyon tetszett. Nem fejezetek, hanem beszámozott pasik követik egymást, majd a soros napok következnek. Különleges megoldás, megismertük Jane csalódásait szép sorjában, aztán visszatértünk a fő szálhoz. Bár jelzik, hogy angolul van „folytatása”, de ez önálló regény. Ha kiadják magyarul, akkor elolvasom, tetszik az írónő stílusa. Bájos. Élvezetes. Humoros. Tökéletesen kikapcsol.

A borító: gyönyörű. Elsőre az fogott meg és csak utána aktiválódott a Büszkeség és balítélet-mániám. Jó döntés volt ezt a borítót átvenni.

Szánalomfaktor a blogonhttp://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2014/12/shannon-hal…
Mozizó: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/05/mozizo3.html

Violet_Finch_PMónika>!
Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval

Pár éve láttam a filmet és az nem fogott meg igazán. Bíztam benne,hogy a könyv majd jobb lesz (mindig jobb) :),de sajnos azt kell,hogy mondjam….nem,nem jobb.
Unalmas volt. Sokszor abba hagytam és elkezdtem valami mást helyette.
Ma rávettem magam,hogy azért is elolvasom.
Jane aranyosan elveszett 33éves nő. Sajnáltam is az elején,hogy egy álom világban próbál élni. Aztán elment erre a vakációra. (Számára ez volt az utolsó dolog és kigyógyul a Mr. Darcy imadatból és boldog független nő lesz)Három hét színtiszta unalom egy két érdekes dologgal…mivel tudtam a végét a film miatt így nem ért sok meglepetés.
Örülök ,hogy végig tudtam olvasni….(tiszta mazochista vagyok)
Holnap első dolgom visszavinni a könyvtárba.
Jah amúgy tök szép a borítója :)

rnekovacseme>!
Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval

Hirtelen felindulásból kölcsönöztem ki a könyvtárból, de nem bántam meg. Könnyed kis történet, ami teljesen kikapcsolt. Jane egy megszállott nő, aki a szerelmet keresi. A többi szereplő is szimpatikus volt, bár végig Nobleynak szurkoltam. Összességében egy aranyos sztori.

Babó_Buca P>!
Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval

Szeretem a történetet, nem is igazán csak a könyvet. Szerintem a filmmel jól kiegészítik egymást. Ahol az egyik bukdácsol, ott a másik remekel. Mindig is különleges helye lesz a polcomon. És az az ajánlás…

www.egy-lany-blogja.blogspot.com/2017/07/ahol-az-almok-…

inka0507>!

Colin Firth-nek
Maga remek fickó, de én férjnél vagyok,
úgyhogy szerintem legyünk inkább csak barátok!

(ajánlás)

Kapcsolódó szócikkek: Colin Firth
Guinevere>!

De azt csak a jó ég tudja, hogyan fordul a te történeted. Úgyhogy tegyél meg mindent a boldog befejezésért!

inka0507>!

A vénlány csak egy régies kifejezés a karrierista nőre.

shiyouya28>!

Miért olyan értékes mindig annak a véleménye, aki nem kedveli az embert? Ki mondta, hogy az ő véleményük értékesebb, mint az általában kedves embereké?

anikho>!

Ha nem reménykedik az ember, nem tud ábrándozni sem.

Reelka>!

Szerette a szobanövényeit, de úgy tűnt, meghaladja a képességeit, hogy életben tartsa őket.

BubbleTea>!

Nincs értelme valaki más történetére hagyatkozni egész életedben.

Kapcsolódó szócikkek: Jane Hayes
BubbleTea>!

– Mi a titok? Áruld el! Honnan tudod, hogy Philip az igazi?
[…]
– Ő… elhiteti velem, hogy én vagyok a legszebb nő a világon. Minden áldott nap.

Kapcsolódó szócikkek: Jane Hayes · szerelem
Theana>!

– Miss Hayes, megfordult már a fejében, hogy esetleg fordítva látja ezt a dolgot? Hogy valójában maga az én ideálom?

Kapcsolódó szócikkek: Henry Jenkins · Jane Hayes