Idézetek 20

Nymeriaa

Tökéletes megkönnyebbülés nem lehetséges, legfeljebb csak az idő múlásával.

Nymeriaa

-Háború közeleg, Abraham – mondta. – Nem ember háborúja, de ember ontja majd vérét, miközben megvívja – mert a szabadsághoz való jogáért vívja meg azt.

ReniK

…," de ha valakinek nincsenek barátai, akikkel magányos óráit megosztaná, mit számít, hogy legjobb vagy legrosszabb kedvében van-e?"

Treszka

E két princípium, a jó és a rossz között örök harc folyik világszerte. Az idők kezdetétől fogva ez a két princípium áll egymással szemben, és mindörökké harcolni is fognak egymással.

Treszka

Csak arra az igazságtalanságra tudtam gondolni, amit egy másik élőlénnyel tettem, s a félelemre, amit a szemében láttam, midőn az élet ígérete tovaillant.

Treszka

Nem beszélhetek mindarról, amit láttam, és vigaszt sem lelhetek fájdalmamra. Ha megtenném, az ország téboly áldozatául esne, vagy azt hinné, elnöke bolondult meg. Tartok tőle, hogy az igazság a papírt és a tintát túl nem élheti. Rejtve s titokban kell maradnia mindaddig, míg az itt megnevezettek porrá nem lesznek valahányan.
Abraham Lincoln naplóbejegyzése
1863.december 3-án

Treszka

Az életet a haláltól elválasztó határ
homályos és bizonytalan.
Ki a megmondhatója, hol végződik az egyik,
és hol kezdődik a másik?
EDGAR ALLAN POE

Bluebell

Arra a meggyőződésre jutottam, hogy az életben egyedül a vég hozza el a békét. […] Amit csak szeretek, az mind odaát van, a halál után. Legyen annyi bátorságom, hogy kinyissam végre a szemem.