Kognitív ​viselkedésterápia egyszerűen 40 csillagozás

10 módszer a szorongás, depresszió, düh, pánik és az aggódás kezelésére
Seth J. Gillihan: Kognitív viselkedésterápia egyszerűen

A rendkívül hatékony pszichoterápiás módszernek bizonyult kognitív viselkedésterápia alkalmazásával hosszú távon is megszabadulhatunk a szorongástól, dühtől és más tényezőktől, amelyek meghatározzák hétköznapi életünket.

Ez a közérthető könyv céljaink írásos rögzítésétől kezdve a negatív gondolkodási mintáink felismeréséig számos olyan eszközt ad a kezünkbe, amelyek segítségével fejleszthetjük a személyiségünket, megoldhatjuk egyes problémáinkat, és általában véve tehetünk egészségünkért és jóllétünkért.

Seth J. Gillihan, PhD, a University of Pennsylvania pszichiátria tanszékének klinikai pszichológia szakos adjunktusa. Több mint negyven szakcikket és könyvfejezetet publikált arról, mennyire hatékony és hogyan működik a kognitív viselkedésterápia szorongás és depresszió esetén, valamint arról, hogy az agyi képalkotó eljárások miként hasznosíthatóak pszichés zavarok tanulmányozása során.

Eredeti megjelenés éve: 2018

GABO, Budapest, 2023
264 oldal · ISBN: 9789635664337 · Fordította: Kránicz Dorottya
GABO, Budapest, 2021
264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635660339 · Fordította: Kránicz Dorottya

Seth J. Gillihan: Kognitív viselkedésterápia egyszerűen

Seth J. Gillihan: Kognitív viselkedésterápia egyszerűen 10 módszer a szorongás, depresszió, düh, pánik és az aggódás kezelésére

Kellemes olvasmány. Mivel már nagyon sokat olvastam a témában, újat nemigen adott. Számomra a legjobbak szorongás, depresszió témakörben:
Johann Hari: Elveszett kapcsolatok – élvezetes és újszerű, sokoldalú megközelítés.
Reneau Z. Peurifoy: Szorongás, fóbiák, pánik – a legtökéletesebb segítő könyv lépésről lépésre. Egy pillanatra sem engedi el a kezed. Ohana-érzés: „…senkit nem hagyunk magára. Nem felejtünk.”

Seth J. Gillihan: Kognitív viselkedésterápia egyszerűen

„Ha olyan önsegítő könyvet keresel, amit meg is értesz, és ami nincs tele a laikusok számára érthetetlen és felesleges maszlaggal, akkor a Kognitív viselkedésterápia egyszerűen pont neked való. Kell egy bizonyos hangulat és felkészültség ahhoz, hogy befogadd Gillihan módszerét, de abszolút megéri. Nem kell, és szerintem nem is ajánlott egyhuzamban elolvasni az egész könyvet, mert úgy nagyon sok és zavaros lehet, de kisebb adagokban tökéletesen segít a fejlődésben. Biztos vagyok abban, hogy többször is le fogom emelni a polcról ezt a kötetet egy-egy nehezebb időszakomban.”

Bővebben:

Lori_ P>!
Seth J. Gillihan: Kognitív viselkedésterápia egyszerűen

Végre egy könyv a kognitív viselkedésterápiáról közérthetően. Régóta vártam egy ilyen kötetre, amiben egyszerű feladatokkal és leírásokkal segítenek elsajátítani ezt a pszichoterápiás módszert. Tetszett a könyv, hasznos tanácsokkal és útmutatásokkal látott el. Többször is előveszem, ha szükségem van rá. Ajánlom!

Zama>!
Seth J. Gillihan: Kognitív viselkedésterápia egyszerűen

A kötet elég részletesen és viszonylag könnyedén ismertet minket a szorongás témakörével, a kognitív terápiával. Lassan érdemes olvasni, egy-egy fejezetet akár többször újraolvasva. Nem az a fajta könyv amit csak le kell darálni.

zazaiza>!
Seth J. Gillihan: Kognitív viselkedésterápia egyszerűen

Négy hónapja kezdtem el ezt a könyvet olvasni, és folyamatosan szemezgettem belőle, egy héten csak egy fejezetet olvastam el belőle, hogy hagyjak időt a feldolgozásra, leülepedésre, mert ez nem egy olyan könyv, amit együltő helyében el kell olvasnia az embernek. Az elején nagyon lelkes voltam még, és külön vezettem a kis naplómat is hozzá, a végefelé már inkább csak szenvtelenül olvastam. Nagyon-nagyon hasznos könyv, tele olyan tanáccsal, segítséggel, gondolattal, amit érdemes bejelölni, és később visszatérni hozzá, mert elfelejti az ember. Aztán mikor újból visszatér hozzá, konstatálja, hogy még mindig milyen jó gondolat vagy jó ötlet. Biztosan elő fogom még venni, és visszalapozok benne, mert egyrészt baromi nagy szükségem van a segítségre, és ha valamit tehet magáért az ember ilyen helyzetben, az az, hogy elolvas egy ilyen könyvet.

Jenny_Taylor I>!
Seth J. Gillihan: Kognitív viselkedésterápia egyszerűen

„A fejlődés soha véget nem érő folyamat, így mindig magasabbra tehetjük a lécet. Miért érnéd be azzal, hogy 'jól megvagy'?” – szeretem, ha egy önsegítő könyv ilyen üzenettel zárul. Az ember ugyanis hajlamos az általa megszerzett tudást csak úgy eltenni magának, gondolván, hogy most már mindent értek, minden rendben.
Jóllehet én ennél egy mélyrehatóbb szakirodalmat kerestem a témában, bevallom, a végére egészen pozitív csalódás volt számomra ez a könyv. Tulajdonképpen pont annyit ad, amennyit ígér. Közérthető és gyakorlatias kézikönyv, amely nemcsak arról ír, mi mindenre lehet jó a kognitív viselkedésterápia, hanem azt is levezeti, milyen egyszerűen alkalmazható a hétköznapi életben, akár önállóan, terapeuta segítsége nélkül.
Összességében mindenkinek ajánlom, aki kicsit is szeretne tenni a mentális egészségéért, hiszen a mai világban mindannyiunknak meg kell küzdenie a stresszel és annak valamely hozadékával ilyen vagy olyan formában.

Rileey>!
Seth J. Gillihan: Kognitív viselkedésterápia egyszerűen

Átfogó könyvnek a témában szerintem nagyon jó, minden aspektust érint egy kicsit, a nyelvezete olvasmányos.

Bodibodza>!
Seth J. Gillihan: Kognitív viselkedésterápia egyszerűen

Egy évvel ezelőtt diagnosztizáltak aspergeres autizmussal, ami azt jelenti, hogy nagyon sok hétköznapi doogban magasan funkcionálok, azonban sok területen, főként a társas kapcsolatokban, rugalmas gondolkodásban nehezségeim vannak. Akkor a diagnózis egyik megállapítása az volt, hogy a kognitív viselkedésterápia segíthet nekem. Ezután jött a kérdés, hogy hogy fogok hozzájutni ehhez az „életmentő” segítseghez. Már egy ideje felvettem a listára Seth J. Gillihan könyvet a kognitív viselkedésterápiáról, és belevetettem magam a könyv olvasásába. Először is a szerző javaslataival összhangban nyitottam egy naplót, amiben elkezdtem haladni a könyvben leírt feladatok szerint. De ez valahogy eléggé nehezen megvalósíthatónak tűnt, így győzött a teljesítménykényszer, és vegigolvastam a teljes könyvet. Bár nem kezdtem mindent alkalmazni, de úgy érzem, hogy a könyv szellemisége, gondolkodásmódja, józan és reális szemlélete hatással volt rám. Több helyzetben is tudtam alkalmazni a leírtakat. Az is tetszett a könyvben, hogy a szerző hagy szabadságot a könyv olvasása kozben, hogy az olvasó maga dönthesse el, hogy melyik az a módszer, ami neki beválik, sőt a végén továbbmegy, mert azt is leírja, hogy lehet, hogy nem ez a könyv, amire szükséged lehet. Ha valaki ezt leírja, szerintem óriási alázatra és bölcsességre vall.
Bátran ajánlom mimdenkinek ezt a könyvet, aki szeretne változtatni az életén. Ha van bátorságod hozzá, hogy azt mond, hogy igenis elindulok, és rendbe teszem az életemet, akkor ez egy nagyon nagyszerű könyv. A könyv olvasása közben azon gondolkodtam, miért nem jutott hamarabb a kezembe ez a könyv. Lehet, hogy nem tudtam volna, mit kezdeni vele. De a könyv egyértelmű üzenete, hogy ne a múlton rágódjunk, hanem a jelenben legyünk, és akkor boldogabbak leszünk. Biztos, hogy még sokat fogom forgatni ezt a könyvet.

fannislibrary P>!

Épp ezért a céljaink meghatározása közben mindig tartsuk észben, hogy az élet maraton, nem pedig sprint.

fannislibrary P>!

Mindegy, milyen kicsi a lépés, a lényeg, hogy előrébb jussunk.

Chöpp >!

Először is, soha ne felejtsd el: megérdemled, hogy törődj magaddal. Társadalmunk úgy tekint az önmagunkról való gondoskodásra, mintha önző luxusról lenne szó, pedig ez a gesztus nem csupán elengedhetetlen testi-lelki egészségünk fenntartásához, de még a környezetünkre is jótékony hatással lehet.

Chöpp >!

Könnyű dolgunk lenne, ha negatív gondolkodási mintáinkon ott volna a címke: „Túlzó, negatív gondolat – ne vedd túl komolyan.” A valóságban sajnos abból indulunk ki, hogy a gondolataink objektív reakciók a minket körülvevő valóságra.

fannislibrary P>!

Nyugodtan hallgass a szívedre.

Chöpp >!

Néha nyugodtan hagyd otthon a mobilodat.

Chöpp >!

A hála érzésének számos pozitív hozadéka van: például javíthatja kedélyállapotunkat, csökkentheti a depresszió kockázatát és a stresszt, fokozhatja az élettel való elégedettséget és erősítheti társas kapcsolatainkat.

Kapcsolódó szócikkek: hála
Chöpp >!

Nem számít, milyen helyzetben vagy éppen, mindig tegyél azért, hogy segíthess másoknak.

fannislibrary P>!

Érezd jól magad! Ez az egész rólad szól.

Chöpp >!

Az emberek különböző mértékben hajlamosak a halogatásra, és az is eltérő, hogy ki milyen típusú feladatokat tologat maga előtt.

Kapcsolódó szócikkek: halogatás