A ​kínai császárnék szépségreceptjei 2 csillagozás

A finom bőr és az érzéki kisugárzás titka
Shan Feng: A kínai császárnék szépségreceptjei

Az örök fiatalság és a kifogástalan szépség titkát Kína császárnői fedték fel: receptúráik mind a mai napig megőrizték értéküket és hatékonyságukat. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az a tény, hogy a receptúrákat jelenleg is elzárva tartják a pekingi Palotamúzeumban.
Shan Fengnek, a hagyományos kínai orvostudomány kutatójának sikerült elsőként a recepteket a nyilvánosság számára is hozzáférhetővé tenni. Könyvében rámutat arra is, hol szerezhetők be a hozzávalók, hogyan kell alkalmazni a recepteket, és miként hatnak a készítmények. Az eredmény: a szépségápolás teljesen új formája, ami a testre és a lélekre egyaránt figyelmet fordít.
Merüljön el tehát Kína értékes titkaiban, és engedjen a páratlan szépség és érzékiség csábításának!

Tipo-Copy, 2006

pannik>!
Shan Feng: A kínai császárnék szépségreceptjei

Shan Feng: A kínai császárnék szépségreceptjei A finom bőr és az érzéki kisugárzás titka

Vannak benne érdekes infók, amik miatt érdemes volt megvenni, de kicsit többet vártam.
Igaz, hogy ad recepteket, konkrét elkészítési móddal, de az összetevők beszerezhetősége csak Németországban van leírva, így itthon fogalmam sincs hol lehet hozzájutni a kínai növényekhez, teákhoz, egyéb összetevőkhöz. Ezen kívül vannak benne masszázs leírások és egyéb szépítő technikák.
Érdekes, ahogyan kategorizálja a bőrt Jin és Jang, részletes leírást ad a besoroláshoz is. Megdöbbentő, hogy az olajokat sohasem használja direktben a bőrön, mindig csak kiegészítése valamelyik krémnek, kenőcsnek, pilingnek. Manapság mindenki argán olajjal, szőlőmag olajjal stb. keni az arcát, testét direktben, a könyv leírja miért nem jó ez.
Vannak benne hasznos dolgok, amiket lehet alkalmazni, de az összetevők korlátozott beszerezhetősége komoly gondot okoz.